Oslo Murerne AS
Andersrudveien 1, 1914 Ytre Enebakk
Oslo Murerne AS er et aksjeselskap i Ytre Enebakk i Enebakk, stiftet 19. august 2002. Selskapet driver med murerarbeid. Daglig leder er Svein-Erik Bålerud, og styrets leder er Svein-Erik Bålerud.
Fakta om Oslo Murerne AS
- Daglig leder
- Svein-Erik Bålerud (f. 1961)
- Styreleder
- Svein-Erik Bålerud (f. 1961)
- Stiftet
- Bransje
- Murere i Enebakk
- Kommune
- Enebakk
- Største eiere (2025)
- Svein-Erik Bålerud100 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning1,9 mill. kr−34,7 % mot 2024
Driftsresultat−593 018 kr−341 % mot 2024
Årsresultat−618 861 kr−313 % mot 2024
Egenkapital−943 706 kr−191 % mot 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 874 | 2 869 |
| Driftsresultat | −593 | −134 |
| Resultat før skatt | −619 | −150 |
| Årsresultat | −619 | −150 |
| Sum eiendeler | 110 | 477 |
| Egenkapital | −944 | −325 |
| Gjeld | 1 054 | 802 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Omsetningen falt · 2 869 098 kr → 1 874 039 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Endring av forretningsadresse · Harald Hårfagres vei 36K, 1412 Sofiemyr → Andersrudveien 1, 1914 Ytre Enebakk
Verdt å merke seg
- Negativ egenkapital i 2025: −943 706 kr
- Omsetningen falt 34,7 % i 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Mur og pussarbeid og flisarbeid.
- Juridisk navn
- OSLO MURERNE AS
- Org.nr.
- 984 775 431
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 19.08.2002
- Registrert
- 04.09.2002
- Bransje
- Murerarbeid 43.910
- Daglig leder
- Svein-Erik Bålerud (f. 1961)
- Aksjekapital
- 100 000 kr
- Forretningsadresse
- Andersrudveien 1, 1914 Ytre EnebakkÅpne i kart
- Kommune
- Enebakk
- Status
- Aktiv
Registrert i
- MVA-registeret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 874 | 2 869 | 3 297 | 2 656 | 2 685 | 5 013 | 4 113 | 2 504 | 2 566 | 2 138 |
| Driftsresultat | −593 | −134 | −220 | −37 | −141 | −107 | 584 | −337 | 213 | 114 |
| EBITDA | −27 | −131 | −44 | 644 | −287 | 261 | 138 | |||
| Resultat før skatt | −619 | −150 | −229 | −40 | −143 | −108 | 584 | −338 | 213 | 111 |
| Årsresultat | −619 | −150 | −229 | −40 | −143 | −108 | 527 | −338 | 154 | 85 |
| Sum eiendeler | 110 | 477 | 597 | 661 | 853 | 987 | 2 075 | 981 | 1 095 | 891 |
| Egenkapital | −944 | −325 | −175 | 54 | 94 | 227 | 335 | 308 | 646 | 492 |
| Gjeld | 1 054 | 802 | 772 | 607 | 759 | 760 | 1 740 | 673 | 450 | 399 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler110 463 kr
Anleggsmidler0 %0 kr
Omløpsmidler100 %110 463 kr
Egenkapital og gjeld110 463 kr
Innskutt egenkapital91 %100 000 kr
Opptjent egenkapital−945 %−1 mill. kr
Kortsiktig gjeld954 %1,1 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 874 | 2 869 |
| Sum driftskostnader | 2 467 | 3 004 |
| Lønnskostnader | 1 016 | 1 014 |
| Driftsresultat | −593 | −134 |
| Finansinntekter | 0 | 0 |
| Finanskostnader | 26 | 16 |
| Netto finans | −26 | −16 |
| Resultat før skatt | −619 | −150 |
| Årsresultat | −619 | −150 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −31,6 % | −4,7 % | −6,7 % |
| Egenkapitalandel | −854,3 % | −68,1 % | −29,3 % |
| Likviditetsgrad 1 | 0,1 | 0,56 | 0,7 |
| Totalkapitalrentabilitet | −201,9 % | −25 % | −37,8 % |
Roller
Nå · 3
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Svein-Erik Bålerud | 1961 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Svein-Erik Bålerud | 1961 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | Credo Regnskap AS |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Svein-Erik Bålerud (født 1961) | 100 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetOslo Murerne AS984 775 431
- Forretningsadresse
- Andersrudveien 1, 1914 Ytre Enebakk
Underenheter1
- Sted
- Ytre Enebakk
Historikk
39 hendelser siden 2002
- 2026
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Harald Hårfagres vei 36K, 1412 Sofiemyr → Andersrudveien 1, 1914 Ytre Enebakk
Hele kunngjøringen
Endring av forretningsadresse
Kommune 3020 Nordre Follo → 3207 Nordre Follo
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 0217 Oppegård → 3020 Nordre Follo
Hele kunngjøringen
- 2019
- 2018
- 2017
Lignende bedrifter
Murere i Enebakk, nærmest i omsetning
Sanad Flislegging AS646 160 kromsetning 2024ASAnders Smådal AS3,2 mill. kromsetning 2025ASPrax Fliser AS3,9 mill. kromsetning 20256ansatteAS
Murere i EnebakkAlle selskaper i Enebakk