Håndverkscompagniet AS
Måseveien 4, 8516 NarvikDel av Vema. AS
Håndverkscompagniet AS er et aksjeselskap i Narvik, stiftet 5. juli 2002. Selskapet driver med oppføring av bygninger og har 10 ansatte. Daglig leder er Pär Magnus Andersson, og styrets leder er Pär Magnus Andersson.
Fakta om Håndverkscompagniet AS
- Daglig leder
- Pär Magnus Andersson (f. 1967)
- Styreleder
- Pär Magnus Andersson (f. 1967)
- Stiftet
- Bransje
- Byggentreprenører i Narvik
- Kommune
- Narvik
- Største eiere (2025)
- Vema. AS85 %
- Rune Sørensen15 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning6,8 mill. kr−38,4 % mot 2024
Driftsresultat825 588 kr−73,6 % mot 2024
Årsresultat705 813 kr−71,2 % mot 2024
Egenkapital8,3 mill. kr+9,4 % mot 2024
Ansatte10
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 6 812 | 11 064 |
| Driftsresultat | 826 | 3 130 |
| Resultat før skatt | 910 | 3 146 |
| Årsresultat | 706 | 2 449 |
| Sum eiendeler | 10 177 | 9 863 |
| Egenkapital | 8 255 | 7 549 |
| Gjeld | 1 922 | 2 314 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Omsetningen falt · 11 063 560 kr → 6 811 870 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Flere ansatte · 8 → 9
- Styremedlem gikk ut · Rune Sørensen
Konsernstruktur
Del av et konsern: Vema. AS eier 85 %.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025
Verdt å merke seg
- Omsetningen falt 38,4 % i 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Entreprenørvirksomhet innenfor bygg og vedlikehold herunder salg av varer. Selskapet kan også delta i annen økonomisk virksomhet.
- Juridisk navn
- HÅNDVERKSCOMPAGNIET AS
- Org.nr.
- 984 706 553
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 05.07.2002
- Registrert
- 26.07.2002
- Bransje
- Oppføring av bygninger 41.000
- Daglig leder
- Pär Magnus Andersson (f. 1967)
- Ansatte
- 10
- Aksjekapital
- 94 400 kr
- Forretningsadresse
- Måseveien 4, 8516 NarvikÅpne i kart
- Kommune
- Narvik
- Telefon
- 76 95 75 25
- Status
- Aktiv
Registrert i
- MVA-registeret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 6 812 | 11 064 | 12 375 | 5 645 | 9 548 | 7 011 | 6 242 | 6 565 | 6 754 | 7 220 |
| Driftsresultat | 826 | 3 130 | 1 821 | 337 | 1 000 | 417 | −87 | −47 | 348 | 691 |
| EBITDA | 397 | 1 064 | 489 | −10 | 21 | 417 | 762 | |||
| Resultat før skatt | 910 | 3 146 | 1 784 | 286 | 954 | 358 | −169 | −132 | 225 | 549 |
| Årsresultat | 706 | 2 449 | 1 387 | 221 | 740 | 277 | −134 | −103 | 171 | 410 |
| Sum eiendeler | 10 177 | 9 863 | 7 435 | 5 780 | 6 045 | 5 180 | 5 063 | 5 905 | 6 015 | 7 292 |
| Egenkapital | 8 255 | 7 549 | 5 100 | 3 713 | 3 492 | 2 752 | 2 475 | 2 609 | 3 090 | 2 919 |
| Gjeld | 1 922 | 2 314 | 2 335 | 2 068 | 2 553 | 2 428 | 2 588 | 3 296 | 2 926 | 4 374 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler10 mill. kr
Anleggsmidler24 %2,5 mill. kr
Omløpsmidler76 %7,7 mill. kr
Egenkapital og gjeld10 mill. kr
Innskutt egenkapital1 %94 400 kr
Opptjent egenkapital80 %8,2 mill. kr
Langsiktig gjeld5 %489 291 kr
Kortsiktig gjeld14 %1,4 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 6 812 | 11 064 |
| Sum driftskostnader | 5 986 | 7 934 |
| Lønnskostnader | 2 573 | 2 044 |
| Driftsresultat | 826 | 3 130 |
| Finansinntekter | 146 | 80 |
| Finanskostnader | 62 | 64 |
| Netto finans | 84 | 17 |
| Resultat før skatt | 910 | 3 146 |
| Årsresultat | 706 | 2 449 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 12,1 % | 28,3 % | 14,7 % |
| Egenkapitalandel | 81,1 % | 76,5 % | 68,6 % |
| Likviditetsgrad 1 | 5,37 | 4,51 | 3,57 |
| Totalkapitalrentabilitet | 9,7 % | 37,1 % | 27,6 % |
Roller
Nå · 5 · Tidligere · 1
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Pär Magnus Andersson | 1967 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Pär Magnus Andersson | 1967 |
| Varamedlem | Veronica Føre Andersson | 1970 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Hålogaland Revisjon AS | |
| Regnskapsfører | Økoråd Narvik AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Styremedlem | Rune Sørensen | 1968 | til 09.03.2026 |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Vema. AS | 401 | |
| Rune Sørensen (født 1968) | 71 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetHåndverkscompagniet AS984 706 553
- Forretningsadresse
- Måseveien 4, 8516 Narvik
Underenheter1
- Sted
- Narvik
- Ansatte
- 10
Støtte og tilskudd
9 tildelinger
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 21 499,90 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 17 433,61 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 22 183,65 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 41 928,47 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 22 136,18 kr |
Historikk
35 hendelser siden 2002
- 2026
Flere ansatte
8 → 9
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 1805 Narvik → 1806 Narvik
Hele kunngjøringen
- 2019
- 2018
Kreditorvarsel
Hele kunngjøringen
Lignende bedrifter
Byggentreprenører i Narvik, nærmest i omsetning
Vema. AS7,1 mill. kromsetning 2025ASNordisk Modulbygg AS7,6 mill. kromsetning 20256ansatteASJ.K Bygg AS5,4 mill. kromsetning 2025ASSignaturbygg AS8,5 mill. kromsetning 2025ASSnekkersen AS5 mill. kromsetning 2025ASD Mathisen Entreprenør AS4,8 mill. kromsetning 2025ASOttars Gate 1 AS4,5 mill. kromsetning 2025ASRT Bygg Narvik AS4,3 mill. kromsetning 20258ansatteAS
Byggentreprenører i NarvikAlle selskaper i Narvik