Pedersens Varmeservice AS
- Flyttet
Pedersens Varmeservice AS er et aksjeselskap i Alta, stiftet 8. mars 2002. Selskapet driver med engroshandel med drivstoff, brensel og beslektede produkter og har 23 ansatte. Daglig leder er Rune Andreassen, og styrets leder er Rune Andreassen.
Fakta om Pedersens Varmeservice AS
- Daglig leder
- Rune Andreassen (f. 1970)
- Styreleder
- Rune Andreassen (f. 1970)
- Stiftet
- Kommune
- Alta
- Største eiere (2025)
- Rune Andreassen100 %
Regnskap og nøkkeltall
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 259 009 | 230 292 |
| Driftsresultat | 6 100 | 3 479 |
| Resultat før skatt | 5 349 | 2 614 |
| Årsresultat | 4 171 | 2 038 |
| Sum eiendeler | 41 978 | 37 497 |
| Egenkapital | 13 988 | 9 817 |
| Gjeld | 27 990 | 27 680 |
Hva som har skjedd
- Færre ansatte · 24 → 23
- Ny adresse · Myggveien 14, 9514 ALTA → Altaveien 77A, 9513 ALTA
- Nytt årsregnskap · 2025
- Færre ansatte · 23 → 20
Offisiell foretaksinformasjon
Engro og detalj-handel med drivstoff og brensel, drift av verksted, butikk og veikro, samt drift av turoperatørfirma, salg av guidede turer og aktivitet som naturlig hører til.
- Juridisk navn
- PEDERSENS VARMESERVICE AS
- Org.nr.
- 984 318 286
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 08.03.2002
- Registrert
- 19.03.2002
- Bransje
- Engroshandel med drivstoff, brensel og beslektede produkter 46.810
- Daglig leder
- Rune Andreassen (f. 1970)
- Ansatte
- 23
- Aksjekapital
- 100 000 kr
- Forretningsadresse
- Altaveien 77A, 9513 AltaÅpne i kart
- Kommune
- Alta
- Telefon
- 78 44 49 00
- Nettsted
- pedersensvarme.no
- Status
- Aktiv
- MVA-registeret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 259 009 | 230 292 | 211 379 | 176 272 | 121 369 | 93 355 | 104 678 | 105 119 | 86 335 | 71 562 |
| Driftsresultat | 6 100 | 3 479 | 2 564 | 2 358 | 1 746 | 1 759 | 703 | 476 | 468 | 999 |
| EBITDA | 2 987 | 2 332 | 2 388 | 1 288 | 987 | 1 057 | 1 577 | |||
| Resultat før skatt | 5 349 | 2 614 | 1 914 | 1 795 | 1 261 | 1 334 | 276 | 95 | 239 | 806 |
| Årsresultat | 4 171 | 2 038 | 1 493 | 1 400 | 983 | 1 039 | 216 | 66 | 177 | 602 |
| Sum eiendeler | 41 978 | 37 497 | 35 508 | 26 696 | 17 359 | 14 837 | 16 216 | 14 577 | 18 072 | 11 303 |
| Egenkapital | 13 988 | 9 817 | 7 779 | 6 286 | 4 886 | 3 903 | 2 864 | 2 648 | 2 582 | 2 405 |
| Gjeld | 27 990 | 27 680 | 27 729 | 20 410 | 12 473 | 10 934 | 13 352 | 11 928 | 15 489 | 8 898 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 259 009 | 230 292 |
| Sum driftskostnader | 252 909 | 226 814 |
| Lønnskostnader | 12 548 | 9 074 |
| Driftsresultat | 6 100 | 3 479 |
| Finansinntekter | 177 | 129 |
| Finanskostnader | 927 | 993 |
| Netto finans | −750 | −865 |
| Resultat før skatt | 5 349 | 2 614 |
| Årsresultat | 4 171 | 2 038 |
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,4 % | 1,5 % | 1,2 % |
| Egenkapitalandel | 33,3 % | 26,2 % | 21,9 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,31 | 1,2 | 1,2 |
| Totalkapitalrentabilitet | 15,8 % | 9,9 % | 8,7 % |
Roller
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Rune Andreassen | 1970 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Rune Andreassen | 1970 |
| Styremedlem | Stine Hedvig Moland | 1974 |
| Styremedlem | Edvard Moland | 1999 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Enter Revisjon Finnmark AS |
Aksjonærer
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Rune Andreassen (født 1970) | 100 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
- Forretningsadresse
- Altaveien 77A, 9513 Alta
- Sted
- Alta
- Ansatte
- 23
Støtte og tilskudd
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 213 971,59 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 129 482,56 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 151 531,15 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 313 803,11 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 150 087,59 kr |
Historikk
- 2026
Færre ansatteNy
24 → 23
Ny adresse
Myggveien 14, 9514 ALTA → Altaveien 77A, 9513 ALTA
Hele kunngjøringen
Færre ansatte
23 → 20
Flere ansatte
16 → 23
Endring av formål
Formål: Engro og detalj-handel med drivstoff og brensel, drift av verksted, butikk og veikro, samt drift av turoperatørfirma, salg av guidede turer og aktivitet som naturlig hører til.
Hele kunngjøringen
- 2025
- 2024
Endring av styre
Styret: leder Rune Andreassen, 2 medlemmer
Hele kunngjøringen
Endring av forretningsadresse
Kommune 5403 Alta → 5601 Alta
Hele kunngjøringen
- 2023
Endring av signatur
Signatur: Styrets medlemmer hver for seg.
Hele kunngjøringen
- 2022
- 2021