Inderøy Slakteri AS
Org.nr. 984 062 141AksjeselskapMat- og drikkeproduksjonBearbeiding og konservering av kjøtt unntatt fjørfekjøttAktiv
Meieribakken 4, 7670 InderøyDel av Gaus Invest AS
Inderøy Slakteri AS er et aksjeselskap i Inderøy, stiftet 20. desember 2001. Selskapet driver med bearbeiding og konservering av kjøtt unntatt fjørfekjøtt og har 32 ansatte. Daglig leder er Håvard Gausen, og styrets leder er Marius Værdal.
Fakta om Inderøy Slakteri AS
- Daglig leder
- Håvard Gausen (f. 1973)
- Styreleder
- Marius Værdal (f. 1980)
- Stiftet
- Kommune
- Inderøy
- Største eiere (2025)
- Gaus Invest AS100 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning75 mill. kr+9,9 % mot 2024
Driftsresultat3,5 mill. kr−21,6 % mot 2024
Årsresultat2,8 mill. kr−21,6 % mot 2024
Egenkapital12 mill. kr+7,2 % mot 2024
Ansatte32
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 75 107 | 68 367 |
| Driftsresultat | 3 508 | 4 472 |
| Resultat før skatt | 3 581 | 4 524 |
| Årsresultat | 2 796 | 3 565 |
| Sum eiendeler | 20 513 | 21 884 |
| Egenkapital | 11 904 | 11 108 |
| Gjeld | 8 609 | 10 776 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2025
- Færre ansatte · 36 → 28
- Nytt styremedlem · Ida Stuberg
Konsernstruktur
Del av et konsern: Gaus Invest AS eier 100 %. Morselskap for 1 datterselskap.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Produksjon av næringsmidler, med hovedvekt på kjøtt som råvare, samt å delta i andre selskaper med beslektet virksomhet.
- Juridisk navn
- INDERØY SLAKTERI AS
- Org.nr.
- 984 062 141
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 20.12.2001
- Registrert
- 04.01.2002
- Bransje
- Bearbeiding og konservering av kjøtt unntatt fjørfekjøtt 10.110
- Daglig leder
- Håvard Gausen (f. 1973)
- Ansatte
- 32
- Aksjekapital
- 100 000 kr
- Forretningsadresse
- Meieribakken 4, 7670 InderøyÅpne i kart
- Kommune
- Inderøy
- Telefon
- 74 15 60 00
- Status
- Aktiv
Registrert i
- MVA-registeret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 75 107 | 68 367 | 64 278 | 60 726 | 55 358 | 53 544 | 50 595 | 48 029 | 44 163 | 44 066 |
| Driftsresultat | 3 508 | 4 472 | 3 533 | 2 265 | 1 544 | 3 892 | 5 033 | 5 620 | 5 456 | 2 765 |
| EBITDA | 2 736 | 2 014 | 4 272 | 5 414 | 6 047 | 5 953 | 3 307 | |||
| Resultat før skatt | 3 581 | 4 524 | 3 582 | 2 330 | 1 614 | 3 947 | 5 067 | 5 669 | 5 518 | 2 826 |
| Årsresultat | 2 796 | 3 565 | 2 835 | 1 823 | 1 264 | 3 080 | 3 952 | 4 365 | 4 188 | 2 112 |
| Sum eiendeler | 20 513 | 21 884 | 25 335 | 16 827 | 15 874 | 15 895 | 17 492 | 18 347 | 17 968 | 13 793 |
| Egenkapital | 11 904 | 11 108 | 10 543 | 10 209 | 9 385 | 8 622 | 7 542 | 7 490 | 7 624 | 6 936 |
| Gjeld | 8 609 | 10 776 | 14 792 | 6 619 | 6 489 | 7 274 | 9 950 | 10 857 | 10 343 | 6 856 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler21 mill. kr
Anleggsmidler23 %4,7 mill. kr
Omløpsmidler77 %16 mill. kr
Egenkapital og gjeld21 mill. kr
Innskutt egenkapital0 %100 000 kr
Opptjent egenkapital58 %12 mill. kr
Kortsiktig gjeld42 %8,6 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 75 107 | 68 367 |
| Sum driftskostnader | 71 600 | 63 894 |
| Lønnskostnader | 14 605 | 14 547 |
| Driftsresultat | 3 508 | 4 472 |
| Finansinntekter | 78 | 57 |
| Finanskostnader | 5 | 6 |
| Netto finans | 73 | 51 |
| Resultat før skatt | 3 581 | 4 524 |
| Årsresultat | 2 796 | 3 565 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,7 % | 6,5 % | 5,5 % |
| Egenkapitalandel | 58 % | 50,8 % | 41,6 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,85 | 1,55 | 1,54 |
| Totalkapitalrentabilitet | 16,9 % | 19,2 % | 17 % |
Roller
Nå · 9 · Tidligere · 3
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Håvard Gausen | 1973 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Marius Værdal | 1980 |
| Styremedlem | Roger Gausen | 1958 |
| Styremedlem | Jan Egil Gausen | 1961 |
| Styremedlem | Ståle Gausen | 1964 |
| Styremedlem | Håvard Gausen | 1973 |
| Styremedlem | Ida Stuberg | 1981 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Bdo AS | |
| Regnskapsfører | Economy AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Styrets leder | Håvard Gausen | 1973 | til 28.08.2025 |
| Styremedlem | Trond Peder Nilsen | 1952 | til 28.08.2025 |
| Styremedlem | Jarl Oddvar Foosnæs | 1956 | til 28.08.2025 |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Gaus Invest AS | 1 000 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Konsernstruktur
- Gaus Invest AS
- 100 %Inderøy Slakteri AS
- 51 %Inderøymat AS
- 100 %Inderøy Slakteri AS
Enheter
HovedenhetInderøy Slakteri AS984 062 141
- Forretningsadresse
- Meieribakken 4, 7670 Inderøy
Underenheter1
- Sted
- Inderøy
- Ansatte
- 32
Støtte og tilskudd
16 tildelinger
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 30 341,06 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 40 030,16 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 31 868,79 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 58 635,95 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 30 839,45 kr |
Varemerker og rettigheter
5 rettigheter
| Navn | Type | Status | Nummer | Registrert | Utløper |
|---|---|---|---|---|---|
| INDERØYSODD | Varemerke, 3D | Registrert | 313728 | 01.02.2021 | 24.09.2029 |
| INDERØY SLAKTERI KJØTTKRAFT | Varemerke, 3D | Registrert | 304339 | 14.06.2019 | 07.12.2028 |
| INDERØY SLAKTERI ERTESUPPE | Varemerke, 3D | Registrert | 303761 | 13.05.2019 | 07.12.2028 |
| INDERØY SLAKTERI KJØTTSUPPE | Varemerke, 3D | Registrert | 303760 | 13.05.2019 | 07.12.2028 |
| INDERØY SLAKTERI SIDEN 1938 INDERØY SODD | Varemerke, figurmerke | Registrert | 247094 | 07.08.2008 | 07.08.2028 |
Historikk
34 hendelser siden 2001
- 2026
Færre ansatte
36 → 28
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
- 2019
- 2018
Lignende bedrifter
Mat- og drikkeproduksjon i Inderøy, nærmest i omsetning
Gangstad Gårdsysteri AS25 mill. kromsetning 202527ansatteASSurf Kombucha AS7,7 mill. kromsetning 20258ansatteASRøra Bakeri AS7,1 mill. kromsetning 202514ansatteASInderøy Mosteri AS5,6 mill. kromsetning 202510ansatteASInderøy Brenneri AS5,2 mill. kromsetning 2025ASHavfruene. AS3,4 mill. kromsetning 202524ansatteASInderøy Gårdsbryggeri AS3,3 mill. kromsetning 20255ansatteASJan's Pølsemakeri AS2,2 mill. kromsetning 20257ansatteAS
Mat- og drikkeproduksjon i InderøyAlle selskaper i Inderøy