Stamas Solutions AS
Stamas Solutions AS er et aksjeselskap i Stavanger i Sola, stiftet 10. oktober 2001. Selskapet driver med bearbeiding av metaller og har 57 ansatte. Daglig leder er Pål Mikal Flørenæss Svanes, og styrets leder er Harald Vigre.
Fakta om Stamas Solutions AS
- Daglig leder
- Pål Mikal Flørenæss Svanes (f. 1979)
- Styreleder
- Harald Vigre (f. 1966)
- Stiftet
- Kommune
- Sola
- Største eiere (2025)
- Stamas Holding AS100 %
Regnskap og nøkkeltall
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 206 184 | 158 342 |
| Driftsresultat | 3 871 | 12 181 |
| Resultat før skatt | −3 496 | 7 251 |
| Årsresultat | −2 755 | 5 653 |
| Sum eiendeler | 153 200 | 119 906 |
| Egenkapital | 23 401 | 26 156 |
| Gjeld | 129 799 | 93 751 |
Hva som har skjedd
- Omsetningen økte · 158 341 561 kr → 206 183 569 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Flere ansatte · 54 → 57
- Flere ansatte · 53 → 54
Konsernstruktur
Del av et konsern: Stamas Holding AS eier 100 %.
Offisiell foretaksinformasjon
Salg og produksjon maskineringstjenester, tjenesteyting mot industriell virksomhet og offentlig sektor, samt deltakelse i andre foretak med annen eller lignende virksomhet.
- Juridisk navn
- STAMAS SOLUTIONS AS
- Org.nr.
- 983 821 030
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 10.10.2001
- Registrert
- 22.10.2001
- Bransje
- Bearbeiding av metaller 25.530
- Daglig leder
- Pål Mikal Flørenæss Svanes (f. 1979)
- Ansatte
- 57
- Aksjekapital
- 159 500 kr
- Forretningsadresse
- Røynebergsletta 27, 4033 StavangerÅpne i kart
- Kommune
- Sola
- Telefon
- 51 64 88 90
- Status
- Aktiv
- MVA-registeret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 206 184 | 158 342 | 173 726 | 145 926 | 109 891 | 123 267 | 103 621 | 86 540 | 61 283 | 66 257 |
| Driftsresultat | 3 871 | 12 181 | 16 962 | 15 548 | 7 887 | 19 280 | 8 473 | 12 072 | 5 527 | 7 340 |
| EBITDA | 22 489 | 14 182 | 24 906 | 12 817 | 16 189 | 10 342 | 12 909 | |||
| Resultat før skatt | −3 496 | 7 251 | 12 976 | 14 814 | 6 667 | 17 191 | 7 125 | 10 842 | 3 731 | 5 698 |
| Årsresultat | −2 755 | 5 653 | 10 078 | 11 906 | 5 437 | 13 385 | 5 503 | 8 479 | 2 902 | 4 343 |
| Sum eiendeler | 153 200 | 119 906 | 114 060 | 125 884 | 112 776 | 101 047 | 75 354 | 75 019 | 61 870 | 59 916 |
| Egenkapital | 23 401 | 26 156 | 21 815 | 23 642 | 12 932 | 13 888 | 12 680 | 15 681 | 13 737 | 13 121 |
| Gjeld | 129 799 | 93 751 | 92 245 | 102 243 | 99 844 | 87 159 | 62 673 | 59 338 | 48 132 | 46 795 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 206 184 | 158 342 |
| Sum driftskostnader | 202 313 | 146 161 |
| Lønnskostnader | 56 457 | 46 590 |
| Driftsresultat | 3 871 | 12 181 |
| Finansinntekter | −8 | 13 |
| Finanskostnader | 7 359 | 4 942 |
| Netto finans | −7 367 | −4 930 |
| Resultat før skatt | −3 496 | 7 251 |
| Årsresultat | −2 755 | 5 653 |
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,9 % | 7,7 % | 9,8 % |
| Egenkapitalandel | 15,3 % | 21,8 % | 19,1 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,19 | 1,21 | 1,14 |
| Totalkapitalrentabilitet | 2,8 % | 10,4 % | 14,1 % |
Roller
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Pål Mikal Flørenæss Svanes | 1979 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Harald Vigre | 1966 |
| Styremedlem | Arvid Lyse | 1976 |
| Styremedlem | Silje Kværne | 1986 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Bdo AS |
Aksjonærer
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Stamas Holding AS | 220 000 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
- Forretningsadresse
- Røynebergsletta 27, 4033 Stavanger
- Sted
- Stavanger
- Ansatte
- 57
Støtte og tilskudd
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | INNOVASJON NORGE | Bedriftsutvikling og investering | Tilskudd | 700 000 kr |
| 2026 | IN Rogaland | Klynger og nettverk, Bedriftsnettverk | Tilskudd | 700 000 kr |
| 2025 | IN Merkevaren Norge | Innovasjonstilskudd, Andre innovasjonstilskudd | Tilskudd | 70 000 kr |
| 2025 | IN Rogaland | Klynger og nettverk, Bedriftsnettverk | Tilskudd | 700 000 kr |
| 2025 | IN Hovedkredittutvalg | Risikolån og garantier, Landsdekkende innovasjonslån | Lån | 10 mill. kr |
Historikk
- 2026
Flere ansatte
54 → 57
Flere ansatte
53 → 54
- 2025
Ny adresse
Hammaren 9 A, 4056, Tananger → Røynebergsletta 27, 4033, STAVANGER
Hele kunngjøringen
- 2024
Endring av styre
Styret: leder Harald Vigre, 2 medlemmer
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
Endring av signatur
Signatur: Styrets leder alene. Daglig leder alene.
Hele kunngjøringen
Endring av styre
Styret: leder Harald Vigre, 3 medlemmer
Hele kunngjøringen
Endring av styre
Styret: leder Harald Vigre, 2 medlemmer
Hele kunngjøringen
Meldepliktig avtale
Hele kunngjøringen
- 2021