Meldal Miljøanlegg AS
Meldal Miljøanlegg AS er et aksjeselskap i Meldal i Orkland, stiftet 22. januar 2001. Selskapet driver med drift av deponi og permanent lagring av avfall. Styrets leder er Torbjørn Evjen.
Fakta om Meldal Miljøanlegg AS
- Styreleder
- Torbjørn Evjen (f. 1973)
- Stiftet
- Kommune
- Orkland
- Største eiere (2025)
- Remidt Næring AS34 %
- Orkland Kommune34 %
- Retura TRV AS32 %
Regnskap og nøkkeltall
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 13 075 | 13 029 |
| Driftsresultat | 1 097 | 2 663 |
| Resultat før skatt | 2 329 | 3 971 |
| Årsresultat | 1 423 | 2 757 |
| Sum eiendeler | 40 795 | 40 166 |
| Egenkapital | 24 267 | 23 554 |
| Gjeld | 16 527 | 16 612 |
Hva som har skjedd
- Endring av styre · Styret: leder Torbjørn Evjen, 3 medlemmer
- Nytt årsregnskap · 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Endring av styre · Styret: leder Torbjørn Evjen, 3 medlemmer
Offisiell foretaksinformasjon
Selskapets virksomhet er å eie og drive mottaksanlegg for avfall og alt som dermed står i forbindelse, samt foreta investeringer, således kjøp og salg og utnyttelse av faste eiendommer, samt deltakelse som aksjonær eller på annen måte i foretak med lignende formål.
- Juridisk navn
- MELDAL MILJØANLEGG AS
- Org.nr.
- 983 089 887
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 22.01.2001
- Registrert
- 09.03.2001
- Bransje
- Drift av deponi og permanent lagring av avfall 38.320
- Aksjekapital
- 1 000 000 kr
- Tidligere navn
- Meldal Miljøanlegg AS
- Forretningsadresse
- 7336 Meldal
- Postadresse
- Postboks 94, 7301 Orkanger
- Kommune
- Orkland
- Telefon
- 72 48 37 00
- Status
- Aktiv
- MVA-registeret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 13 075 | 13 029 | 10 980 | 14 653 | 9 123 | 10 028 | 9 481 | 13 274 | 7 265 | 5 868 |
| Driftsresultat | 1 097 | 2 663 | 1 294 | 2 619 | 449 | 4 967 | 5 362 | 6 251 | 2 955 | 1 348 |
| EBITDA | 5 203 | 2 753 | 6 300 | 5 934 | 8 158 | 4 008 | 2 248 | |||
| Resultat før skatt | 2 329 | 3 971 | 1 973 | 2 887 | 586 | 5 207 | 5 678 | 6 471 | 3 069 | 1 485 |
| Årsresultat | 1 423 | 2 757 | 1 324 | 2 034 | 316 | 3 993 | 4 253 | 4 628 | 2 189 | 1 205 |
| Sum eiendeler | 40 795 | 40 166 | 35 932 | 35 410 | 32 083 | 33 275 | 30 198 | 27 653 | 21 102 | 17 837 |
| Egenkapital | 24 267 | 23 554 | 22 177 | 21 393 | 20 169 | 19 979 | 17 586 | 15 033 | 12 265 | 10 951 |
| Gjeld | 16 527 | 16 612 | 13 755 | 14 017 | 11 914 | 13 296 | 12 612 | 12 620 | 8 837 | 6 886 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 13 075 | 13 029 |
| Sum driftskostnader | 11 977 | 10 366 |
| Lønnskostnader | 2 107 | 2 037 |
| Driftsresultat | 1 097 | 2 663 |
| Finansinntekter | 1 243 | 1 308 |
| Finanskostnader | 12 | 0 |
| Netto finans | 1 231 | 1 308 |
| Resultat før skatt | 2 329 | 3 971 |
| Årsresultat | 1 423 | 2 757 |
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 8,4 % | 20,4 % | 11,8 % |
| Egenkapitalandel | 59,5 % | 58,6 % | 61,7 % |
| Likviditetsgrad 1 | 10,99 | 8,33 | 12,34 |
| Totalkapitalrentabilitet | 5,8 % | 10,4 % | 5,6 % |
Roller
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Torbjørn Evjen | 1973 |
| Styremedlem | Lars Skrøvseth | 1961 |
| Styremedlem | Ivar Syrstad | 1956 |
| Styremedlem | Ragnhild Petrin Lund Kalvik Borchsenius | 1965 |
| Varamedlem | Kjersti Losen | 1987 |
| Varamedlem | Oddbjørn Bang | 1953 |
| Varamedlem | Tabita Lyng | 1976 |
| Varamedlem | Katharina Berit Fugger | 1982 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Orkla Revisjon AS | |
| Regnskapsfører | Admento AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Varamedlem | Mona Garberg | 1977 | til 23.07.2026 |
| Kontaktperson | Torbjørn Evjen | 1973 | til 09.03.2026 |
| Nestleder | Ragnhild Petrin Lund Kalvik Borchsenius | 1965 | til 09.03.2026 |
Aksjonærer
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Remidt Næring AS | 340 | |
| Orkland Kommune | 340 | |
| Retura TRV AS | 320 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
- Forretningsadresse
- 7336 Meldal
- Sted
- Meldal
- Sted
- Melhus
Støtte og tilskudd
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 10 491,99 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 5 959,27 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 17 474,99 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 7 135,65 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 4 661,86 kr |
Historikk
- 2026
Endring av styre
Styret: leder Torbjørn Evjen, 3 medlemmer
Hele kunngjøringen
- 2025
- 2024
Endring av styre
Styret: leder Torbjørn Evjen, 3 medlemmer
Hele kunngjøringen
- 2023
Endring av styre
Styret: leder Torbjørn Evjen, 3 medlemmer
Hele kunngjøringen
- 2022
Endring av styre
Styret: leder Torbjørn Evjen, 3 medlemmer
Hele kunngjøringen
- 2021
Endring av styre
Styret: leder Torbjørn Evjen, 3 medlemmer
Hele kunngjøringen
- 2020