Jonrog AS
Jonrog AS er et aksjeselskap i Lampeland i Flesberg, stiftet 3. mai 2000. Selskapet driver med utleie av egen eller leid fast eiendom. Styrets leder er Roger Rustand.
Fakta om Jonrog AS
- Styreleder
- Roger Rustand (f. 1971)
- Stiftet
- Kommune
- Flesberg
- Største eiere (2025)
- R1 Gruppen AS100 %
Regnskap og nøkkeltall
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 525 | 619 |
| Driftsresultat | 60 | 130 |
| Resultat før skatt | −286 | −223 |
| Årsresultat | −223 | −174 |
| Sum eiendeler | 11 034 | 12 824 |
| Egenkapital | 4 074 | 4 297 |
| Gjeld | 6 960 | 8 527 |
Hva som har skjedd
- Omsetningen falt · 619 065 kr → 524 915 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
Konsernstruktur
Del av et konsern: R1 Gruppen AS eier 100 %.
Verdt å merke seg
- Omsetningen falt 15,2 % i 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Kjøp, utvikling, forvaltning, utleie og salg av fast eiendom, herunder fritidsboliger (-leiligheter), samt kjøp, utleie og salg av kapitalvarer (eks. fritidsbåter, biler, firehjulinger m.v.). Selskapet skal videre ha anledning til å delta eller eie aksjer i selskap som driver hermed forbunden virksomhet.
- Juridisk navn
- JONROG AS
- Org.nr.
- 982 082 277
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 03.05.2000
- Registrert
- 13.06.2000
- Bransje
- Utleie av egen eller leid fast eiendom 68.200
- Aksjekapital
- 112 000 kr
- Forretningsadresse
- c/o Roger Rustad, 3623 Lampeland
- Postadresse
- Karussestubben 10, 3616 Kongsberg
- Kommune
- Flesberg
- Status
- Aktiv
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 525 | 619 | 1 267 | 752 | 14 816 | 2 027 | 2 829 | 3 129 | 25 376 | 1 860 |
| Driftsresultat | 60 | 130 | 732 | 124 | 13 316 | 1 138 | 1 424 | 1 662 | 2 973 | 886 |
| EBITDA | 284 | 13 556 | 1 616 | 1 902 | 2 131 | 3 462 | 1 259 | |||
| Resultat før skatt | −286 | −223 | 409 | −96 | 12 991 | 485 | 726 | 707 | 1 416 | −235 |
| Årsresultat | −223 | −174 | 319 | −75 | 10 133 | 378 | 566 | 604 | 1 132 | −291 |
| Sum eiendeler | 11 034 | 12 824 | 24 189 | 26 830 | 31 311 | 28 478 | 30 497 | 34 464 | 48 734 | 26 099 |
| Egenkapital | 4 074 | 4 297 | 4 115 | 16 062 | 18 090 | 8 524 | 8 146 | 8 739 | 8 135 | 2 620 |
| Gjeld | 6 960 | 8 527 | 20 075 | 10 767 | 13 221 | 19 954 | 22 352 | 25 725 | 40 599 | 23 480 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 525 | 619 |
| Sum driftskostnader | 465 | 489 |
| Lønnskostnader | 0 | 0 |
| Driftsresultat | 60 | 130 |
| Finansinntekter | 0 | 0 |
| Finanskostnader | 346 | 353 |
| Netto finans | −346 | −353 |
| Resultat før skatt | −286 | −223 |
| Årsresultat | −223 | −174 |
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 11,4 % | 21 % | 57,8 % |
| Egenkapitalandel | 36,9 % | 33,5 % | 17 % |
| Likviditetsgrad 1 | 0,06 | 0,95 | 1,02 |
| Totalkapitalrentabilitet | 0,5 % | 0,7 % | 3,1 % |
Roller
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Roger Rustand | 1971 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Revisorkollegiet AS |
Aksjonærer
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| R1 Gruppen AS | 112 000 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
- Forretningsadresse
- c/o Roger Rustad, 3623 Lampeland
- Sted
- Lampeland
Historikk
- 2026
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3050 Flesberg → 3334 Flesberg
Hele kunngjøringen
- 2023
Endring av styre
Styret: leder Roger Rustand · fratrådt: Terje Pettersen
Hele kunngjøringen
- 2022
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 0631 Flesberg → 3050 Flesberg
Hele kunngjøringen
- 2019