Røsåsen Skogsmaskiner AS
Aktiv- Org.nr.981 469 054
- Aksjeselskap
- Skogbruk
- Nannestad
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- 17 ansatte
- roasen.no
- Del av Nilamar AS
Røsåsen Skogsmaskiner AS er et aksjeselskap i Maura i Nannestad, stiftet 3. januar 2000. Selskapet driver med tjenester tilknyttet skogbruk og har 17 ansatte. Daglig leder er Tom Steinar Røsåsen, og styrets leder er Ottar Nakken.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025 · Omsetningen økte 40 804 643 kr → 66 268 205 kr
- Flere ansatte · 15 → 16
- Nytt styremedlem · Nina Møller
- Endring av signatur
- Færre ansatte · 19 → 15
Lignende bedrifter
Skogbruk i Nannestad, nærmest i omsetning
- Bjerke AlmenningSkogbruk · Maura, Nannestad11 mill. kromsetning 2025
- Nannestad AlmenningSkogbruk · Maura, Nannestad7,1 mill. kromsetning 2025
- Gjerdrum AlmenningSkogbruk · Maura, Nannestad6,7 mill. kromsetning 2025
- Ullensaker AlmenningSkogbruk · Maura, Nannestad6,3 mill. kromsetning 2025
- Holter AlmenningSkogbruk · Maura, Nannestad6,2 mill. kromsetning 2025
- Kajas Ved og Traktor-Tjenester ASSkogbruk · Maura, Nannestad0 kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 66 268 | 40 805 | 33 181 | 28 659 | 25 898 | 37 924 | |
| 12 887 | 4 869 | 2 703 | 483 | 2 885 | 8 807 | |
| EBITDA | 1 090 | 4 025 | 9 389 | |||
| Resultat før skatt | 13 105 | 4 932 | 2 752 | 538 | 2 933 | 8 873 |
| 10 219 | 3 845 | 2 146 | 419 | 2 287 | 6 921 | |
| Balanse | ||||||
| 23 519 | 17 872 | 12 037 | 10 262 | 12 890 | 14 792 | |
| 7 716 | 4 497 | 4 452 | 4 406 | 4 545 | 4 545 | |
| 15 802 | 13 375 | 7 585 | 5 856 | 8 345 | 10 248 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 19,5 % | 11,9 % | 8,2 % | 1,7 % | 11,1 % | 23,2 % |
| Egenkapitalandel | 32,8 % | 25,2 % | 37 % | 42,9 % | 35,3 % | 30,7 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,07 | 1,11 | 1,3 | 1,49 | 1,41 | 1,06 |
| Totalkapitalrentabilitet | 63,4 % | 33,1 % | 24,7 % | 4,7 % | 21,2 % | 69 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler24 mill. kr
Anleggsmidler33 %7,8 mill. kr
Omløpsmidler67 %16 mill. kr
Egenkapital og gjeld24 mill. kr
Innskutt egenkapital2 %500 000 kr
Opptjent egenkapital31 %7,2 mill. kr
Langsiktig gjeld5 %1,1 mill. kr
Kortsiktig gjeld62 %15 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 66 268 | 40 805 |
| Sum driftskostnader | 53 381 | 35 935 |
| Lønnskostnader | 12 473 | 10 892 |
| Driftsresultat | 12 887 | 4 869 |
| Finansinntekter | 233 | 79 |
| Finanskostnader | 15 | 16 |
| Netto finans | 218 | 63 |
| Resultat før skatt | 13 105 | 4 932 |
| Årsresultat | 10 219 | 3 845 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Tom Steinar Røsåsen | 1967 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Ottar Nakken | 1953 | |
| Styremedlem | Nina Møller | 1967 | |
| Styremedlem | Tom Steinar Røsåsen | 1967 | |
| Styremedlem | Thomas Wenger Ringen | 1974 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Årnes Revisjon AS | ||
| Regnskapsfører | Vorma Økonomi og Regnskap SA | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Nilamar AS | 500 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetRøsåsen Skogsmaskiner AS981 469 054
- Forretningsadresse
- Sidensvansvegen 11, 2032 Maura
Underenheter1
- Sted
- Maura
- Ansatte
- 17
Historikk
42 hendelser siden 2000
- 2026
Nytt årsregnskap
2024 → 2025 · Omsetningen økte 40 804 643 kr → 66 268 205 kr
Hele kunngjøringen
Flere ansatte
15 → 16
Endring av signatur
Hele kunngjøringen
Færre ansatte
19 → 15
Nytt styremedlem
Nina Møller
- 2025
Nytt årsregnskap
2023 → 2024 · Omsetningen økte 33 181 378 kr → 40 804 643 kr
Hele kunngjøringen
- 2024
Endring av signatur
Hele kunngjøringen