B Stuvebakken AS
Hagaskogvegen 4, 3550 Gol
B Stuvebakken AS er et aksjeselskap i Gol, stiftet 3. januar 2000. Selskapet driver med grunnarbeid. Daglig leder er Bernt Stuvebakken, og styrets leder er Bernt Stuvebakken.
Fakta om B Stuvebakken AS
- Daglig leder
- Bernt Stuvebakken (f. 1941)
- Styreleder
- Bernt Stuvebakken (f. 1941)
- Stiftet
- Bransje
- Grunnarbeid og graving i Gol
- Kommune
- Gol
- Største eiere (2025)
- Bernt Stuvebakken100 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning209 919 kr−5,7 % mot 2024
Driftsresultat−668 818 kr+21,3 % mot 2024
Årsresultat−662 043 kr+21,2 % mot 2024
Egenkapital1,7 mill. kr−28,2 % mot 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 210 | 223 |
| Driftsresultat | −669 | −850 |
| Resultat før skatt | −662 | −840 |
| Årsresultat | −662 | −840 |
| Sum eiendeler | 1 828 | 2 463 |
| Egenkapital | 1 685 | 2 347 |
| Gjeld | 143 | 115 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
- Endring av forretningsadresse · Kommune 3041 Gol → 3324 Gol
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Maskinentreprenør, investering i andre selskaper samt alt hva hermed står i forbindelse.
- Juridisk navn
- B STUVEBAKKEN AS
- Org.nr.
- 981 452 151
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 03.01.2000
- Registrert
- 14.01.2000
- Bransje
- Grunnarbeid 43.120
- Daglig leder
- Bernt Stuvebakken (f. 1941)
- Aksjekapital
- 30 000 kr
- Forretningsadresse
- Hagaskogvegen 4, 3550 GolÅpne i kart
- Kommune
- Gol
- Telefon
- 32 07 45 84
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 210 | 223 | 1 376 | 1 635 | 2 411 | 3 168 | 2 374 | 2 681 | 2 507 | 2 833 |
| Driftsresultat | −669 | −850 | 495 | −229 | −286 | 780 | 500 | 342 | −362 | −87 |
| EBITDA | 110 | −19 | 1 017 | 674 | 485 | −213 | 100 | |||
| Resultat før skatt | −662 | −840 | 505 | −226 | −282 | 790 | 517 | 355 | −352 | −84 |
| Årsresultat | −662 | −840 | 505 | −226 | −282 | 790 | 517 | 355 | −352 | −84 |
| Sum eiendeler | 1 828 | 2 463 | 3 315 | 2 953 | 3 667 | 3 881 | 3 114 | 2 724 | 2 488 | 3 384 |
| Egenkapital | 1 685 | 2 347 | 3 187 | 2 683 | 3 278 | 3 561 | 2 770 | 2 253 | 1 999 | 2 350 |
| Gjeld | 143 | 115 | 127 | 270 | 388 | 321 | 344 | 471 | 489 | 1 033 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler1,8 mill. kr
Anleggsmidler31 %575 365 kr
Omløpsmidler69 %1,3 mill. kr
Egenkapital og gjeld1,8 mill. kr
Innskutt egenkapital2 %30 000 kr
Opptjent egenkapital91 %1,7 mill. kr
Kortsiktig gjeld8 %142 583 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 210 | 223 |
| Sum driftskostnader | 879 | 1 073 |
| Lønnskostnader | 303 | 299 |
| Driftsresultat | −669 | −850 |
| Finansinntekter | 8 | 10 |
| Finanskostnader | 1 | 1 |
| Netto finans | 7 | 10 |
| Resultat før skatt | −662 | −840 |
| Årsresultat | −662 | −840 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −318,6 % | −381,7 % | 36 % |
| Egenkapitalandel | 92,2 % | 95,3 % | 96,2 % |
| Likviditetsgrad 1 | 8,78 | 13,58 | 16,67 |
| Totalkapitalrentabilitet | −30,8 % | −29,1 % | 16,1 % |
Roller
Nå · 4
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Bernt Stuvebakken | 1941 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Bernt Stuvebakken | 1941 |
| Varamedlem | Hjørdis Hildegunn Stuvebakken | 1944 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | Sparebank 1 Regnskapshuset Valhall AS |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Bernt Stuvebakken (født 1941) | 100 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetB Stuvebakken AS981 452 151
- Forretningsadresse
- Hagaskogvegen 4, 3550 Gol
Underenheter1
- Sted
- Gol
Støtte og tilskudd
5 tildelinger
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 1 750 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 1 425,62 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 1 425,62 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 1 425,62 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 1 425,62 kr |
Historikk
30 hendelser siden 2000
- 2026
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3041 Gol → 3324 Gol
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
Kreditorvarsel
Hele kunngjøringen
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 0617 Gol → 3041 Gol
Hele kunngjøringen
- 2019
- 2018
- 2017
Lignende bedrifter
Grunnarbeid og graving i Gol, nærmest i omsetning
Wito Bil AS181 537 kromsetning 2025ASTurhus Invest AS370 575 kromsetning 2025ASVilhelmsli AS33 000 kromsetning 2025ASHolleviken AS0 kromsetning 2025ASØynebråten AS0 kromsetning 2025ASK.A.T Holding AS0 kromsetning 2025ASOla Rustberggard AS726 975 kromsetning 2025AST. Engene Invest AS874 004 kromsetning 2025AS
Grunnarbeid og graving i GolAlle selskaper i Gol