Steinar Løvbak AS
Aktiv- Org.nr.981 109 406
- Aksjeselskap
- Rørleggere
- Ringsaker
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- Under 5 ansatte
- Sentral godkjenning
Steinar Løvbak AS er et aksjeselskap i Brumunddal i Ringsaker, stiftet 31. august 1999. Selskapet driver med rørleggerarbeid. Daglig leder er Steinar Løvbak, og styrets leder er Steinar Løvbak.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Ny bransje · Rørleggerarbeid → 43.220
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2022
Tillatelser og godkjenninger
Sentral godkjenning
- Status
- Godkjent
- Gyldig til
- 03.04.2027
| Funksjon | Fagområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Prosjekterende | Sanitærinstallasjoner | 1 |
| Utførende | Sanitærinstallasjoner | 2 |
Lignende bedrifter
Rørleggere i Ringsaker, nærmest i omsetning
- Grini Rør ASRørleggere · Brumunddal, Ringsaker4,3 mill. kromsetning 2025
- Brumunddal Rør ASRørleggere · Brumunddal, Ringsaker5 mill. kromsetning 2025
- Odin VVS ASRørleggere · Brumunddal, Ringsaker5,2 mill. kromsetning 2025
- Mjøsa Varme & Sanitær ASRørleggere · Moelv, Ringsaker3,1 mill. kromsetning 2025
- Norheat Eiendom ASRørleggere · Brumunddal, Ringsaker2,5 mill. kromsetning 2025
- RGV ASRørleggere · Nes på Hedmarken, Ringsaker2,5 mill. kromsetning 2025
- Mesna Rørleggerservice ASRørleggere · Brøttum, Ringsaker2,4 mill. kromsetning 2025
- Rørleggermester Ophus ASRørleggere · Furnes, Ringsaker1,4 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 4 438 | 4 776 | 4 819 | 5 135 | 5 001 | 5 214 | |
| −328 | −138 | −200 | 264 | 199 | 382 | |
| EBITDA | 292 | 227 | 394 | |||
| Resultat før skatt | −328 | −133 | −196 | 269 | 201 | 384 |
| −256 | −100 | −151 | 212 | 158 | 301 | |
| Balanse | ||||||
| 1 349 | 1 578 | 1 870 | 2 469 | 1 990 | 1 986 | |
| 594 | 851 | 951 | 1 102 | 990 | 832 | |
| 755 | 727 | 919 | 1 368 | 1 000 | 1 154 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | −7,4 % | −2,9 % | −4,1 % | 5,1 % | 4 % | 7,3 % |
| Egenkapitalandel | 44,1 % | 53,9 % | 50,9 % | 44,6 % | 49,8 % | 41,9 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,37 | 1,81 | 1,83 | 1,71 | 1,93 | 1,7 |
| Totalkapitalrentabilitet | −22,2 % | −7,4 % | −9,4 % | 12,4 % | 10,5 % | 23,7 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler1,3 mill. kr
Anleggsmidler24 %318 721 kr
Omløpsmidler76 %1 mill. kr
Egenkapital og gjeld1,3 mill. kr
Innskutt egenkapital7 %100 000 kr
Opptjent egenkapital37 %494 240 kr
Kortsiktig gjeld56 %754 852 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 4 438 | 4 776 |
| Sum driftskostnader | 4 766 | 4 915 |
| Lønnskostnader | 2 255 | 2 245 |
| Driftsresultat | −328 | −138 |
| Finansinntekter | 3 | 11 |
| Finanskostnader | 3 | 5 |
| Netto finans | 0 | 6 |
| Resultat før skatt | −328 | −133 |
| Årsresultat | −256 | −100 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Steinar Løvbak | 1962 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Steinar Løvbak | 1962 | |
| Varamedlem | Norunn Eline Engeskaug | 1964 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Regnskapsfører | VVS Finans AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Steinar Løvbak (født 1962) | 100 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetSteinar Løvbak AS981 109 406
- Forretningsadresse
- Minkholen 12, 2386 Brumunddal
Underenheter1
- Sted
- Brumunddal
Historikk
27 hendelser siden 1999
- 2026
Ny bransje
Rørleggerarbeid → 43.220
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 0412 Ringsaker → 3411 Ringsaker
Hele kunngjøringen
- 2019