Lurøy Rorbuer AS
Aktiv- Org.nr.980 403 831
- Aksjeselskap
- Camping, hytter og ferieleiligheter
- Lurøy
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
Lurøy Rorbuer AS er et aksjeselskap i Lurøy, stiftet 10. desember 1998. Selskapet driver med drift av vandrerhjem og ferieleiligheter. Styrets leder er Håkon Lund.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Ny lenke til sosiale medier · youtube.com/watch?v=VMdY0fHRDEQ
- Omsetningen økte · 230 326 kr → 304 364 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Nytt årsregnskap · 2023 → 2024
- Nytt årsregnskap · 2022 → 2023
Lignende bedrifter
Camping, hytter og ferieleiligheter i Lurøy, nærmest i omsetning
- Polarsirkel Maritime ASCamping, hytter og ferieleiligheter · Konsvikosen, Lurøy319 189 kromsetning 2025
- Jettehuset B&B ASCamping, hytter og ferieleiligheter · Sleneset, Lurøy5 150 kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 304 | 230 | 213 | 240 | 273 | 182 | |
| 122 | 99 | 27 | 27 | 54 | −39 | |
| EBITDA | 85 | 112 | 20 | |||
| Resultat før skatt | 139 | 111 | 31 | 24 | 48 | −47 |
| 93 | 87 | 31 | 24 | 48 | −47 | |
| 1 | ||||||
| Balanse | ||||||
| 866 | 684 | 566 | 602 | 672 | 595 | |
| 777 | 660 | 573 | 542 | 518 | 470 | |
| 88 | 24 | −7 | 60 | 153 | 125 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 40,1 % | 42,9 % | 12,5 % | 11,3 % | 19,8 % | −21,4 % |
| Egenkapitalandel | 89,8 % | 96,5 % | 101,3 % | 90 % | 77,1 % | 79 % |
| Likviditetsgrad 1 | 7,51 | 18,53 | −33,18 | 3,83 | 3,54 | −7,64 |
| Totalkapitalrentabilitet | 18 % | 17,8 % | 5,4 % | 4,2 % | 8,4 % | −6 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler865 756 kr
Anleggsmidler23 %202 347 kr
Omløpsmidler77 %663 409 kr
Egenkapital og gjeld865 756 kr
Innskutt egenkapital93 %801 000 kr
Opptjent egenkapital−3 %−23 525 kr
Kortsiktig gjeld10 %88 282 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 304 | 230 |
| Sum driftskostnader | 182 | 131 |
| Lønnskostnader | 0 | 0 |
| Driftsresultat | 122 | 99 |
| Finansinntekter | 17 | 12 |
| Finanskostnader | 1 | |
| Netto finans | 17 | 12 |
| Resultat før skatt | 139 | 111 |
| Årsresultat | 93 | 87 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Styret | |||
| Styrets leder | Håkon Lund | 1964 | |
| Styremedlem | Jan Harald Jakobsen | 1964 | |
| Styremedlem | Espen Nordgård Jakobsen | 1975 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Regnskapsfører | Ja-Data AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Lurøy Holding AS | 384 000 | |
| Jan Harald Jakobsen (født 1964) | 217 000 | |
| Håkon Lund (født 1964) | 200 000 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetLurøy Rorbuer AS980 403 831
- Forretningsadresse
- Onøy, 8766 Lurøy
Underenheter1
- Sted
- Lurøy
Historikk
35 hendelser siden 1998
- 2026
Ny lenke til sosiale medier
youtube.com/watch?v=VMdY0fHRDEQ
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
- 2019