Luvent AS
Vestre Kongsvei 12, 3320 Vestfossen
Luvent AS er et aksjeselskap i Vestfossen i Øvre Eiker, stiftet 1. september 1998. Selskapet driver med ventilasjonsarbeid. Daglig leder er Pål Inge Nordsjø, og styrets leder er Pål Inge Nordsjø.
Fakta om Luvent AS
- Daglig leder
- Pål Inge Nordsjø (f. 1957)
- Styreleder
- Pål Inge Nordsjø (f. 1957)
- Stiftet
- Kommune
- Øvre Eiker
- Største eiere (2025)
- Pål Inge Nordsjø90 %
- Per Olav Nordsjø5 %
- Rita Solås5 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning331 398 kr+5,3 % mot 2024
Driftsresultat26 850 kr+2 136 % mot 2024
Årsresultat21 687 kr+321 % mot 2024
Egenkapital253 589 kr+9,4 % mot 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 331 | 315 |
| Driftsresultat | 27 | 1 |
| Resultat før skatt | 22 | −10 |
| Årsresultat | 22 | −10 |
| Sum eiendeler | 1 128 | 1 156 |
| Egenkapital | 254 | 232 |
| Gjeld | 875 | 924 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Ny bransje · Ventilasjonsarbeid → 43.220
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Endring av styre · Styret: leder Pål Inge Nordsjø
Konsernstruktur
Morselskap for 1 datterselskap.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Håndverkstjenester og prosjektutvikling i bygg og anleggsbransjen. Selskapet kan delta i annen virksomhet der dette er hensiktsmessig.
- Juridisk navn
- LUVENT AS
- Org.nr.
- 980 104 052
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 01.09.1998
- Registrert
- 16.09.1998
- Bransje
- Ventilasjonsarbeid 43.223
- Daglig leder
- Pål Inge Nordsjø (f. 1957)
- Aksjekapital
- 100 000 kr
- Forretningsadresse
- Vestre Kongsvei 12, 3320 VestfossenÅpne i kart
- Kommune
- Øvre Eiker
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 331 | 315 | 393 | 2 419 | 2 059 | 3 355 | 4 315 | 3 985 | 3 718 | 3 959 |
| Driftsresultat | 27 | 1 | −209 | −217 | −731 | −168 | 94 | 47 | 41 | 88 |
| EBITDA | −174 | −678 | −115 | 147 | 100 | 62 | 98 | |||
| Resultat før skatt | 22 | −10 | −230 | −235 | −736 | −175 | 90 | 39 | 38 | 76 |
| Årsresultat | 22 | −10 | −230 | −235 | −732 | −165 | 77 | 39 | 38 | 76 |
| Sum eiendeler | 1 128 | 1 156 | 1 188 | 1 241 | 1 395 | 2 212 | 2 777 | 2 381 | 2 362 | 2 343 |
| Egenkapital | 254 | 232 | 242 | 472 | 707 | 1 440 | 1 605 | 1 528 | 1 489 | 1 450 |
| Gjeld | 875 | 924 | 946 | 769 | 688 | 773 | 1 172 | 852 | 874 | 892 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler1,1 mill. kr
Anleggsmidler90 %1 mill. kr
Omløpsmidler10 %118 459 kr
Egenkapital og gjeld1,1 mill. kr
Innskutt egenkapital9 %100 000 kr
Opptjent egenkapital14 %153 589 kr
Kortsiktig gjeld78 %874 870 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 331 | 315 |
| Sum driftskostnader | 305 | 313 |
| Lønnskostnader | 0 | 0 |
| Driftsresultat | 27 | 1 |
| Finansinntekter | 0 | 0 |
| Finanskostnader | 5 | 11 |
| Netto finans | −5 | −11 |
| Resultat før skatt | 22 | −10 |
| Årsresultat | 22 | −10 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 8,1 % | 0,4 % | −53,2 % |
| Egenkapitalandel | 22,5 % | 20,1 % | 20,4 % |
| Likviditetsgrad 1 | 0,14 | 0,16 | 0,19 |
| Totalkapitalrentabilitet | 2,4 % | 0,1 % | −17,2 % |
Roller
Nå · 3
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Pål Inge Nordsjø | 1957 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Pål Inge Nordsjø | 1957 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | Haug Regnskapslag SA |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Pål Inge Nordsjø (født 1957) | 90 | |
| Per Olav Nordsjø | 5 | |
| Rita Solås (født 1945) | 5 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetLuvent AS980 104 052
- Forretningsadresse
- Vestre Kongsvei 12, 3320 Vestfossen
Underenheter1
- Sted
- Vestfossen
Historikk
30 hendelser siden 1998
- 2026
Ny bransje
Ventilasjonsarbeid → 43.220
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3048 Øvre Eiker → 3314 Øvre Eiker
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 0624 Øvre Eiker → 3048 Øvre Eiker
Hele kunngjøringen
- 2019
- 2018
Revisjon av årsregnskap
Hele kunngjøringen
Endring av revisor
Hele kunngjøringen
Lignende bedrifter
Ventilasjon og kuldeteknikk i Øvre Eiker, nærmest i omsetning
Luvent Eiendom AS250 000 kromsetning 2025ASM. Pedersen Kuldeteknikk AS30 787 kromsetning 2025ASBrerus Holding AS0 kromsetning 2025ASOvnsmontering AS2,1 mill. kromsetning 2025ASBK Varmeteknikk AS3,6 mill. kromsetning 2025ASBuskerud Kulde AS56 mill. kromsetning 202523ansatteASEta Norge AS81 mill. kromsetning 202524ansatteAS
Ventilasjon og kuldeteknikk i Øvre EikerAlle selskaper i Øvre Eiker