Gabbas AS
Aktiv- Org.nr.979 890 087
- Aksjeselskap
- Mat- og drikkeproduksjon
- Stavanger
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- 26 ansatte
Gabbas AS er et aksjeselskap i Hafrsfjord i Stavanger, stiftet 18. mai 1998. Selskapet driver med produksjon av kjøtt- og fjørfevarer og har 26 ansatte. Daglig leder er Einar Jørgensen, og styrets leder er Jan Henrik Jelsa.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Færre ansatte · 25 → 24
- Færre ansatte · 32 → 25
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
Støtte og tilskudd
1 tildeling
| År | Giver | Formål | Beløp |
|---|---|---|---|
| 2006 | Skatteetaten | Automatisert varme- og røykbehandling av kjøttvarer · Avslått | Ikke oppgitt |
Lignende bedrifter
Mat- og drikkeproduksjon i Stavanger, nærmest i omsetning
- Lervig ASMat- og drikkeproduksjon · Stavanger99 mill. kromsetning 2025
- Marinpet ASMat- og drikkeproduksjon · Stavanger65 mill. kromsetning 2025
- A. Idsøe ASMat- og drikkeproduksjon · Stavanger127 mill. kromsetning 2025
- Vaaland Dampbakeri og Conditori ASMat- og drikkeproduksjon · Stavanger26 mill. kromsetning 2025
- Safteriet ASMat- og drikkeproduksjon · Stavanger21 mill. kromsetning 2025
- Romsøe Produksjon ASMat- og drikkeproduksjon · Stavanger18 mill. kromsetning 2025
- Buøy Bakeri & Konditori ASMat- og drikkeproduksjon · Hundvåg, Stavanger16 mill. kromsetning 2025
- Salikatt Bryggeri ASMat- og drikkeproduksjon · Stavanger15 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 86 818 | 82 959 | 77 486 | 75 892 | 66 378 | 58 866 | |
| 3 610 | 5 226 | 3 038 | 386 | 1 345 | 2 727 | |
| EBITDA | 984 | 1 918 | 3 348 | |||
| Resultat før skatt | 3 572 | 5 177 | 2 920 | 331 | 1 370 | 2 713 |
| 2 782 | 4 029 | 2 273 | 260 | 1 064 | 2 146 | |
| Balanse | ||||||
| 18 371 | 17 649 | 15 068 | 12 886 | 12 713 | 12 330 | |
| 9 240 | 8 958 | 7 429 | 6 656 | 6 396 | 6 332 | |
| 9 131 | 8 691 | 7 639 | 6 230 | 6 316 | 5 998 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 4,2 % | 6,3 % | 3,9 % | 0,5 % | 2 % | 4,6 % |
| Egenkapitalandel | 50,3 % | 50,8 % | 49,3 % | 51,7 % | 50,3 % | 51,4 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,69 | 1,76 | 1,85 | 1,95 | 1,89 | 1,91 |
| Totalkapitalrentabilitet | 20,1 % | 32 % | 21,8 % | 3,2 % | 11,2 % | 13,1 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler18 mill. kr
Anleggsmidler22 %4,1 mill. kr
Omløpsmidler78 %14 mill. kr
Egenkapital og gjeld18 mill. kr
Innskutt egenkapital4 %772 190 kr
Opptjent egenkapital46 %8,5 mill. kr
Langsiktig gjeld4 %690 663 kr
Kortsiktig gjeld46 %8,4 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 86 818 | 82 959 |
| Sum driftskostnader | 83 208 | 77 733 |
| Lønnskostnader | 11 632 | 11 532 |
| Driftsresultat | 3 610 | 5 226 |
| Finansinntekter | 12 | 11 |
| Finanskostnader | 50 | 61 |
| Netto finans | −38 | −50 |
| Resultat før skatt | 3 572 | 5 177 |
| Årsresultat | 2 782 | 4 029 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Einar Jørgensen | 1971 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Jan Henrik Jelsa | 1965 | |
| Styremedlem | Einar Jørgensen | 1971 | |
| Styremedlem | William Gulliksen | 1955 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Flyd AS | ||
| Regnskapsfører | Ligo Regnskap AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| PB Industrier AS | 114 | |
| Gabbas Holding AS | 114 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetGabbas AS979 890 087
- Forretningsadresse
- Treskeveien 2, 4043 Hafrsfjord
Underenheter2
- Sted
- Hafrsfjord
- Ansatte
- 20
- Sted
- Stavanger
- Ansatte
- 6
Historikk
45 hendelser siden 1998
- 2026
Færre ansatte
25 → 24
Færre ansatte
32 → 25
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021