Ole Melberg Management AS
Aktiv- Org.nr.979 802 900
- Aksjeselskap
- Holding- og investeringsselskaper
- Stavanger
- Ikke registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- Kapitalendring
- Nye vedtekter
Ole Melberg Management AS er et aksjeselskap i Stavanger, stiftet 1. april 1998. Selskapet driver med andre egeninvesteringsselskaper. Styrets leder er Kjartan Melberg.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Kapitalnedsettelse · 3 952 850 kr → 87 450 kr (−3 865 400 kr)
- Nye vedtekter · Vedtektsdato
- Kreditorvarsel
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Ny adresse · c/o Kjartan Melberg Kirkestien 5, 4012 STAVANGER → c/o Kjartan Melberg Jelsagata 37, 4012 STAVANGER
Lignende bedrifter
Holding- og investeringsselskaper i Stavanger
- Atacama ASHolding- og investeringsselskaper · Stavanger
- Pegasus Invest ASHolding- og investeringsselskaper · Hafrsfjord, Stavanger
- Academic Business Focus ASHolding- og investeringsselskaper · Stavanger
- Trio Eiendom & Invest ANSHolding- og investeringsselskaper · Stavanger
- Wellwork Holding ASHolding- og investeringsselskaper · Stavanger
- Thames Management ASHolding- og investeringsselskaper · Stavanger
- Deval ASHolding- og investeringsselskaper · Hafrsfjord, Stavanger
- Team Sail Stavanger ASHolding- og investeringsselskaper · Stavanger
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| −94 | −91 | −102 | −86 | −93 | −82 | |
| Resultat før skatt | 1 535 | 1 199 | 1 642 | 827 | −1 369 | −5 525 |
| 1 535 | 1 199 | 1 642 | 827 | −1 369 | −5 525 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| Balanse | ||||||
| 5 543 | 5 158 | 8 483 | 7 866 | 7 689 | 10 896 | |
| 4 002 | 4 002 | 3 953 | 3 871 | 3 044 | 4 413 | |
| 1 542 | 1 156 | 4 530 | 3 994 | 4 645 | 6 483 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Egenkapitalandel | 72,2 % | 77,6 % | 46,6 % | 49,2 % | 39,6 % | 40,5 % |
| Likviditetsgrad 1 | 0,52 | 0,08 | 0,15 | 58 | 0,26 | |
| Totalkapitalrentabilitet | 29,3 % | 18 % | 16,7 % | 14,9 % | 18,9 % | 7,6 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler5,5 mill. kr
Anleggsmidler86 %4,7 mill. kr
Omløpsmidler14 %802 948 kr
Egenkapital og gjeld5,5 mill. kr
Innskutt egenkapital72 %4 mill. kr
Kortsiktig gjeld28 %1,5 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftskostnader | 94 | 91 |
| Driftsresultat | −94 | −91 |
| Finansinntekter | 1 663 | 1 316 |
| Finanskostnader | 34 | 26 |
| Netto finans | 1 629 | 1 290 |
| Resultat før skatt | 1 535 | 1 199 |
| Årsresultat | 1 535 | 1 199 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Styret | |||
| Styrets leder | Kjartan Melberg | 1970 | |
| Styremedlem | Siri Melberg | 1972 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Erga Revisjon AS | ||
| Regnskapsfører | Aider AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Ole Melberg (født 1946) | 1 100 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Historikk
38 hendelser siden 1998
- 2026
KapitalnedsettelseNy
3 952 850 kr → 87 450 kr (−3 865 400 kr)
Hele kunngjøringen
Kreditorvarsel
Hele kunngjøringen
Ny adresse
c/o Kjartan Melberg Kirkestien 5, 4012 STAVANGER → c/o Kjartan Melberg Jelsagata 37, 4012 STAVANGER
Hele kunngjøringen
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021