Tananger Holding AS
Aktiv- Org.nr.979 768 230
- Aksjeselskap
- Andre forretningstjenester
- Sola
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- Under 5 ansatte
Tananger Holding AS er et aksjeselskap i Tananger i Sola, stiftet 30. mars 1998. Selskapet driver med formidlingstjenester tilknyttet forretningsmessig tjenesteyting ikke nevnt annet sted. Daglig leder er Sturla Sand, og styrets leder er Sturla Sand.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2022
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2021
Lignende bedrifter
Andre forretningstjenester i Sola, nærmest i omsetning
- Feth ASAndre forretningstjenester · Tananger, Sola196 044 kromsetning 2025
- Bearbay ASAndre forretningstjenester · Tananger, Sola0 kromsetning 2025
- VB Ecoconsult ASAndre forretningstjenester · Tananger, Sola0 kromsetning 2025
- Lepus ASAndre forretningstjenester · Tananger, Sola0 kromsetning 2025
- Kolcon NUFAndre forretningstjenester · Sola0 kromsetning 2025
- Solar Harvest Holding ASAndre forretningstjenester · Sola0 kromsetning 2025
- Solar Harvest ASAndre forretningstjenester · Sola0 kromsetning 2025
- Ydstebø Management Consulting ASAndre forretningstjenester · Røyneberg, Sola617 000 kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 120 | 123 | 120 | 126 | 2 525 | 120 | |
| −1 531 | −1 745 | −1 618 | −1 646 | 370 | −1 412 | |
| EBITDA | −675 | 1 426 | −689 | |||
| Resultat før skatt | 21 129 | 24 292 | −1 430 | 1 622 | 22 383 | −2 220 |
| 21 129 | 24 292 | −1 430 | 1 622 | 22 383 | −2 220 | |
| 0 | ||||||
| Balanse | ||||||
| 198 457 | 196 337 | 188 478 | 191 617 | 193 654 | 74 720 | |
| 186 292 | 174 163 | 158 870 | 165 300 | 167 678 | 14 903 | |
| 12 165 | 22 174 | 29 608 | 26 317 | 25 976 | 59 817 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | −1 275,7 % | −1 419,3 % | −1 348,6 % | −1 306,4 % | 14,7 % | −1 176,7 % |
| Egenkapitalandel | 93,9 % | 88,7 % | 84,3 % | 86,3 % | 86,6 % | 20 % |
| Likviditetsgrad 1 | 3,9 | 3,6 | 2,4 | 6,53 | 6,63 | 0,02 |
| Totalkapitalrentabilitet | 10,2 % | 12,1 % | 0,4 % | 1,5 % | 17,2 % | −0,6 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler198 mill. kr
Anleggsmidler82 %163 mill. kr
Omløpsmidler18 %35 mill. kr
Egenkapital og gjeld198 mill. kr
Innskutt egenkapital10 %20 mill. kr
Opptjent egenkapital84 %166 mill. kr
Langsiktig gjeld2 %3,1 mill. kr
Kortsiktig gjeld5 %9,1 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 120 | 123 |
| Sum driftskostnader | 1 651 | 1 868 |
| Lønnskostnader | 275 | 275 |
| Driftsresultat | −1 531 | −1 745 |
| Finansinntekter | 21 714 | 24 963 |
| Finanskostnader | −946 | −1 075 |
| Netto finans | 22 660 | 26 037 |
| Resultat før skatt | 21 129 | 24 292 |
| Årsresultat | 21 129 | 24 292 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Sturla Sand | 1948 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Sturla Sand | 1948 | |
| Styremedlem | Martin Sand | 1974 | |
| Styremedlem | Mette Sand | 1970 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Pricewaterhousecoopers AS | ||
| Regnskapsfører | Kjell Haver Regnskapsservice AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Sturla Sand (født 1948) | 10 000 | |
| Oblomov AS | 5 000 | |
| Turris AS | 5 000 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetTananger Holding AS979 768 230
- Forretningsadresse
- Energivegen 20, 4056 Tananger
Underenheter1
- Sted
- Tananger
- Ansatte
- Under 5
Historikk
33 hendelser siden 1998
- 2026
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
Endring av foretaksnavn
Cambio AS → Tananger Holding AS
Hele kunngjøringen
- 2021