Vetås Service AS
Aktiv- Org.nr.978 675 344
- Aksjeselskap
- Bilverksteder
- Alver
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
Vetås Service AS er et aksjeselskap i Manger i Alver, stiftet 23. juni 1997. Selskapet driver med reparasjon og vedlikehold av motorvogner. Daglig leder er Ronny Vetås, og styrets leder er Mette Austrheim Vetås.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2022
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2021
Lignende bedrifter
Bilverksteder i Alver, nærmest i omsetning
- Arne Lundøy ASBilverksteder · Isdalstø, Alver4,5 mill. kromsetning 2025
- Isdalstø Auto Eiendom ASBilverksteder · Isdalstø, Alver2 mill. kromsetning 2025
- Arn Automotive ASBilverksteder · Lindås, Alver1,1 mill. kromsetning 2025
- Morris Performance ASBilverksteder · Frekhaug, Alver927 299 kromsetning 2025
- BRB Overflate og Rustbehandling ASBilverksteder · Frekhaug, Alver859 699 kromsetning 2025
- Mongstad Auto Marine ASBilverksteder · Mongstad, Alver462 918 kromsetning 2025
- Westervik ASBilverksteder · Alversund, Alver147 331 kromsetning 2025
- Mekwest ASBilverksteder · Myking, Alver82 400 kromsetning 2024
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 3 707 | 4 012 | 3 291 | 3 831 | 3 516 | 3 839 | |
| 391 | 450 | 74 | 483 | 377 | 338 | |
| EBITDA | 625 | 462 | 348 | |||
| Resultat før skatt | 371 | 428 | 43 | 443 | 362 | 334 |
| 289 | 334 | 33 | 345 | 282 | 261 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Balanse | ||||||
| 2 478 | 2 330 | 2 106 | 2 354 | 2 068 | 1 296 | |
| 1 839 | 1 600 | 1 266 | 1 233 | 888 | 805 | |
| 639 | 729 | 840 | 1 121 | 1 180 | 491 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 10,6 % | 11,2 % | 2,3 % | 12,6 % | 10,7 % | 8,8 % |
| Egenkapitalandel | 74,2 % | 68,7 % | 60,1 % | 52,4 % | 42,9 % | 62,1 % |
| Likviditetsgrad 1 | 3,73 | 3,52 | 1,95 | 1,94 | 2,53 | 2,41 |
| Totalkapitalrentabilitet | 16,4 % | 20,6 % | 3,6 % | 22 % | 22,6 % | 33,7 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler2,5 mill. kr
Anleggsmidler41 %1 mill. kr
Omløpsmidler59 %1,5 mill. kr
Egenkapital og gjeld2,5 mill. kr
Innskutt egenkapital4 %100 000 kr
Opptjent egenkapital70 %1,7 mill. kr
Kortsiktig gjeld16 %393 427 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 3 707 | 4 012 |
| Sum driftskostnader | 3 316 | 3 561 |
| Lønnskostnader | 1 | 0 |
| Driftsresultat | 391 | 450 |
| Finansinntekter | 4 | 6 |
| Finanskostnader | 25 | 28 |
| Netto finans | −21 | −22 |
| Resultat før skatt | 371 | 428 |
| Årsresultat | 289 | 334 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Ronny Vetås | 1966 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Mette Austrheim Vetås | 1969 | |
| Styremedlem | Ronny Vetås | 1966 | |
| Varamedlem | Trond Vetås | 1967 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Regnskapsfører | Aider AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Ronny Vetås (født 1966) | 50 | |
| Mette Austrheim Vetås (født 1969) | 50 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetVetås Service AS978 675 344
- Forretningsadresse
- Mangersnesvegen 49, 5936 Manger
Underenheter1
- Sted
- Manger
Historikk
27 hendelser siden 1997
- 2026
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 1260 Radøy → 4631 Alver
Hele kunngjøringen
- 2019
- 2018