Valdresskigard DA
Org.nr. 977 527 406Ansvarlig selskap med delt ansvarTre- og møbelindustriProduksjon av andre trevarer og varer av kork, strå og flettematerialerAktiv
Leirskogvegen 733, 2930 Bagn
Valdresskigard DA er et selskap med delt ansvar i Bagn i Sør-Aurdal, stiftet 21. oktober 1996. Selskapet driver med produksjon av andre trevarer og varer av kork, strå og flettematerialer og har 6 ansatte.
Fakta om Valdresskigard DA
- Stiftet
- Kommune
- Sør-Aurdal
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning4,7 mill. kr−17,5 % mot 2023
Driftsresultat64 132 kr+0,5 % mot 2023
Årsresultat57 237 kr−20,1 % mot 2023
Egenkapital4,6 mill. kr+1,6 % mot 2023
Ansatte6
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 4 719 | 5 720 |
| Driftsresultat | 64 | 64 |
| Resultat før skatt | 57 | 72 |
| Årsresultat | 57 | 72 |
| Sum eiendeler | 8 041 | 8 645 |
| Egenkapital | 4 578 | 4 506 |
| Gjeld | 3 462 | 4 139 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2024
Hva som har skjedd
- Godkjente årsregnskap
- Nye vedtekter · Endring av vedtektsdato
- Endring av deltaker
- Endring av firma
Verdt å merke seg
- Omsetningen falt 17,5 % i 2024
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Produksjon, oppføring og salg av skigard med utstyr.
- Juridisk navn
- VALDRESSKIGARD DA
- Org.nr.
- 977 527 406
- Selskapsform
- Ansvarlig selskap med delt ansvar
- Stiftet
- 21.10.1996
- Registrert
- 14.05.1997
- Bransje
- Produksjon av andre trevarer og varer av kork, strå og flettematerialer 16.280
- Ansatte
- 6
- Tidligere navn
- Valdresskigard ANS
- Forretningsadresse
- Leirskogvegen 733, 2930 BagnÅpne i kart
- Kommune
- Sør-Aurdal
- Telefon
- 61 34 79 97
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 4 719 | 5 720 |
| Driftsresultat | 64 | 64 |
| Resultat før skatt | 57 | 72 |
| Årsresultat | 57 | 72 |
| Sum eiendeler | 8 041 | 8 645 |
| Egenkapital | 4 578 | 4 506 |
| Gjeld | 3 462 | 4 139 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2024
Balanse 2024
Eiendeler8 mill. kr
Anleggsmidler24 %2 mill. kr
Omløpsmidler76 %6,1 mill. kr
Egenkapital og gjeld8 mill. kr
Innskutt egenkapital34 %2,7 mill. kr
Opptjent egenkapital23 %1,9 mill. kr
Langsiktig gjeld0 %0 kr
Kortsiktig gjeld43 %3,5 mill. kr
Resultatdetaljer 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 4 719 | 5 720 |
| Sum driftskostnader | 4 655 | 5 656 |
| Lønnskostnader | 1 433 | 1 860 |
| Driftsresultat | 64 | 64 |
| Finansinntekter | 2 | 12 |
| Finanskostnader | 9 | 4 |
| Netto finans | −7 | 8 |
| Resultat før skatt | 57 | 72 |
| Årsresultat | 57 | 72 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,4 % | 1,1 % |
| Egenkapitalandel | 56,9 % | 52,1 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,76 | 1,55 |
| Totalkapitalrentabilitet | 0,8 % | 0,9 % |
Roller
Nå · 4
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Forretningsfører | Oddvin Sørbøen | 1974 |
| Deltaker med delt ansvar | Oddvin Sørbøen | 1974 |
| Deltaker med delt ansvar | Thomas Sørbøen | 2004 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | Ecit Valdres AS |
Organisasjon
Enheter
HovedenhetValdresskigard DA977 527 406
- Forretningsadresse
- Leirskogvegen 733, 2930 Bagn
Underenheter1
- Sted
- Bagn
- Ansatte
- 6
Støtte og tilskudd
8 tildelinger
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 14 801,86 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 10 697,69 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 12 241,69 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 12 511,76 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 6 100,02 kr |
Historikk
11 hendelser siden 1996
- 2025
Godkjente årsregnskap
Nye vedtekter
Endring av vedtektsdato
Endring av deltaker
Endring av firma
- 2024
Godkjente årsregnskap
- 2020
Endring av forretningsadresse
- 2019
Endring av forretningsadresse
- 2009
Nye vedtekter
Endring av vedtektsdato
Endring av deltaker
- 2006
Endring av revisor
- 1997
Registrert i Enhetsregisteret
Lignende bedrifter
Tre- og møbelindustri i Sør-Aurdal, nærmest i omsetning
Solheim Trevarer AS6,7 mill. kromsetning 20257ansatteASGrån AS410 376 kromsetning 2025ASKulterud Sag & Høvleri AS106 086 kromsetning 2025ASMyrvang Tre AS17 287 kromsetning 2025ASNorsk Massivtre AS12 mill. kromsetning 202512ansatteASTrappemakeren AS22 mill. kromsetning 202521ansatteASHedda Hytter AS27 mill. kromsetning 2025ASBegna Bruk AS335 mill. kromsetning 202539ansatteAS
Tre- og møbelindustri i Sør-AurdalAlle selskaper i Sør-Aurdal