Sameiet Hareveien 7
Aktiv- Org.nr.977 457 602
- Eierseksjonssameie
- Borettslag og sameier
- Nordre Follo
- Ikke registrert i MVA-registeret
- Ikke registrert i Foretaksregisteret
- usbl.no
Sameiet Hareveien 7 er registrert som eierseksjonssameie i Ski i Nordre Follo, stiftet 5. juli 1996. Selskapet driver med aktiviteter i borettslag og boligsameier. Styrets leder er Anita Hylen.
Nøkkeltall 2023
Omsetning 2014–2023
Siste hendelser
- Nytt årsregnskap · 2022 → 2023
- Nytt årsregnskap · 2021 → 2022
- Nytt årsregnskap · 2020 → 2021
- Nytt årsregnskap · 2019 → 2020
- Nytt årsregnskap · 2018 → 2019
Verdt å merke seg
- Negativ egenkapital i 2023: −1,7 mill. kr
Lignende bedrifter
Borettslag og sameier i Nordre Follo, nærmest i omsetning
- Myrullgrenda BorettslagBorettslag og sameier · Ski, Nordre Follo961 284 kromsetning 2025
- Løkkehaugen III BorettslagBorettslag og sameier · Ski, Nordre Follo963 666 kromsetning 2025
- Oksval i BorettslagBorettslag og sameier · Ski, Nordre Follo955 200 kromsetning 2025
- Greverudkollen SameieBorettslag og sameier · Ski, Nordre Follo954 198 kromsetning 2025
- Sentrum Borettslag IIBorettslag og sameier · Ski, Nordre Follo966 888 kromsetning 2025
- Salmakertunet 6-8 BorettslagBorettslag og sameier · Ski, Nordre Follo944 773 kromsetning 2025
- Knutern Sameie på HellvikBorettslag og sameier · Ski, Nordre Follo976 033 kromsetning 2025
- Holtet BorettslagBorettslag og sameier · Ski, Nordre Follo976 944 kromsetning 2025
Omsetning 2014–2023
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 960 | 940 | 965 | 984 | 947 | 1 199 | |
| 245 | 302 | 352 | 216 | 295 | −189 | |
| Resultat før skatt | 88 | 179 | 243 | 99 | 176 | −301 |
| 88 | 179 | 243 | 99 | 176 | −301 | |
| Balanse | ||||||
| 747 | 749 | 733 | 606 | 648 | 592 | |
| −1 726 | −1 814 | −1 993 | −2 236 | −2 335 | −2 511 | |
| 2 474 | 2 564 | 2 726 | 2 842 | 2 983 | 3 103 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 25,5 % | 32,1 % | 36,4 % | 22 % | 31,2 % | −15,8 % |
| Egenkapitalandel | −231 % | −242,1 % | −271,9 % | −369 % | −360,3 % | −424,2 % |
| Likviditetsgrad 1 | 2,95 | 4,3 | 4,83 | 5,06 | 5,37 | 5,7 |
| Totalkapitalrentabilitet | 35,3 % | 41,8 % | 52,6 % | 34,8 % | 48,6 % | −22,9 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2023
Eiendeler747 324 kr
Anleggsmidler43 %321 840 kr
Omløpsmidler57 %425 484 kr
Egenkapital og gjeld747 324 kr
Opptjent egenkapital−231 %−1,7 mill. kr
Langsiktig gjeld312 %2,3 mill. kr
Kortsiktig gjeld19 %144 012 kr
Resultatdetaljer 2023
| Beløp i 1 000 kr | 2023 | 2022 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 960 | 940 |
| Sum driftskostnader | 715 | 639 |
| Lønnskostnader | 48 | 34 |
| Driftsresultat | 245 | 302 |
| Finansinntekter | 19 | 8 |
| Finanskostnader | 176 | 131 |
| Netto finans | 157 | 123 |
| Resultat før skatt | 88 | 179 |
| Årsresultat | 88 | 179 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Forretningsfører | Boligbyggelaget Usbl | ||
| Styret | |||
| Styrets leder | Anita Hylen | 1964 | |
| Styremedlem | Liv Ona Slettjord | 1960 | |
| Styremedlem | Venche Bilow Dalen | 1955 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | KPMG AS | ||
| Regnskapsfører | Boligbyggelaget Usbl | ||
Organisasjon
Enheter
HovedenhetSameiet Hareveien 7977 457 602
- Forretningsadresse
- c/o Usbl Follo, Glynitveien 30, 1400 Ski
Underenheter1
- Sted
- Ski
Historikk
16 hendelser siden 1996
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
- 2019
- 2018
- 2017
- 2016
- 2015