Statoil Mongstads Fritidshytter Sti
Org.nr. 977 154 456StiftelseCamping, hytter og ferieleiligheterDrift av vandrerhjem og ferieleiligheterAktiv
5954 Mongstad
Statoil Mongstads Fritidshytter Sti er en stiftelse i Mongstad i Alver. Selskapet driver med drift av vandrerhjem og ferieleiligheter. Styrets leder er Kyrre Tenfjord.
Fakta om Statoil Mongstads Fritidshytter Sti
- Styreleder
- Kyrre Tenfjord (f. 1975)
- Kommune
- Alver
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning300 000 kr+5,3 % mot 2024
Driftsresultat−67 853 kr−2 001 % mot 2024
Årsresultat−67 236 kr−2 681 % mot 2024
Egenkapital1,1 mill. kr−7,4 % mot 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 300 | 285 |
| Driftsresultat | −68 | −3 |
| Resultat før skatt | −67 | −2 |
| Årsresultat | −67 | −2 |
| Sum eiendeler | 1 084 | 1 171 |
| Egenkapital | 1 084 | 1 171 |
| Gjeld | 0 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Styremedlem gikk ut · Leif-Erik Hindenes
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Å disponere hytter for å skaffe fast ansatte i Rafinor AS Co adgang til gode og rimelige ferieopphold på disse hyttene. Stiftelsens midler skal ikke kunne benyttes til andre formål med mindre vilkårene for omdanning foreligger.
- Juridisk navn
- STATOIL MONGSTADS FRITIDSHYTTER STI
- Org.nr.
- 977 154 456
- Selskapsform
- Stiftelse
- Registrert
- 17.03.1997
- Bransje
- Drift av vandrerhjem og ferieleiligheter 55.200
- Grunnkapital
- 930 000 kr
- Tidligere navn
- Statoil Mongstads Fritidshytter
- Forretningsadresse
- 5954 Mongstad
- Kommune
- Alver
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 300 | 285 | 350 | 310 | 200 | 150 | 200 | 285 | 1 006 | 100 |
| Driftsresultat | −68 | −3 | 76 | −22 | −9 | 32 | 54 | 1 | 52 | −31 |
| EBITDA | 52 | −31 | ||||||||
| Resultat før skatt | −67 | −2 | 77 | −22 | −9 | 32 | 54 | 1 | 52 | −31 |
| Årsresultat | −67 | −2 | 77 | −22 | −9 | 32 | 54 | 1 | 52 | −31 |
| Sum eiendeler | 1 084 | 1 171 | 1 151 | 1 074 | 1 096 | 1 105 | 1 073 | 1 013 | 1 007 | 955 |
| Egenkapital | 1 084 | 1 171 | 1 151 | 1 074 | 1 096 | 1 105 | 1 073 | 1 013 | 1 007 | 955 |
| Gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler1,1 mill. kr
Anleggsmidler86 %930 000 kr
Omløpsmidler14 %154 050 kr
Egenkapital og gjeld1,1 mill. kr
Innskutt egenkapital100 %1,1 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 300 | 285 |
| Sum driftskostnader | 368 | 288 |
| Driftsresultat | −68 | −3 |
| Finansinntekter | 1 | 1 |
| Netto finans | 1 | 1 |
| Resultat før skatt | −67 | −2 |
| Årsresultat | −67 | −2 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −22,6 % | −1,1 % | 21,8 % |
| Egenkapitalandel | 100 % | 100 % | 100 % |
| Totalkapitalrentabilitet | −6 % | −0,2 % | 6,9 % |
Roller
Nå · 5 · Tidligere · 2
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Kyrre Tenfjord | 1975 |
| Styremedlem | Torunn Karin Kolås | 1968 |
| Styremedlem | Grethe Fanebust Knarvik | 1963 |
| Styremedlem | Didrik Lerøy | 1974 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Cedra Norge AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Kontaktperson | Leif-Erik Hindenes | 1971 | til 09.03.2026 |
| Revisor | Deloitte AS | til 28.10.2025 |
Organisasjon
Enheter
HovedenhetStatoil Mongstads Fritidshytter Sti977 154 456
- Forretningsadresse
- 5954 Mongstad
Underenheter1
- Sted
- Mongstad
Historikk
24 hendelser siden 1997
- 2026
Styremedlem gikk ut
Leif-Erik Hindenes
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
- 2019
- 2018
- 2017
- 2016
- 2015
- 2014
Lignende bedrifter
Camping, hytter og ferieleiligheter i Alver, nærmest i omsetning
Vike Camping og Marina AS328 035 kromsetning 2025ASHavgard Fjordferie AS372 057 kromsetning 2025ASVannes Naturcamp AS130 320 kromsetning 2025ASVågenes Camping AS1,2 mill. kromsetning 2025ASBruvoll Camping AS2,2 mill. kromsetning 20257ansatteASKvalheim Fritidsenter AS3,5 mill. kromsetning 2025AS
Camping, hytter og ferieleiligheter i AlverAlle selskaper i Alver