Gol Drosjesentral Gol Taxi SA
Gol Drosjesentral Gol Taxi SA er et samvirkeforetak i Gol, stiftet 20. september 1996. Selskapet driver med drift av gods- og transportsentraler og har 7 ansatte. Daglig leder er Magne Finstad, og styrets leder er Magne Finstad.
Fakta om Gol Drosjesentral Gol Taxi SA
- Daglig leder
- Magne Finstad (f. 1971)
- Styreleder
- Magne Finstad (f. 1971)
- Stiftet
- Kommune
- Gol
Regnskap og nøkkeltall
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 9 061 | 7 488 |
| Driftsresultat | 848 | 126 |
| Resultat før skatt | 807 | 123 |
| Årsresultat | 627 | 103 |
| Sum eiendeler | 4 581 | 3 136 |
| Egenkapital | 779 | 303 |
| Gjeld | 3 802 | 2 833 |
Hva som har skjedd
- Styre
- Omsetningen økte · 7 487 736 kr → 9 061 254 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Ny bransje · Drift av taxisentraler og annen formidling av persontransport → Drift av gods- og transportsentraler
Offisiell foretaksinformasjon
Organisere, administrere og formidle kjøreoppdrag for medlemmene med utgangspunkt i Buskerud Løyvedistrikt og med Gol som stasjoneringsted, samt markedsføre medlemmenes transportilbud, og for øvrig ivareta og fremme medlemmenes yrkesmessige, faglige, sosiale og økonomiske interesser i forbindelse med driften, bl.a. gjennom å delta i selskap med lignende eller beslektede formål.
- Juridisk navn
- GOL DROSJESENTRAL GOL TAXI SA
- Org.nr.
- 976 868 676
- Selskapsform
- Samvirkeforetak
- Stiftet
- 20.09.1996
- Registrert
- 01.11.1996
- Bransje
- Drift av gods- og transportsentraler 52.211
- Daglig leder
- Magne Finstad (f. 1971)
- Ansatte
- 7
- Tidligere navn
- Gol Drosjesentral Gol Taxi BA
- Forretningsadresse
- 3550 Gol
- Kommune
- Gol
- Telefon
- 32 07 42 13
- Status
- Aktiv
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 9 061 | 7 488 | 7 391 | 6 394 | 5 535 | 4 428 | 5 420 | 5 052 | 5 199 | 4 937 |
| Driftsresultat | 848 | 126 | 323 | 306 | 317 | 68 | 97 | −11 | 8 | −216 |
| EBITDA | 330 | 342 | 105 | 152 | 27 | 44 | −145 | |||
| Resultat før skatt | 807 | 123 | 324 | 298 | 311 | 44 | 70 | −36 | −21 | −240 |
| Årsresultat | 627 | 103 | 278 | 229 | 311 | 44 | 70 | −36 | −21 | −240 |
| Sum eiendeler | 4 581 | 3 136 | 2 734 | 2 188 | 1 553 | 727 | 1 076 | 1 038 | 1 149 | 1 091 |
| Egenkapital | 779 | 303 | 301 | 22 | −149 | −319 | −364 | −434 | −397 | −376 |
| Gjeld | 3 802 | 2 833 | 2 434 | 2 166 | 1 702 | 1 046 | 1 439 | 1 471 | 1 546 | 1 467 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 9 061 | 7 488 |
| Sum driftskostnader | 8 213 | 7 362 |
| Lønnskostnader | 1 320 | 171 |
| Driftsresultat | 848 | 126 |
| Finansinntekter | 6 | 3 |
| Finanskostnader | 47 | 6 |
| Netto finans | −41 | −3 |
| Resultat før skatt | 807 | 123 |
| Årsresultat | 627 | 103 |
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 9,4 % | 1,7 % | 4,4 % |
| Egenkapitalandel | 17 % | 9,7 % | 11 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,19 | 1,09 | 1,11 |
| Totalkapitalrentabilitet | 22,1 % | 4,4 % | 13,2 % |
Roller
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Magne Finstad | 1971 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Magne Finstad | 1971 |
| Styremedlem | Trygve Olav Lono Smedsgård | 1954 |
| Styremedlem | Vegard Vrålstad Gaptjern | 1977 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Bang-Olsen Revisjon AS | |
| Regnskapsfører | Regnskapsteam Hallingdal AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Styremedlem | Ole Stensgård | 1953 | til 15.08.2026 |
| Nestleder | Vegard Vrålstad Gaptjern | 1977 | til 09.03.2026 |
Organisasjon
Enheter
- Forretningsadresse
- 3550 Gol
- Sted
- Gol
- Ansatte
- 7
Støtte og tilskudd
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 2 898 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 3 133,13 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 3 078,92 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 6 914,17 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 3 907,93 kr |
Historikk
- 2026
Styre
Omsetningen økte
7 487 736 kr → 9 061 254 kr
Nytt årsregnskap
2024 → 2025
Ny bransje
Drift av taxisentraler og annen formidling av persontransport → Drift av gods- og transportsentraler
Flere ansatte
8 → 10
- 2025
Godkjente årsregnskap
Godkjente årsregnskap
Endring av revisor
Endring av daglig leder
- 2024
Godkjente årsregnskap
Endring av forretningsadresse
- 2023
Godkjente årsregnskap
- 2022
Endring av styre
Godkjente årsregnskap
Endring av styre