Evidens AS
Org.nr. 976 463 110AksjeselskapBemanningsbyråerUtleie av arbeidskraft og andre personaladministrative tjenesterAktiv
Plattformvegen 2, 4056 Tananger
- Gaselle
Evidens AS er et aksjeselskap i Tananger i Sola, stiftet 3. november 1995. Selskapet driver med utleie av arbeidskraft og andre personaladministrative tjenester og har 156 ansatte. Daglig leder er Ninna Lucia Ravn, og styrets leder er Ninna Lucia Ravn.
Fakta om Evidens AS
- Daglig leder
- Ninna Lucia Ravn (f. 1958)
- Styreleder
- Ninna Lucia Ravn (f. 1958)
- Stiftet
- Bransje
- Bemanningsbyråer i Sola
- Kommune
- Sola
- Største eiere (2025)
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning157 mill. kr+2,6 % mot 2024
Driftsresultat1,1 mill. kr−53,7 % mot 2024
Årsresultat−294 629 kr−147 % mot 2024
Egenkapital3,7 mill. kr−7,4 % mot 2024
Ansatte156
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 157 100 | 153 106 |
| Driftsresultat | 1 134 | 2 451 |
| Resultat før skatt | −376 | 802 |
| Årsresultat | −295 | 625 |
| Sum eiendeler | 25 874 | 30 631 |
| Egenkapital | 3 679 | 3 973 |
| Gjeld | 22 195 | 26 657 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Flere ansatte · 140 → 156
- Nytt årsregnskap · 2025
- Flere ansatte · 82 → 106
- Færre ansatte · 201 → 82
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Fjernarkivering og totalløsninger for dokumentstyring og annen virksomhet som kan forbindes med dette.
- Juridisk navn
- EVIDENS AS
- Org.nr.
- 976 463 110
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 03.11.1995
- Registrert
- 15.05.1996
- Bransje
- Utleie av arbeidskraft og andre personaladministrative tjenester 78.200
- Daglig leder
- Ninna Lucia Ravn (f. 1958)
- Ansatte
- 156
- Aksjekapital
- 100 000 kr
- Forretningsadresse
- Plattformvegen 2, 4056 TanangerÅpne i kart
- Kommune
- Sola
- Telefon
- 51 67 18 88
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 157 100 | 153 106 | 81 182 | 58 329 | 24 496 | 8 678 | 12 675 | 9 434 | 4 189 | 8 998 |
| Driftsresultat | 1 134 | 2 451 | 2 228 | 1 923 | 933 | 186 | 321 | 60 | −529 | −979 |
| EBITDA | 1 955 | 958 | 225 | 382 | 110 | −483 | −872 | |||
| Resultat før skatt | −376 | 802 | 1 408 | 1 163 | 719 | 125 | 173 | −14 | −572 | −1 053 |
| Årsresultat | −295 | 625 | 1 098 | 907 | 561 | 98 | 135 | −26 | −449 | −818 |
| Sum eiendeler | 25 874 | 30 631 | 18 875 | 11 232 | 8 434 | 2 513 | 2 561 | 2 531 | 1 665 | 2 447 |
| Egenkapital | 3 679 | 3 973 | 3 348 | 2 250 | 1 343 | 782 | 684 | 549 | 575 | 1 024 |
| Gjeld | 22 195 | 26 657 | 15 526 | 8 982 | 7 091 | 1 731 | 1 877 | 1 982 | 1 090 | 1 423 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler26 mill. kr
Anleggsmidler8 %2 mill. kr
Omløpsmidler92 %24 mill. kr
Egenkapital og gjeld26 mill. kr
Innskutt egenkapital0 %100 000 kr
Opptjent egenkapital14 %3,6 mill. kr
Langsiktig gjeld2 %457 790 kr
Kortsiktig gjeld84 %22 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 157 100 | 153 106 |
| Sum driftskostnader | 155 966 | 150 655 |
| Lønnskostnader | 131 895 | 117 392 |
| Driftsresultat | 1 134 | 2 451 |
| Finansinntekter | 4 | 61 |
| Finanskostnader | 1 514 | 1 709 |
| Netto finans | −1 510 | −1 648 |
| Resultat før skatt | −376 | 802 |
| Årsresultat | −295 | 625 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,7 % | 1,6 % | 2,7 % |
| Egenkapitalandel | 14,2 % | 13 % | 17,7 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,1 | 1,11 | 1,21 |
| Totalkapitalrentabilitet | 4 % | 10,2 % | 15,4 % |
Roller
Nå · 7
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ninna Lucia Ravn | 1958 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Ninna Lucia Ravn | 1958 |
| Styremedlem | Roy Nellemann Lauritzen | 1966 |
| Varamedlem | Kasper Ravn Tovik | 1990 |
| Varamedlem | Marte Ravn Aitken Tovik | 1993 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Credo Revisjon AS | |
| Regnskapsfører | Inforegn AS |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Ninna Lucia Ravn (født 1958) | 90 | |
| Kasper Ravn Tovik (født 1990) | 5 | |
| Marte Ravn Aitken Tovik (født 1993) | 5 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetEvidens AS976 463 110
- Forretningsadresse
- Plattformvegen 2, 4056 Tananger
Underenheter2
- Sted
- Stavanger
- Ansatte
- 11
- Sted
- Tananger
- Ansatte
- 145
Tillatelser og godkjenninger
Gaselle
Kåret til Gaselle-bedrift av Dagens Næringsliv
Historikk
36 hendelser siden 1995
- 2026
Flere ansatteNy
140 → 156
Flere ansatte
82 → 106
Færre ansatte
201 → 82
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Plattformvegen 6 → Plattformvegen 2, Tananger
Hele kunngjøringen
- 2019
- 2018
- 2017
Lignende bedrifter
Bemanningsbyråer i Sola, nærmest i omsetning
Hytech Personell AS191 mill. kromsetning 2025317ansatteASAnsett AS64 mill. kromsetning 202599ansatteASSubsea 7 Pipeline Production LTD NUF256 mill. kromsetning 2025NUFRexor Marine AS56 mill. kromsetning 202576ansatteASHytech Norse Offshore AS41 mill. kromsetning 202539ansatteASMartracon Shipmanagement Norway AS22 mill. kromsetning 20256ansatteASNoble Drilling Norge AS298 mill. kromsetning 2024579ansatteASOffshore Logistics AS6,3 mill. kromsetning 202517ansatteAS
Bemanningsbyråer i SolaAlle selskaper i Sola