Solhuset ANS
Org.nr. 976 141 253Ansvarlig selskap med solidarisk ansvarSkjønnhetspleie og spaAktiviteter i dagspa, badstue og dampbadAktiv
Vitaminveien 7, 0485 Oslo
Solhuset ANS er et ansvarlig selskap i Oslo, stiftet 13. mars 1996. Selskapet driver med aktiviteter i dagspa, badstue og dampbad.
Fakta om Solhuset ANS
- Stiftet
- Kommune
- Oslo
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning5,8 mill. kr+29,8 % mot 2021
Driftsresultat668 832 kr+393 % mot 2021
Årsresultat678 480 kr+397 % mot 2021
Egenkapital313 457 kr+186 % mot 2021
| Beløp i 1 000 kr | 2022 | 2021 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 5 830 | 4 492 |
| Driftsresultat | 669 | −229 |
| Resultat før skatt | 678 | −228 |
| Årsresultat | 678 | −228 |
| Sum eiendeler | 1 254 | 832 |
| Egenkapital | 313 | −365 |
| Gjeld | 941 | 1 197 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2022
Hva som har skjedd
- Nytt styremedlem · Eline Marie Garner
- Nytt styremedlem · Eline Marie Garner
- Endring av vedtektsdato
- Endring av deltaker
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Drift av solstudio.
- Juridisk navn
- SOLHUSET ANS
- Org.nr.
- 976 141 253
- Selskapsform
- Ansvarlig selskap med solidarisk ansvar
- Stiftet
- 13.03.1996
- Registrert
- 01.03.1996
- Bransje
- Aktiviteter i dagspa, badstue og dampbad 96.230
- Forretningsadresse
- Vitaminveien 7, 0485 OsloÅpne i kart
- Kommune
- Oslo
- Telefon
- 22 71 04 91
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 5 830 | 4 492 | 5 646 | 8 113 | 7 980 | 8 349 | 8 576 | 8 302 | 7 732 | 7 429 |
| Driftsresultat | 669 | −229 | −273 | 795 | −1 339 | 99 | −336 | −95 | −971 | −1 169 |
| EBITDA | 1 269 | −824 | 567 | 175 | 498 | −162 | −77 | |||
| Resultat før skatt | 678 | −228 | −263 | 807 | −1 328 | 111 | −328 | −83 | −954 | −1 134 |
| Årsresultat | 678 | −228 | −263 | 807 | −1 328 | 111 | −328 | −83 | −954 | −1 134 |
| Sum eiendeler | 1 254 | 832 | 1 775 | 2 361 | 2 795 | 2 916 | 3 108 | 3 157 | 2 377 | 2 611 |
| Egenkapital | 313 | −365 | −137 | 126 | −681 | 647 | 537 | 865 | 948 | 1 902 |
| Gjeld | 941 | 1 197 | 1 911 | 2 235 | 3 475 | 2 269 | 2 571 | 2 291 | 1 429 | 709 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2022
Balanse 2022
Eiendeler1,3 mill. kr
Anleggsmidler0 %0 kr
Omløpsmidler100 %1,3 mill. kr
Egenkapital og gjeld1,3 mill. kr
Opptjent egenkapital25 %313 457 kr
Langsiktig gjeld32 %400 000 kr
Kortsiktig gjeld43 %540 507 kr
Resultatdetaljer 2022
| Beløp i 1 000 kr | 2022 | 2021 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 5 830 | 4 492 |
| Sum driftskostnader | 5 161 | 4 721 |
| Lønnskostnader | 943 | 948 |
| Driftsresultat | 669 | −229 |
| Finansinntekter | 10 | 0 |
| Finanskostnader | 0 | 0 |
| Netto finans | 10 | 0 |
| Resultat før skatt | 678 | −228 |
| Årsresultat | 678 | −228 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 11,5 % | −5,1 % | −4,8 % |
| Egenkapitalandel | 25 % | −43,9 % | −7,7 % |
| Likviditetsgrad 1 | 2,32 | 0,7 | 0,78 |
| Totalkapitalrentabilitet | 65,1 % | −17,5 % | −12,7 % |
Roller
Nå · 4 · Tidligere · 2
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Deltaker med fullt ansvar | Eline Marie Garner | 2007 |
| Deltaker med fullt ansvar | Kjell Frederic Flenning Garner | 1974 |
| Deltaker med fullt ansvar | Øyvind Flenning Garner | 1968 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | Ib Regnskapstjenester AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Regnskapsfører | BF Økonomi AS | til 01.04.2026 | |
| Kontaktperson | Øyvind Flenning Garner | 1968 | til 09.03.2026 |
Organisasjon
Enheter
HovedenhetSolhuset ANS976 141 253
- Forretningsadresse
- Vitaminveien 7, 0485 Oslo
Underenheter1
- Sted
- Oslo
Historikk
29 hendelser siden 1996
- 2026
Nytt styremedlem
Eline Marie Garner
Nytt styremedlem
Eline Marie Garner
- 2025
Endring av vedtektsdato
Endring av deltaker
- 2023
Godkjente årsregnskap
Godkjente årsregnskap
- 2022
Godkjente årsregnskap
- 2021
Endring av revisor
Godkjente årsregnskap
- 2020
Godkjente årsregnskap
- 2019
Godkjente årsregnskap
- 2018
Godkjente årsregnskap
- 2017
Godkjente årsregnskap
- 2016
Godkjente årsregnskap
- 2015
Godkjente årsregnskap
Lignende bedrifter
Skjønnhetspleie og spa i Oslo, nærmest i omsetning
Néroli Hudpleie AS5,8 mill. kromsetning 20257ansatteASHa Solsenter AS5,7 mill. kromsetning 20259ansatteASTianlai AS6 mill. kromsetning 20257ansatteASBenedikte Vippeextensions Sentrum AS6,4 mill. kromsetning 20256ansatteASVelbehag Fredensborg AS5,2 mill. kromsetning 20256ansatteASSpraytanhuset AS5,2 mill. kromsetning 202516ansatteASSalong S&M AS6,5 mill. kromsetning 20248ansatteASLumiere AS6,5 mill. kromsetning 2025AS
Skjønnhetspleie og spa i OsloAlle selskaper i Oslo