Stock AS
4748 RysstadDel av Autovernmontasje AS
Stock AS er et aksjeselskap i Rysstad i Valle, stiftet 2. mars 1995. Selskapet driver med bearbeiding og etterbehandling av tre. Daglig leder er Terje Stålesen, og styrets leder er Terje Stålesen.
Fakta om Stock AS
- Daglig leder
- Terje Stålesen (f. 1947)
- Styreleder
- Terje Stålesen (f. 1947)
- Stiftet
- Kommune
- Valle
- Største eiere (2025)
- Autovernmontasje AS100 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning236 705 kr−44,9 % mot 2024
Driftsresultat−1 mill. kr+11,6 % mot 2024
Årsresultat−1,1 mill. kr+10,3 % mot 2024
Egenkapital447 080 kr−49,4 % mot 2024
AnsatteUnder 5
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 237 | 430 |
| Driftsresultat | −1 017 | −1 150 |
| Resultat før skatt | −1 101 | −1 228 |
| Årsresultat | −1 101 | −1 228 |
| Sum eiendeler | 2 050 | 2 291 |
| Egenkapital | 447 | 884 |
| Gjeld | 1 603 | 1 407 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Omsetningen falt · 429 675 kr → 236 705 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
Konsernstruktur
Del av et konsern: Autovernmontasje AS eier 100 %.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025
Verdt å merke seg
- Omsetningen falt 44,9 % i 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Produksjon trevirke og hva dermed står i forbindelse.
- Juridisk navn
- STOCK AS
- Org.nr.
- 974 349 248
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 02.03.1995
- Registrert
- 08.03.1995
- Bransje
- Bearbeiding og etterbehandling av tre 16.120
- Daglig leder
- Terje Stålesen (f. 1947)
- Ansatte
- Under 5 ansatte
- Aksjekapital
- 3 100 000 kr
- Forretningsadresse
- 4748 RysstadÅpne i kart
- Kommune
- Valle
- Telefon
- 37 93 64 90
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 237 | 430 | 428 | 814 | 785 | 836 | 1 074 | 1 301 | 1 157 | 2 135 |
| Driftsresultat | −1 017 | −1 150 | −1 556 | −606 | −820 | −493 | −451 | −1 174 | 201 | −583 |
| EBITDA | −589 | −803 | −452 | −392 | −1 027 | 380 | −359 | |||
| Resultat før skatt | −1 101 | −1 228 | −1 647 | −676 | −876 | −548 | −496 | −1 217 | 114 | −702 |
| Årsresultat | −1 101 | −1 228 | −1 647 | −937 | −683 | −428 | −387 | −966 | 70 | 914 |
| Sum eiendeler | 2 050 | 2 291 | 2 437 | 9 206 | 11 671 | 11 463 | 11 176 | 9 856 | 9 720 | 10 993 |
| Egenkapital | 447 | 884 | 1 453 | 3 100 | 9 004 | 8 921 | 8 861 | 8 713 | 8 682 | 8 612 |
| Gjeld | 1 603 | 1 407 | 984 | 6 106 | 2 667 | 2 542 | 2 315 | 1 143 | 1 038 | 2 382 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler2 mill. kr
Anleggsmidler8 %161 920 kr
Omløpsmidler92 %1,9 mill. kr
Egenkapital og gjeld2 mill. kr
Innskutt egenkapital216 %4,4 mill. kr
Opptjent egenkapital−194 %−4 mill. kr
Kortsiktig gjeld78 %1,6 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 237 | 430 |
| Sum driftskostnader | 1 253 | 1 579 |
| Lønnskostnader | 623 | 562 |
| Driftsresultat | −1 017 | −1 150 |
| Finanskostnader | 84 | 78 |
| Netto finans | −84 | −78 |
| Resultat før skatt | −1 101 | −1 228 |
| Årsresultat | −1 101 | −1 228 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −429,6 % | −267,5 % | −363,2 % |
| Egenkapitalandel | 21,8 % | 38,6 % | 59,6 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,18 | 1,51 | 2,28 |
| Totalkapitalrentabilitet | −46,9 % | −48,6 % | −26,7 % |
Roller
Nå · 5 · Tidligere · 1
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Terje Stålesen | 1947 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Terje Stålesen | 1947 |
| Varamedlem | Ingrid Bjørg Svinstad | 1956 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | Cedra Norge AS | |
| Regnskapsfører | Merkant AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Regnskapsfører | Cedra Norge Kompetanse AS | til 29.10.2026 |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Autovernmontasje AS | 31 000 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetStock AS974 349 248
- Forretningsadresse
- 4748 Rysstad
Underenheter1
- Sted
- Rysstad
Støtte og tilskudd
9 tildelinger
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 1 532,86 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 1 527,09 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 2 825,68 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 1 614,59 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 1 559,81 kr |
Historikk
44 hendelser siden 1995
- 2026
Omsetningen falt
429 675 kr → 236 705 kr
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 0940 Valle → 4221 Valle
Hele kunngjøringen
- 2019
- 2018
- 2017
Revisjon av årsregnskap
Hele kunngjøringen
Endring av revisor
Hele kunngjøringen
- 2016
Lignende bedrifter
Tre- og møbelindustri i Valle, nærmest i omsetning
Straume Handlaft AS5,1 mill. kromsetning 2025ASRysstad Laftebygg AS17 mill. kromsetning 202519ansatteAS
Tre- og møbelindustri i ValleAlle selskaper i Valle