Valfar AS
Org.nr. 972 407 208AksjeselskapBedriftsrådgivningBedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivningUnder avvikling
Mellomila 93A, 7018 TrondheimDel av Idavollen Invest AS
Valfar AS er et aksjeselskap i Trondheim, stiftet 2. januar 1995. Selskapet driver med bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning. Styrets leder er Harry Eide. Status: under avvikling.
Fakta om Valfar AS
- Styreleder
- Harry Eide (f. 1967)
- Stiftet
- Kommune
- Trondheim
- Største eiere (2025)
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning0 kr−100 % mot 2024
Driftsresultat2 653 kr−99,7 % mot 2024
Årsresultat30 545 kr−95,7 % mot 2024
Egenkapital243 000 kr+14,4 % mot 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 2 142 |
| Driftsresultat | 3 | 859 |
| Resultat før skatt | 39 | 888 |
| Årsresultat | 31 | 707 |
| Sum eiendeler | 899 | 1 930 |
| Egenkapital | 243 | 212 |
| Gjeld | 656 | 1 717 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Oppløsning
- Omsetningen falt · 2 141 920 kr → 0 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjente årsregnskap
Konsernstruktur
Del av et konsern: Idavollen Invest AS eier 99 %.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025
Verdt å merke seg
- Omsetningen falt 100 % i 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Bedriftsøkonomisk rådgivning. Videre delta som aksjonær eller på annen måte i andre foretak.
- Juridisk navn
- VALFAR AS
- Org.nr.
- 972 407 208
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 02.01.1995
- Registrert
- 12.03.1995
- Bransje
- Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning 70.200
- Aksjekapital
- 100 000 kr
- Tidligere navn
- Eide Revisjon AS
- Forretningsadresse
- Mellomila 93A, 7018 TrondheimÅpne i kart
- Kommune
- Trondheim
- Status
- Under avvikling
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 2 142 | 2 720 | 2 776 | 2 746 | 2 642 | 2 718 | 2 776 | 2 434 | 2 334 |
| Driftsresultat | 3 | 859 | 621 | 859 | 676 | 797 | 831 | 889 | 568 | 404 |
| EBITDA | 887 | 704 | 825 | 859 | 917 | 620 | 485 | |||
| Resultat før skatt | 39 | 888 | 630 | 859 | 678 | 800 | 841 | 899 | 571 | 404 |
| Årsresultat | 31 | 707 | 478 | 669 | 528 | 623 | 656 | 692 | 435 | 302 |
| Sum eiendeler | 899 | 1 930 | 1 496 | 1 820 | 1 205 | 2 841 | 2 809 | 2 593 | 2 115 | 1 797 |
| Egenkapital | 243 | 212 | 906 | 428 | 629 | 1 101 | 1 703 | 1 554 | 1 363 | 1 179 |
| Gjeld | 656 | 1 717 | 590 | 1 392 | 576 | 1 739 | 1 106 | 1 038 | 752 | 618 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler898 985 kr
Anleggsmidler0 %0 kr
Omløpsmidler100 %898 985 kr
Egenkapital og gjeld898 985 kr
Innskutt egenkapital11 %100 000 kr
Opptjent egenkapital16 %143 000 kr
Kortsiktig gjeld73 %655 953 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 2 142 |
| Sum driftskostnader | −3 | 1 283 |
| Lønnskostnader | −81 | 841 |
| Driftsresultat | 3 | 859 |
| Finansinntekter | 37 | 29 |
| Finanskostnader | 1 | 0 |
| Netto finans | 37 | 29 |
| Resultat før skatt | 39 | 888 |
| Årsresultat | 31 | 707 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 40,1 % | 22,8 % | |
| Egenkapitalandel | 27 % | 11 % | 60,5 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,37 | 1,12 | 2,52 |
| Totalkapitalrentabilitet | 2,8 % | 51,8 % | 38,1 % |
Roller
Nå · 2 · Tidligere · 1
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Harry Eide | 1967 |
| Varamedlem | Kjell Eide | 1964 |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Daglig leder | Harry Eide | 1967 | til 23.09.2026 |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Idavollen Invest AS | 99 | |
| Harry Eide (født 1967) | 1 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetValfar AS972 407 208
- Forretningsadresse
- Mellomila 93A, 7018 Trondheim
Underenheter1
- Sted
- Trondheim
Historikk
41 hendelser siden 1995
- 2026
Oppløsning
Omsetningen falt
2 141 920 kr → 0 kr
Nytt årsregnskap
2024 → 2025
- 2025
Godkjente årsregnskap
Nye vedtekter
Endring av vedtektsdato
Revisjon av årsregnskap
Endring av revisor
Endring av formål
Endring av firma
- 2024
Godkjente årsregnskap
- 2023
Godkjente årsregnskap
- 2022
Godkjente årsregnskap
Nye vedtekter
Endring av vedtektsdato
- 2021
Godkjente årsregnskap
- 2020
Godkjente årsregnskap
Lignende bedrifter
Bedriftsrådgivning i Trondheim, nærmest i omsetning
Pschjetne Invest AS0 kromsetning 2025ASBlaa Kapital AS0 kromsetning 2025ASSimjo AS0 kromsetning 2025ASMaramu AS0 kromsetning 2025ASEarlywin Analytics AS0 kromsetning 2025ASOtei AS0 kromsetning 2025ASNærverk AS0 kromsetning 2025ASAlfastrategi AS0 kromsetning 2025AS
Bedriftsrådgivning i TrondheimAlle selskaper i Trondheim