Nesna Innkjøpslag SA
Org.nr. 971 218 541SamvirkeforetakAgentur- og engroshandelEngroshandel med korn, råtobakk, såvarer og fôrvarerAktiv
Sørvestvegen 11, 8700 Nesna
Nesna Innkjøpslag SA er et samvirkeforetak i Nesna, stiftet 22. september 1994. Selskapet driver med engroshandel med korn, råtobakk, såvarer og fôrvarer. Daglig leder er Gunnar Magne Johansen, og styrets leder er Geir Tønder.
Fakta om Nesna Innkjøpslag SA
- Daglig leder
- Gunnar Magne Johansen (f. 1971)
- Styreleder
- Geir Tønder (f. 1969)
- Stiftet
- Kommune
- Nesna
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning4,6 mill. kr+11,8 % mot 2024
Driftsresultat227 493 kr+3,2 % mot 2024
Årsresultat156 727 kr+13 % mot 2024
Egenkapital1,9 mill. kr+9 % mot 2024
AnsatteUnder 5
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 4 641 | 4 151 |
| Driftsresultat | 227 | 220 |
| Resultat før skatt | 218 | 202 |
| Årsresultat | 157 | 139 |
| Sum eiendeler | 2 150 | 2 321 |
| Egenkapital | 1 907 | 1 750 |
| Gjeld | 243 | 571 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Omsetningen økte · 4 151 275 kr → 4 641 440 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjente årsregnskap
- Endring av styre
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Skaffe medlemmer gode og billigst mulige driftsmidler for landbruket. Laget skal drive sin virksomhet på grunnlag av medlemskap i Fellesskapet Trondheim.
- Juridisk navn
- NESNA INNKJØPSLAG SA
- Org.nr.
- 971 218 541
- Selskapsform
- Samvirkeforetak
- Stiftet
- 22.09.1994
- Registrert
- 12.03.1995
- Bransje
- Engroshandel med korn, råtobakk, såvarer og fôrvarer 46.210
- Daglig leder
- Gunnar Magne Johansen (f. 1971)
- Ansatte
- Under 5 ansatte
- Tidligere navn
- Nesna Innkjøpslag BA
- Forretningsadresse
- Sørvestvegen 11, 8700 NesnaÅpne i kart
- Kommune
- Nesna
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 4 641 | 4 151 | 4 177 | 3 631 | 3 728 | 3 757 | 3 145 | 3 764 | 3 547 | 4 200 |
| Driftsresultat | 227 | 220 | 182 | 89 | 147 | 117 | 188 | 146 | 74 | 112 |
| EBITDA | 152 | 210 | 160 | 74 | 132 | |||||
| Resultat før skatt | 218 | 202 | 163 | 73 | 136 | 102 | 193 | 151 | 80 | 113 |
| Årsresultat | 157 | 139 | 114 | 47 | 98 | 77 | 154 | 274 | 60 | 79 |
| Sum eiendeler | 2 150 | 2 321 | 2 496 | 2 162 | 2 354 | 2 290 | 1 599 | 1 388 | 1 269 | 949 |
| Egenkapital | 1 907 | 1 750 | 1 611 | 1 497 | 1 449 | 1 351 | 1 274 | 1 119 | 845 | 785 |
| Gjeld | 243 | 571 | 885 | 665 | 905 | 939 | 325 | 268 | 424 | 164 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler2,1 mill. kr
Anleggsmidler26 %567 213 kr
Omløpsmidler74 %1,6 mill. kr
Egenkapital og gjeld2,1 mill. kr
Innskutt egenkapital0 %7 400 kr
Opptjent egenkapital88 %1,9 mill. kr
Langsiktig gjeld10 %225 000 kr
Kortsiktig gjeld1 %18 083 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 4 641 | 4 151 |
| Sum driftskostnader | 4 414 | 3 931 |
| Lønnskostnader | 114 | 103 |
| Driftsresultat | 227 | 220 |
| Finansinntekter | 10 | 6 |
| Finanskostnader | 20 | 25 |
| Netto finans | −10 | −19 |
| Resultat før skatt | 218 | 202 |
| Årsresultat | 157 | 139 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,9 % | 5,3 % | 4,4 % |
| Egenkapitalandel | 88,7 % | 75,4 % | 64,6 % |
| Likviditetsgrad 1 | 87,51 | 5,71 | 3,22 |
| Totalkapitalrentabilitet | 10,6 % | 9,4 % | 8 % |
Roller
Nå · 6 · Tidligere · 1
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Gunnar Magne Johansen | 1971 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Geir Tønder | 1969 |
| Styremedlem | Vidar Mehus | 1973 |
| Styremedlem | Halvdan Nyjordet Pedersen | 1988 |
| Varamedlem | Børge Søreng | 1960 |
| Varamedlem | Filip Michael Dalmeyer Nilsen | 1985 |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Regnskapsfører | Saga Regnskap Helgeland AS | til 01.04.2026 |
Organisasjon
Enheter
HovedenhetNesna Innkjøpslag SA971 218 541
- Forretningsadresse
- Sørvestvegen 11, 8700 Nesna
Underenheter1
- Sted
- Nesna
Støtte og tilskudd
6 tildelinger
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 720 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 1 620 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 1 530 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 900 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 1 260 kr |
Historikk
23 hendelser siden 1994
- 2026
Omsetningen økte
4 151 275 kr → 4 641 440 kr
Nytt årsregnskap
2024 → 2025
- 2025
Godkjente årsregnskap
Endring av styre
Endring av daglig leder
- 2024
Endring av styre
Godkjente årsregnskap
- 2023
Godkjente årsregnskap
- 2022
Godkjente årsregnskap
- 2021
Godkjente årsregnskap
- 2020
Godkjente årsregnskap
- 2019
Godkjente årsregnskap
- 2018
Godkjente årsregnskap
- 2017
Godkjente årsregnskap
- 2016
Endring av styre
Lignende bedrifter
Agentur- og engroshandel i Nesna, nærmest i omsetning
Tatra Norge AS1,3 mill. kromsetning 2025ASPolar Sportshorses AS904 836 kromsetning 2025ASNesna Landbruk og Maskin AS229 497 kromsetning 2025ASLift 24 AS0 kromsetning 2025AS
Agentur- og engroshandel i NesnaAlle selskaper i Nesna