Einar Mikal Hanasand
Org.nr. 969 444 062EnkeltpersonforetakJordbrukDyrking av grønnsaker, meloner, rot- og knollveksterAktiv
Leikvollbakken 1, 4073 Randaberg
Einar Mikal Hanasand er et enkeltpersonforetak i Randaberg. Selskapet driver med dyrking av grønnsaker, meloner, rot- og knollvekster og har 141 ansatte. Innehaver er Einar Mikal Hanasand.
Fakta om Einar Mikal Hanasand
- Bransje
- Jordbruk i Randaberg
- Kommune
- Randaberg
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning107 mill. kr−18,6 % mot 2024
Driftsresultat−19 mill. kr−1 639 % mot 2024
Årsresultat−22 mill. kr−1 193 % mot 2024
Egenkapital32 mill. kr−9,3 % mot 2024
Ansatte141
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 106 551 | 130 833 |
| Driftsresultat | −19 012 | 1 235 |
| Resultat før skatt | −21 791 | −1 685 |
| Årsresultat | −21 791 | −1 685 |
| Sum eiendeler | 86 607 | 91 373 |
| Egenkapital | 31 812 | 35 064 |
| Gjeld | 54 795 | 56 308 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Færre ansatte · 145 → 141
- Nytt årsregnskap · 2025
- Færre ansatte · 57 → 54
- Færre ansatte · 60 → 57
Verdt å merke seg
- Omsetningen falt 18,6 % i 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Dyrking av hagebruksvekster på friland. Dyrking av hagebruksvekster i drivhus.
- Juridisk navn
- EINAR MIKAL HANASAND
- Org.nr.
- 969 444 062
- Selskapsform
- Enkeltpersonforetak
- Registrert
- 20.02.1995
- Bransje
- Dyrking av grønnsaker, meloner, rot- og knollvekster 01.130
- Ansatte
- 141
- Tidligere navn
- Einar Mikal Hanasand, Hanasand Einar Mikal
- Forretningsadresse
- Leikvollbakken 1, 4073 RandabergÅpne i kart
- Kommune
- Randaberg
- Telefon
- 51 41 20 30
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 106 551 | 130 833 | 111 219 | 127 956 | 110 892 | 105 353 | 102 652 | 89 217 | 88 934 | 94 326 |
| Driftsresultat | −19 012 | 1 235 | −18 321 | 1 638 | 178 | −2 924 | 1 002 | −6 720 | −6 401 | −3 417 |
| EBITDA | 10 360 | 8 038 | 3 762 | 7 914 | 660 | 2 006 | 1 509 | |||
| Resultat før skatt | −21 791 | −1 685 | −21 912 | 7 059 | −740 | −5 098 | −504 | −8 010 | −7 987 | −4 305 |
| Årsresultat | −21 791 | −1 685 | −21 912 | 7 059 | −740 | −5 098 | −504 | −8 010 | −7 987 | −4 305 |
| Sum eiendeler | 86 607 | 91 373 | 86 630 | 92 766 | 84 621 | 73 174 | 74 910 | 78 739 | 81 311 | 70 293 |
| Egenkapital | 31 812 | 35 064 | 21 927 | 11 761 | −18 935 | 10 067 | 24 109 | 22 617 | 23 524 | 29 512 |
| Gjeld | 54 795 | 56 308 | 64 703 | 81 004 | 103 556 | 63 107 | 50 801 | 56 123 | 57 786 | 40 781 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler87 mill. kr
Anleggsmidler51 %44 mill. kr
Omløpsmidler49 %43 mill. kr
Egenkapital og gjeld87 mill. kr
Opptjent egenkapital37 %32 mill. kr
Langsiktig gjeld39 %34 mill. kr
Kortsiktig gjeld24 %21 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 106 551 | 130 833 |
| Sum driftskostnader | 125 563 | 129 597 |
| Lønnskostnader | 49 505 | 50 508 |
| Driftsresultat | −19 012 | 1 235 |
| Finansinntekter | 10 | 25 |
| Finanskostnader | 2 790 | 2 946 |
| Netto finans | −2 780 | −2 921 |
| Resultat før skatt | −21 791 | −1 685 |
| Årsresultat | −21 791 | −1 685 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −17,8 % | 0,9 % | −16,5 % |
| Egenkapitalandel | 36,7 % | 38,4 % | 25,3 % |
| Likviditetsgrad 1 | 2,05 | 2,15 | 2,29 |
| Totalkapitalrentabilitet | −21,4 % | 1,4 % | −20,4 % |
Roller
Nå · 3 · Tidligere · 1
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Innehaver | Einar Mikal Hanasand | 1955 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Relevant Revisjon AS | |
| Regnskapsfører | Kjell Haver Regnskapsservice AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Revisor | Crowe Stavanger Revisjon AS | til 14.01.2026 |
Organisasjon
Enheter
HovedenhetEinar Mikal Hanasand969 444 062
- Forretningsadresse
- Leikvollbakken 1, 4073 Randaberg
Underenheter1
- Sted
- Randaberg
- Ansatte
- 141
Historikk
26 hendelser siden 1995
- 2026
Færre ansatteNy
145 → 141
Færre ansatte
57 → 54
Færre ansatte
60 → 57
Endring av revisor
Ny revisor: 932093278 Relevant Revisjon As
Hele kunngjøringen
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
- 2019
- 2018
- 2017
- 2016
Endring av forretningsadresse
Leikvollbakken 1, 4070 Randaberg → Leikvollbakken 1, 4073 Randaberg
Hele kunngjøringen
Lignende bedrifter
Jordbruk i Randaberg, nærmest i omsetning
Fagerli Gård AS13 mill. kromsetning 2025ASHagen Gard & Gartneri AS7,3 mill. kromsetning 20255ansatteASYtre Bø Kylling AS5,7 mill. kromsetning 2025ASJida AS2,9 mill. kromsetning 202518ansatteASMT Maskin AS333 318 kromsetning 2025AS
Jordbruk i RandabergAlle selskaper i Randaberg