Bakerikvartalet I AS
Aktiv- Org.nr.967 804 150
- Aksjeselskap
- Utleie av fast eiendom
- Lier
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- Del av Ruba Invest AS
Bakerikvartalet I AS er et aksjeselskap i Lier, stiftet 1. oktober 1993. Selskapet driver med utleie av egen eller leid fast eiendom. Daglig leder er Rune Halstensen, og styrets leder er Rune Halstensen.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Omsetningen økte · 4 813 587 kr → 5 502 486 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
- Endring av forretningsadresse · Kommune 3049 Lier → 3312 Lier
Lignende bedrifter
Utleie av fast eiendom i Lier, nærmest i omsetning
- Trudvang Gjestegaard ASUtleie av fast eiendom · Lierstranda, Lier5,5 mill. kromsetning 2025
- Dølasletta Eiendom ASUtleie av fast eiendom · Tranby, Lier5,4 mill. kromsetning 2025
- Tømmerterminalen ASUtleie av fast eiendom · Lierstranda, Lier5,3 mill. kromsetning 2025
- Meierikvartalet ASUtleie av fast eiendom · Lier5,3 mill. kromsetning 2025
- Sør.1 Holding ASUtleie av fast eiendom · Lier5,2 mill. kromsetning 2025
- Cappelensgate ASUtleie av fast eiendom · Lierskogen, Lier5,8 mill. kromsetning 2025
- Tømmersvingen II ASUtleie av fast eiendom · Lierstranda, Lier5,2 mill. kromsetning 2025
- ES Eiendom ASUtleie av fast eiendom · Tranby, Lier5,2 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 5 502 | 4 814 | 4 831 | 3 958 | 3 741 | 3 453 | |
| 2 960 | 2 559 | 3 054 | 1 530 | 1 608 | 1 851 | |
| EBITDA | 2 024 | 2 089 | 2 315 | |||
| Resultat før skatt | 1 437 | 1 251 | 1 949 | 812 | 1 116 | 1 097 |
| 1 194 | 1 082 | 1 551 | 652 | 919 | 951 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| Balanse | ||||||
| 22 201 | 22 557 | 16 556 | 15 903 | 16 402 | 16 770 | |
| 11 026 | 10 694 | 10 832 | 10 695 | 12 310 | 12 081 | |
| 11 176 | 11 862 | 5 724 | 5 208 | 4 092 | 4 690 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 53,8 % | 53,2 % | 63,2 % | 38,7 % | 43 % | 53,6 % |
| Egenkapitalandel | 49,7 % | 47,4 % | 65,4 % | 67,3 % | 75,1 % | 72 % |
| Likviditetsgrad 1 | 0,32 | 0,13 | 0,66 | 0,08 | 0,28 | 0,77 |
| Totalkapitalrentabilitet | 13,2 % | 13,1 % | 5,2 % | 9,5 % | 9,7 % | 11 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler22 mill. kr
Anleggsmidler98 %22 mill. kr
Omløpsmidler2 %415 247 kr
Egenkapital og gjeld22 mill. kr
Innskutt egenkapital48 %11 mill. kr
Opptjent egenkapital2 %335 111 kr
Kortsiktig gjeld6 %1,3 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 5 502 | 4 814 |
| Sum driftskostnader | 2 543 | 2 254 |
| Driftsresultat | 2 960 | 2 559 |
| Finansinntekter | 2 | 2 |
| Finanskostnader | 1 525 | 1 310 |
| Netto finans | −1 523 | −1 308 |
| Resultat før skatt | 1 437 | 1 251 |
| Årsresultat | 1 194 | 1 082 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Rune Halstensen | 1966 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Rune Halstensen | 1966 | |
| Styremedlem | Barbara Halstensen | 1981 | |
| Varamedlem | Stian Waitz Halstensen | 1992 | |
| Varamedlem | Martin Waitz Halstensen | 1996 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Bdo AS | ||
| Regnskapsfører | Arken Økonomitjenester AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Ruba Invest AS | 100 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetBakerikvartalet I AS967 804 150
- Forretningsadresse
- Vestsideveien 9E, 3403 Lier
Underenheter1
- Sted
- Lier
Historikk
62 hendelser siden 1993
- 2026
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3049 Lier → 3312 Lier
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 0626 Lier → 3049 Lier
Hele kunngjøringen