NST Gardermoen MC AS
Aktiv- Org.nr.966 937 157
- Aksjeselskap
- Bilforhandlere
- Nannestad
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- 9 ansatte
NST Gardermoen MC AS er et aksjeselskap i Maura i Nannestad, stiftet 15. mars 1993. Selskapet driver med detaljhandel med motorsykler og tilhørende deler og utstyr og har 9 ansatte. Daglig leder er Tore Stedjan, og styrets leder er Tore Stedjan.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Færre ansatte · 10 → 9
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025 · Omsetningen økte 41 099 567 kr → 59 651 671 kr
- Flere ansatte · 9 → 10
- Nytt årsregnskap · 2023 → 2024
- Nytt årsregnskap · 2022 → 2023
Lignende bedrifter
Bilforhandlere i Nannestad, nærmest i omsetning
- Krone Norge ASBilforhandlere · Nannestad100 mill. kromsetning 2026
- Onsrud Auto ASBilforhandlere · Maura, Nannestad15 mill. kromsetning 2025
- Zyrus Engineering ASBilforhandlere · Nannestad6,7 mill. kromsetning 2025
- Autosenter Stefan ASBilforhandlere · Maura, Nannestad5 mill. kromsetning 2025
- Marcus Inberg ASBilforhandlere · Maura, Nannestad2,5 mill. kromsetning 2025
- Brombrom ASBilforhandlere · Maura, Nannestad850 472 kromsetning 2025
- Nannestad Auto ASBilforhandlere · Nannestad0 kromsetning 2025
- Q8import ASBilforhandlere · Nannestad0 kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 59 652 | 41 100 | 37 387 | 42 611 | 43 230 | 37 790 | |
| 4 558 | 3 215 | 1 312 | 6 338 | 3 715 | 4 771 | |
| EBITDA | 6 750 | 3 976 | 4 936 | |||
| Resultat før skatt | 4 953 | 3 547 | 1 636 | 6 599 | 3 600 | 5 132 |
| 3 862 | 2 765 | 1 311 | 5 176 | 2 806 | 3 975 | |
| Balanse | ||||||
| 34 016 | 28 148 | 24 664 | 27 850 | 23 105 | 21 795 | |
| 28 472 | 24 610 | 21 845 | 20 533 | 15 358 | 18 143 | |
| 5 544 | 3 537 | 2 819 | 7 316 | 7 748 | 3 652 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 7,6 % | 7,8 % | 3,5 % | 14,9 % | 8,6 % | 12,6 % |
| Egenkapitalandel | 83,7 % | 87,4 % | 88,6 % | 73,7 % | 66,5 % | 83,2 % |
| Likviditetsgrad 1 | 5,76 | 7,83 | 8,92 | 3,79 | 2,76 | 5,96 |
| Totalkapitalrentabilitet | 16,1 % | 13,6 % | 6,4 % | 26,4 % | 16,9 % | 27,3 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler34 mill. kr
Anleggsmidler9 %2,9 mill. kr
Omløpsmidler91 %31 mill. kr
Egenkapital og gjeld34 mill. kr
Innskutt egenkapital1 %300 000 kr
Opptjent egenkapital83 %28 mill. kr
Langsiktig gjeld0 %144 111 kr
Kortsiktig gjeld16 %5,4 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 59 652 | 41 100 |
| Sum driftskostnader | 55 094 | 37 884 |
| Lønnskostnader | 6 195 | 5 180 |
| Driftsresultat | 4 558 | 3 215 |
| Finansinntekter | 431 | 362 |
| Finanskostnader | 35 | 31 |
| Netto finans | 396 | 332 |
| Resultat før skatt | 4 953 | 3 547 |
| Årsresultat | 3 862 | 2 765 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Tore Stedjan | 1963 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Tore Stedjan | 1963 | |
| Varamedlem | Liss Eliseussen Stedjan | 1965 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Myrdahl og Sveen AS | ||
| Regnskapsfører | Nes Økonomi AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Tore Stedjan (født 1963) | 300 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetNST Gardermoen MC AS966 937 157
- Forretningsadresse
- Nannestadvegen 456, 2032 Maura
Underenheter1
- Sted
- Maura
- Ansatte
- 9
Historikk
32 hendelser siden 1993
- 2026
Færre ansatteNy
10 → 9
Nytt årsregnskap
2024 → 2025 · Omsetningen økte 41 099 567 kr → 59 651 671 kr
Hele kunngjøringen
Flere ansatte
9 → 10
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3036 Nannestad → 3238 Nannestad
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020