Pure Medical AS
Aktiv- Org.nr.965 916 334
- Aksjeselskap
- Agentur- og engroshandel
- Trondheim
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- Under 5 ansatte
- Del av Pure Holding AS
Pure Medical AS er et aksjeselskap i Flatåsen i Trondheim, stiftet 5. januar 1993. Selskapet driver med engroshandel med apotekvarer og medisinske varer. Daglig leder er Knut Johan Dahle, og styrets leder er Knut Johan Dahle.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2022
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2021
Lignende bedrifter
Agentur- og engroshandel i Trondheim, nærmest i omsetning
- Fabricair ASAgentur- og engroshandel · Trondheim2,3 mill. kromsetning 2025
- Bio Trading ASAgentur- og engroshandel · Trondheim2,4 mill. kromsetning 2025
- CC Gardiner ASAgentur- og engroshandel · Trondheim2,4 mill. kromsetning 2025
- Melhus MSP ASAgentur- og engroshandel · Leinstrand, Trondheim2,3 mill. kromsetning 2025
- Stilige Vinduer ASAgentur- og engroshandel · Trondheim2,4 mill. kromsetning 2025
- North Of Wine ASAgentur- og engroshandel · Trondheim2,3 mill. kromsetning 2025
- Wave Technologies ASAgentur- og engroshandel · Trondheim2,4 mill. kromsetning 2025
- Roar Aarhaug Agenturer ASAgentur- og engroshandel · Trondheim2,3 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 2 348 | 2 212 | 3 998 | 2 250 | 3 170 | 4 537 | |
| −204 | 269 | 1 411 | −375 | 467 | 1 692 | |
| Resultat før skatt | −193 | 245 | 1 387 | −405 | 451 | 1 683 |
| −41 | 172 | 1 218 | −405 | 333 | 1 431 | |
| Balanse | ||||||
| 1 755 | 1 928 | 2 858 | 1 340 | 1 779 | 2 272 | |
| 1 370 | 1 368 | 1 196 | 478 | 882 | 1 377 | |
| 384 | 560 | 1 662 | 862 | 897 | 895 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | −8,7 % | 12,2 % | 35,3 % | −16,7 % | 14,7 % | 37,3 % |
| Egenkapitalandel | 78,1 % | 70,9 % | 41,8 % | 35,7 % | 49,6 % | 60,6 % |
| Likviditetsgrad 1 | 4,17 | 3,44 | 1,72 | 1,55 | 1,98 | 2,54 |
| Totalkapitalrentabilitet | −9,7 % | 11,5 % | 70,5 % | −23,9 % | 23,2 % | 103,7 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler1,8 mill. kr
Anleggsmidler9 %151 915 kr
Omløpsmidler91 %1,6 mill. kr
Egenkapital og gjeld1,8 mill. kr
Innskutt egenkapital6 %100 000 kr
Opptjent egenkapital72 %1,3 mill. kr
Kortsiktig gjeld22 %384 484 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 2 348 | 2 212 |
| Sum driftskostnader | 2 552 | 1 942 |
| Lønnskostnader | 735 | 980 |
| Driftsresultat | −204 | 269 |
| Finansinntekter | 25 | 5 |
| Finanskostnader | 14 | 30 |
| Netto finans | 11 | −24 |
| Resultat før skatt | −193 | 245 |
| Årsresultat | −41 | 172 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Knut Johan Dahle | 1953 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Knut Johan Dahle | 1953 | |
| Styremedlem | Lisa Cecilie Dahle | 1984 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Regnskapsfører | Karlgård Regnskap AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Pure Holding AS | 100 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetPure Medical AS965 916 334
- Forretningsadresse
- Øvre Flatåsveg 12, 7079 Flatåsen
Underenheter1
- Sted
- Flatåsen
- Ansatte
- Under 5
Historikk
28 hendelser siden 1993
- 2026
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
Endring av styre
Styret: leder Knut Johan Dahle, 1 medlem
Hele kunngjøringen
Endring av forretningsadresse
Øvre Flatåsveg 36 → Øvre Flatåsveg 12, Flatåsen
Hele kunngjøringen
- 2019