Røros Idrettslag
Aktiv- Org.nr.965 144 099
- Forening/lag/innretning
- Idrett og trening
- Røros
- Registrert i MVA-registeret
- Ikke registrert i Foretaksregisteret
- 32 ansatte
- roros-il.no
Røros Idrettslag er en forening i Røros, stiftet 10. februar 1995. Selskapet driver med aktiviteter i idrettslag og -klubber og har 32 ansatte. Daglig leder er Nils Henning Øglænd, og styrets leder er Trond Holden.
Nøkkeltall 2024
Omsetning 2021–2024
Siste hendelser
- Færre ansatte · 33 → 32
- Nytt styremedlem · Trond Holden
- Færre ansatte · 45 → 41
- Nytt styremedlem · Trond Holden
- Styremedlem gikk ut · Anette Furunes
Støtte og tilskudd
9 tildelinger
| År | Giver | Formål | Beløp |
|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 11 244,92 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 10 620,22 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 10 838,29 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 15 720,42 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 5 963,26 kr |
Lignende bedrifter
Idrett og trening i Røros, nærmest i omsetning
- Femundløpet ASIdrett og trening · Røros6,8 mill. kromsetning 2025
- Aktiviteten Treningssenter ASIdrett og trening · Røros5,4 mill. kromsetning 2025
- Røros Gym ASIdrett og trening · Røros1,9 mill. kromsetning 2025
- Røros Golfpark ASIdrett og trening · Røros1,5 mill. kromsetning 2025
- Røros Indoor Golf ASIdrett og trening · Røros644 874 kromsetning 2025
- Viken Båthavn SAIdrett og trening · Glåmos, Røros48 700 kromsetning 2023
Omsetning 2021–2024
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||
| 12 369 | 12 098 | 9 870 | 6 583 | |
| 271 | 926 | −2 | 638 | |
| EBITDA | 1 266 | |||
| Resultat før skatt | 531 | 1 069 | 28 | 598 |
| 521 | 900 | −24 | 433 | |
| Balanse | ||||
| 10 555 | 9 887 | 8 964 | 9 503 | |
| 8 606 | 8 086 | 7 185 | 7 209 | |
| 1 949 | 1 801 | 1 779 | 2 294 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||
| Driftsmargin | 2,2 % | 7,7 % | −0 % | 9,7 % |
| Egenkapitalandel | 81,5 % | 81,8 % | 80,2 % | 75,9 % |
| Likviditetsgrad 1 | 7,21 | 6,83 | 7,36 | 5,79 |
| Totalkapitalrentabilitet | 5,9 % | 12,2 % | 1 % | 7 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2024
Eiendeler11 mill. kr
Anleggsmidler18 %1,9 mill. kr
Omløpsmidler82 %8,7 mill. kr
Egenkapital og gjeld11 mill. kr
Innskutt egenkapital0 %0 kr
Opptjent egenkapital82 %8,6 mill. kr
Langsiktig gjeld7 %745 036 kr
Kortsiktig gjeld11 %1,2 mill. kr
Resultatdetaljer 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 12 369 | 12 098 |
| Sum driftskostnader | 12 098 | 11 172 |
| Lønnskostnader | 1 627 | 1 594 |
| Driftsresultat | 271 | 926 |
| Finansinntekter | 332 | 220 |
| Finanskostnader | 72 | 77 |
| Netto finans | 260 | 143 |
| Resultat før skatt | 531 | 1 069 |
| Årsresultat | 521 | 900 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Nils Henning Øglænd | 1972 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Trond Holden | 1980 | |
| Styremedlem | Ståle Berre | 1983 | |
| Styremedlem | Christian Stai Lien | 1988 | |
| Styremedlem | Per Morten Hoff | 1956 | |
| Styremedlem | Thu Sandbakken | 1981 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Revisorkonsult AS | ||
| Regnskapsfører | Bergstadens Regnskapskontor AS | ||
Organisasjon
Enheter
HovedenhetRøros Idrettslag965 144 099
- Forretningsadresse
- Øra 25, 7374 Røros
Underenheter1
- Sted
- Røros
- Ansatte
- 32
Historikk
12 hendelser siden 1995
- 2026
Færre ansatteNy
33 → 32
Nytt styremedlem
Trond Holden
Færre ansatte
45 → 41
Nytt styremedlem
Trond Holden
Styremedlem gikk ut
Anette Furunes
Styremedlem gikk ut
Freyja Siv Berger
Nytt styremedlem
Thu Sandbakken
- 2025
- 2024
Nytt årsregnskap
2022 → 2023 · Omsetningen økte 9 870 382 kr → 12 097 502 kr
Hele kunngjøringen
- 2023