Trøndergranitt AS
Trøndergranitt AS er et aksjeselskap i Støren i Midtre Gauldal, stiftet 25. september 1992. Selskapet driver med bryting av dekorstein, kalkstein, gips, skifer og annen stein. Styrets leder er Arne Nicander.
Fakta om Trøndergranitt AS
- Styreleder
- Arne Nicander (f. 1962)
- Stiftet
- Kommune
- Midtre Gauldal
- Største eiere (2025)
Regnskap og nøkkeltall
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 630 | 2 092 |
| Driftsresultat | −2 379 | −1 262 |
| Resultat før skatt | −2 666 | −1 456 |
| Årsresultat | −2 666 | −1 456 |
| Sum eiendeler | 1 601 | 1 443 |
| Egenkapital | −6 931 | −4 265 |
| Gjeld | 8 533 | 5 708 |
Hva som har skjedd
- Omsetningen falt · 2 091 783 kr → 1 630 439 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Færre ansatte · 5 → 1
- Ny styreleder · Arne Nicander
Konsernstruktur
Del av et konsern: Norblock A/S eier 96 %.
Verdt å merke seg
- Negativ egenkapital i 2025: −6,9 mill. kr
- Omsetningen falt 22,1 % i 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Å drive steinbrudd, samt hva hermed står i forbin- delse, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
- Juridisk navn
- TRØNDERGRANITT AS
- Org.nr.
- 965 028 684
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 25.09.1992
- Registrert
- 20.02.1995
- Bransje
- Bryting av dekorstein, kalkstein, gips, skifer og annen stein 08.110
- Ansatte
- Under 5 ansatte
- Aksjekapital
- 250 000 kr
- Forretningsadresse
- Follstadveien 165, 7290 StørenÅpne i kart
- Postadresse
- Trøndergranitt AS, c/o Terra Control AS, Måkeveien 1B, 3112 Tønsberg
- Kommune
- Midtre Gauldal
- Telefon
- 72 43 11 82
- Status
- Aktiv
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 630 | 2 092 | 2 103 | 2 694 | 1 754 | 2 484 | 3 390 | 2 232 | 1 346 | 1 760 |
| Driftsresultat | −2 379 | −1 262 | −887 | −1 516 | −1 906 | 621 | 55 | −632 | 394 | −1 497 |
| EBITDA | −1 493 | −1 902 | 632 | 73 | −581 | 479 | −1 408 | |||
| Resultat før skatt | −2 666 | −1 456 | −1 039 | 1 026 | −2 036 | 436 | −154 | −799 | 231 | −1 610 |
| Årsresultat | −2 666 | −1 456 | −1 039 | 1 149 | −2 036 | 436 | −154 | −799 | 231 | −1 248 |
| Sum eiendeler | 1 601 | 1 443 | 967 | 1 693 | 1 253 | 3 768 | 3 347 | 3 228 | 3 955 | 3 862 |
| Egenkapital | −6 931 | −4 265 | −2 809 | −1 733 | −3 319 | −1 284 | −1 720 | −1 567 | −767 | −999 |
| Gjeld | 8 533 | 5 708 | 3 776 | 3 426 | 4 572 | 5 052 | 5 067 | 4 794 | 4 722 | 4 861 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 630 | 2 092 |
| Sum driftskostnader | 4 010 | 3 354 |
| Lønnskostnader | 1 879 | 1 587 |
| Driftsresultat | −2 379 | −1 262 |
| Finansinntekter | 4 | 1 |
| Finanskostnader | 291 | 195 |
| Netto finans | −287 | −194 |
| Resultat før skatt | −2 666 | −1 456 |
| Årsresultat | −2 666 | −1 456 |
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −145,9 % | −60,4 % | −42,2 % |
| Egenkapitalandel | −432,9 % | −295,5 % | −290,5 % |
| Likviditetsgrad 1 | 0,19 | 0,27 | 0,33 |
| Totalkapitalrentabilitet | −156 % | −104,7 % | −66,6 % |
Roller
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Arne Nicander | 1962 |
| Styremedlem | Magne Martinsen | 1955 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | Tallverket AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Styrets leder | Per Jon Moen | 1946 | til 09.01.2026 |
| Styremedlem | Torvald Bie | 1950 | til 09.01.2026 |
| Styremedlem | Pål Idar Saure | 1992 | til 09.01.2026 |
Aksjonærer
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Norblock A/S | 240 | |
| Ottar Inge Ramstad (født 1944) | 10 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
- Forretningsadresse
- Follstadveien 165, 7290 Støren
- Sted
- Støren
Støtte og tilskudd
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 6 125,63 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 1 743 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 1 225,88 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 2 477,86 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 3 733,31 kr |
Historikk
- 2026
Færre ansatte
5 → 1
- 2025
- 2024
- 2023
Endring av styre
Styret: leder Per Jon Moen, 1 medlem · fratrådt: Torvald Bie, Pål Idar Saure
Hele kunngjøringen
- 2022
Endring av styre
Styret: leder Per Jon Moen, 2 medlemmer · fratrådt: Pål Idar Saure
Hele kunngjøringen
Endring av styre
Styret: leder Per Jon Moen, 3 medlemmer
Hele kunngjøringen
Endring av styre
Styret: leder Pål Idar Saure, 3 medlemmer
Hele kunngjøringen
- 2021
Endring av forretningsadresse
Folstadbruddet → Follstadveien 165, Støren
Hele kunngjøringen