Røldal Skisenter AS
Aktiv- Org.nr.964 814 600
- Aksjeselskap
- Idrett og trening
- Ullensvang
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- 5 ansatte
- roldal.no
- Del av Håradalen Utvikling AS
Røldal Skisenter AS er et aksjeselskap i Røldal i Ullensvang, stiftet 8. september 1992. Selskapet driver med drift av idrettsanlegg og har 5 ansatte. Daglig leder er Oddvar Bratteteig, og styrets leder er Odd Magne Hetlelid.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Flere ansatte · 15 → 18
- Færre ansatte · 20 → 15
- Nytt årsregnskap · 2023 → 2024 · Omsetningen falt 17 222 956 kr → 15 123 078 kr
- Nytt årsregnskap · 2022 → 2023
Støtte og tilskudd
10 tildelinger
| År | Giver | Formål | Beløp |
|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 12 042,41 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 12 018,89 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 11 886,34 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 27 807,41 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 21 631,01 kr |
Lignende bedrifter
Idrett og trening i Ullensvang, nærmest i omsetning
- Seljestad og Røldal Løypeselskap ASIdrett og trening · Odda, Ullensvang2,3 mill. kromsetning 2025
- Safe Treningssenter Odda ASIdrett og trening · Odda, Ullensvang1,5 mill. kromsetning 2025
- Fjordahallen ASIdrett og trening · Kinsarvik, Ullensvang1,1 mill. kromsetning 2025
- Tunvoll Trimstove ASIdrett og trening · Lofthus, Ullensvang561 906 kromsetning 2025
- Røldal Il Drift ASIdrett og trening · Røldal, Ullensvang548 411 kromsetning 2025
- Hardanger FjellklyvarlagIdrett og trening · Odda, Ullensvang75 498 kromsetning 2019
- NMK HardangerIdrett og trening · Kinsarvik, Ullensvang63 453 kromsetning 2025
- Odda Skylift Drift ASIdrett og trening · Odda, Ullensvang0 kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 14 029 | 15 123 | 17 223 | 15 130 | 14 330 | 11 173 | |
| 3 783 | 586 | 3 450 | 2 811 | 1 360 | 906 | |
| EBITDA | 4 527 | 3 060 | 2 773 | |||
| Resultat før skatt | 3 311 | −301 | 2 461 | 2 012 | 620 | 125 |
| 2 582 | −235 | 1 918 | 625 | 495 | 218 | |
| Balanse | ||||||
| 28 485 | 29 066 | 32 082 | 36 323 | 33 615 | 34 156 | |
| 12 073 | 9 491 | 9 726 | 7 807 | 7 845 | 6 834 | |
| 16 412 | 19 575 | 22 356 | 28 516 | 25 771 | 27 322 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 27 % | 3,9 % | 20 % | 18,6 % | 9,5 % | 8,1 % |
| Egenkapitalandel | 42,4 % | 32,7 % | 30,3 % | 21,5 % | 23,3 % | 20 % |
| Likviditetsgrad 1 | 4,32 | 1,46 | 1,78 | 1,27 | 1,57 | 1,57 |
| Totalkapitalrentabilitet | 13,8 % | 2,7 % | 10,7 % | 8,3 % | 4,2 % | 2,9 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler28 mill. kr
Anleggsmidler76 %22 mill. kr
Omløpsmidler24 %6,8 mill. kr
Egenkapital og gjeld28 mill. kr
Innskutt egenkapital17 %4,7 mill. kr
Opptjent egenkapital26 %7,3 mill. kr
Langsiktig gjeld52 %15 mill. kr
Kortsiktig gjeld6 %1,6 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 14 029 | 15 123 |
| Sum driftskostnader | 10 247 | 14 537 |
| Lønnskostnader | 3 902 | 5 508 |
| Driftsresultat | 3 783 | 586 |
| Finansinntekter | 178 | 247 |
| Finanskostnader | 650 | 1 134 |
| Netto finans | −472 | −887 |
| Resultat før skatt | 3 311 | −301 |
| Årsresultat | 2 582 | −235 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Oddvar Bratteteig | 1977 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Odd Magne Hetlelid | 1975 | |
| Styremedlem | Jan Bedford Pedersen | 1967 | |
| Styremedlem | Inge Lægreid | 1956 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Ullensvang Revisjon AS | ||
| Regnskapsfører | Suldal Økonomi og Rådgivning AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Håradalen Utvikling AS | 860 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Konsernstruktur
- Håradalen Utvikling AS
- 100 %Røldal Skisenter AS
Enheter
HovedenhetRøldal Skisenter AS964 814 600
- Forretningsadresse
- Røldalsfjellet 12, 5760 Røldal
Underenheter1
- Sted
- Røldal
- Ansatte
- 5
Historikk
35 hendelser siden 1992
- 2026
Flere ansatte
15 → 18
Færre ansatte
20 → 15
- 2025
Nytt årsregnskap
2023 → 2024 · Omsetningen falt 17 222 956 kr → 15 123 078 kr
Hele kunngjøringen
- 2024
Nytt styremedlem
Odd Magne Hetlelid · Styremedlem gikk ut Bjørn Bugge
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
Ny adresse
Horda, 5760 RØLDAL → Røldalsfjellet 12, 5760 RØLDAL
Hele kunngjøringen