Vestnes Vassverk SA
Vestnes Vassverk SA er et samvirkeforetak i Vestnes, stiftet 12. januar 1960. Selskapet driver med uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann. Daglig leder er Odd Skjegstad, og styrets leder er Torgeir Marvin Utgård.
Fakta om Vestnes Vassverk SA
- Daglig leder
- Odd Skjegstad (f. 1965)
- Styreleder
- Torgeir Marvin Utgård (f. 1955)
- Stiftet
- Kommune
- Vestnes
Regnskap og nøkkeltall
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 6 175 | 5 312 |
| Driftsresultat | 520 | −163 |
| Resultat før skatt | 811 | 89 |
| Årsresultat | 811 | 89 |
| Sum eiendeler | 29 478 | 28 154 |
| Egenkapital | 28 213 | 27 275 |
| Gjeld | 1 265 | 879 |
Hva som har skjedd
- Omsetningen økte · 5 312 177 kr → 6 174 655 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Færre ansatte · 5 → 1
- Endring av revisor
Offisiell foretaksinformasjon
Skaffe medlemmene vann med kvalitet som tilfredstiller næringsmiddelmyndighetenes krav. Selskapets forsyningsområde er Vestnes, Furland, Skogen, Bjermeland, Daugstad, Vikebukt og naturlig tilgrensende områder. Vestnes Vassverk SA drives etter non-profit prinsippet, med allmennyttig formål som basis.
- Juridisk navn
- VESTNES VASSVERK SA
- Org.nr.
- 964 239 665
- Selskapsform
- Samvirkeforetak
- Stiftet
- 12.01.1960
- Registrert
- 20.02.1995
- Bransje
- Uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann 36.000
- Daglig leder
- Odd Skjegstad (f. 1965)
- Ansatte
- Under 5 ansatte
- Tidligere navn
- Vestnes Vassverk Al, Vestnes Vassverk Al
- Forretningsadresse
- Kråknesvegen 1, 6390 VestnesÅpne i kart
- Kommune
- Vestnes
- Telefon
- 71 18 03 11
- Status
- Aktiv
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 6 175 | 5 312 | 5 333 | 5 978 | 7 234 | 4 818 | 3 992 | 4 296 | 3 856 | 3 357 |
| Driftsresultat | 520 | −163 | −249 | 610 | −69 | 654 | 592 | 496 | 419 | −174 |
| EBITDA | 1 680 | 925 | 1 555 | 1 484 | 1 373 | 1 214 | 599 | |||
| Resultat før skatt | 811 | 89 | 26 | 711 | −64 | 668 | 613 | 514 | 452 | −128 |
| Årsresultat | 811 | 89 | 26 | 711 | −64 | 668 | 613 | 514 | 452 | −128 |
| Sum eiendeler | 29 478 | 28 154 | 28 747 | 28 172 | 27 473 | 29 318 | 27 183 | 26 598 | 26 004 | 25 838 |
| Egenkapital | 28 213 | 27 275 | 27 141 | 26 914 | 26 072 | 26 079 | 24 827 | 24 062 | 23 404 | 22 918 |
| Gjeld | 1 265 | 879 | 1 606 | 1 258 | 1 401 | 3 239 | 2 355 | 2 536 | 2 600 | 2 919 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 6 175 | 5 312 |
| Sum driftskostnader | 5 655 | 5 475 |
| Lønnskostnader | 1 729 | 1 723 |
| Driftsresultat | 520 | −163 |
| Finansinntekter | 291 | 260 |
| Finanskostnader | −1 | 8 |
| Netto finans | 292 | 252 |
| Resultat før skatt | 811 | 89 |
| Årsresultat | 811 | 89 |
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 8,4 % | −3,1 % | −4,7 % |
| Egenkapitalandel | 95,7 % | 96,9 % | 94,4 % |
| Likviditetsgrad 1 | 7,15 | 8,69 | 7,05 |
| Totalkapitalrentabilitet | 2,8 % | 0,3 % | 0 % |
Roller
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Odd Skjegstad | 1965 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Torgeir Marvin Utgård | 1955 |
| Styremedlem | Mona Janne Johansen | 1967 |
| Styremedlem | Kevin Lee Skorgenes | 1967 |
| Styremedlem | Merete Berg | 1962 |
| Styremedlem | Karl-Edvard Bredeli | 1983 |
| Varamedlem | Charlotte Overaa | 1988 |
| Varamedlem | Kåre Tommy Vik Talberg | 1975 |
| Varamedlem | Geir Håvard Ellingseter | 1972 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Robust Regnskap og Revisjon AS | |
| Regnskapsfører | Sparebank 1 Regnskapshuset SMN AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Nestleder | Merete Berg | 1962 | til 09.03.2026 |
| Styremedlem | Vidar Øverås | 1978 | til 02.02.2026 |
| Varamedlem | Karl-Edvard Bredeli | 1983 | til 02.02.2026 |
| Revisor | Loov Invest AS | til 29.01.2026 |
Organisasjon
Enheter
- Forretningsadresse
- Kråknesvegen 1, 6390 Vestnes
- Sted
- Vestnes
Støtte og tilskudd
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 7 573,43 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 4 258,09 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 6 438,19 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 4 453,88 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 4 190,96 kr |
Historikk
- 2026
Omsetningen økte
5 312 177 kr → 6 174 655 kr
Nytt årsregnskap
2024 → 2025
Færre ansatte
5 → 1
Endring av revisor
- 2025
Endring av revisor
Styremedlem gikk ut
Vidar Øverås
Nytt varamedlem
Geir Håvard Ellingseter
Godkjente årsregnskap
- 2024
Godkjente årsregnskap
- 2023
Godkjente årsregnskap
- 2022
Godkjente årsregnskap
Nye vedtekter
Endring av vedtektsdato
- 2021
Endring av styre
Godkjente årsregnskap
Endring av daglig leder