BR. Stenskjær AS
Granerud Industrifelt, 2120 SagstuaDel av Va 365 Holding AS
BR. Stenskjær AS er et aksjeselskap i Sagstua i Nord-Odal, stiftet 20. november 1991. Selskapet driver med oppsamling og behandling av avløpsvann og har 65 ansatte. Daglig leder er Bjørn Anders Stenskjær, og styrets leder er Ole Kristian Qvale.
Fakta om BR. Stenskjær AS
- Daglig leder
- Bjørn Anders Stenskjær (f. 1978)
- Styreleder
- Ole Kristian Qvale (f. 1986)
- Stiftet
- Kommune
- Nord-Odal
- Største eiere (2025)
- Va 365 Holding AS100 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning126 mill. kr+1,6 % mot 2024
Driftsresultat21 mill. kr+149 % mot 2024
Årsresultat14 mill. kr+210 % mot 2024
Egenkapital21 mill. kr+44,7 % mot 2024
Ansatte65
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 126 162 | 124 141 |
| Driftsresultat | 20 973 | 8 434 |
| Resultat før skatt | 18 422 | 5 949 |
| Årsresultat | 14 359 | 4 635 |
| Sum eiendeler | 94 509 | 79 257 |
| Egenkapital | 20 577 | 14 217 |
| Gjeld | 73 932 | 65 039 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Flere ansatte · 64 → 65
- Nytt årsregnskap · 2025
- Færre ansatte · 68 → 67
- Færre ansatte · 71 → 68
Konsernstruktur
Del av et konsern: Va 365 Holding AS eier 100 %.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Tjenesteleveranser innenfor områdene vann- og avløpstjenester herunder også septikrenovasjon. Selskapet kan også investere i andre selskaper og verdipapirer.
- Juridisk navn
- BR. STENSKJÆR AS
- Org.nr.
- 963 597 185
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 20.11.1991
- Registrert
- 20.02.1995
- Bransje
- Oppsamling og behandling av avløpsvann 37.000
- Daglig leder
- Bjørn Anders Stenskjær (f. 1978)
- Ansatte
- 65
- Aksjekapital
- 75 000 kr
- Tidligere navn
- Brødr Stenskjær Septik AS
- Forretningsadresse
- Granerud Industrifelt, 2120 SagstuaÅpne i kart
- Postadresse
- Gullfotdalen 2, 2120 Sagstua
- Kommune
- Nord-Odal
- Telefon
- 62 97 17 91
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 126 162 | 124 141 | 111 838 | 95 122 | 86 799 | 75 476 | 61 384 | 49 445 | 37 752 | 42 727 |
| Driftsresultat | 20 973 | 8 434 | 13 673 | 8 232 | 11 117 | 10 046 | 6 558 | 4 003 | 5 361 | 1 333 |
| EBITDA | 17 052 | 18 386 | 16 825 | 7 590 | 5 050 | 6 324 | 3 073 | |||
| Resultat før skatt | 18 422 | 5 949 | 11 421 | 6 873 | 10 103 | 9 339 | 6 606 | 4 021 | 5 385 | 1 194 |
| Årsresultat | 14 359 | 4 635 | 8 898 | 5 357 | 7 877 | 7 292 | 5 150 | 3 091 | 4 088 | 875 |
| Sum eiendeler | 94 509 | 79 257 | 81 048 | 79 730 | 64 921 | 65 736 | 24 684 | 18 277 | 18 628 | 12 800 |
| Egenkapital | 20 577 | 14 217 | 15 182 | 15 285 | 12 928 | 13 851 | 14 641 | 9 491 | 10 000 | 5 912 |
| Gjeld | 73 932 | 65 039 | 65 866 | 64 445 | 51 994 | 51 885 | 10 044 | 8 786 | 8 629 | 6 888 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler95 mill. kr
Anleggsmidler75 %71 mill. kr
Omløpsmidler25 %23 mill. kr
Egenkapital og gjeld95 mill. kr
Innskutt egenkapital5 %5 mill. kr
Opptjent egenkapital16 %16 mill. kr
Langsiktig gjeld55 %52 mill. kr
Kortsiktig gjeld23 %22 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 126 162 | 124 141 |
| Sum driftskostnader | 105 189 | 115 707 |
| Lønnskostnader | 51 816 | 49 145 |
| Driftsresultat | 20 973 | 8 434 |
| Finansinntekter | 398 | 381 |
| Finanskostnader | 2 949 | 2 865 |
| Netto finans | −2 551 | −2 484 |
| Resultat før skatt | 18 422 | 5 949 |
| Årsresultat | 14 359 | 4 635 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 16,6 % | 6,8 % | 12,2 % |
| Egenkapitalandel | 21,8 % | 17,9 % | 18,7 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,07 | 1,35 | 1,53 |
| Totalkapitalrentabilitet | 24,6 % | 11 % | 17,5 % |
Roller
Nå · 5
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Bjørn Anders Stenskjær | 1978 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Ole Kristian Qvale | 1986 |
| Styremedlem | Bjørn Anders Stenskjær | 1978 |
| Varamedlem | Ola Qvale | 1952 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Orkla Revisjon AS |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Va 365 Holding AS | 75 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetBR. Stenskjær AS963 597 185
- Forretningsadresse
- Granerud Industrifelt, 2120 Sagstua
Underenheter1
- Sted
- Sagstua
- Ansatte
- 65
Støtte og tilskudd
9 tildelinger
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 150 949,13 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 105 872,96 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 139 271,32 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 235 413,73 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 129 904,66 kr |
Historikk
54 hendelser siden 1991
- 2026
Flere ansatteNy
64 → 65
Færre ansatte
68 → 67
Færre ansatte
71 → 68
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 0418 Nord-Odal → 3414 Nord-Odal
Hele kunngjøringen
- 2019
- 2018
Lignende bedrifter
Energi, vann og avfall i Nord-Odal, nærmest i omsetning