Varingskollen Alpinsenter AS
Varingskollen Alpinsenter AS er et aksjeselskap i Hakadal i Nittedal, stiftet 1. juli 1991. Selskapet driver med drift av idrettsanlegg. Styrets leder er Bjørn-Erik Graff.
Fakta om Varingskollen Alpinsenter AS
- Styreleder
- Bjørn-Erik Graff (f. 1971)
- Stiftet
- Bransje
- Idrett og trening i Nittedal
- Kommune
- Nittedal
- Største eiere (2025)
- Hakadal Idrettslag100 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning11 mill. kr−3,9 % mot 2024
Driftsresultat−160 112 kr+90,2 % mot 2024
Årsresultat−121 613 kr+92,4 % mot 2024
Egenkapital7,9 mill. kr−1,5 % mot 2024
AnsatteUnder 5
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 11 492 | 11 957 |
| Driftsresultat | −160 | −1 627 |
| Resultat før skatt | −122 | −1 594 |
| Årsresultat | −122 | −1 594 |
| Sum eiendeler | 8 950 | 9 516 |
| Egenkapital | 7 864 | 7 985 |
| Gjeld | 1 086 | 1 531 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Flere ansatte · 64 → 69
- Færre ansatte · 69 → 64
- Ny bransje · 93.190 → Drift av idrettsanlegg
Konsernstruktur
Del av et konsern: Hakadal Idrettslag eier 100 %.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Å eie, drifte og utvikle alpin og ski-anlegg og andre anlegg for idrett og allmenn aktivitetsutfoldelse.
- Juridisk navn
- VARINGSKOLLEN ALPINSENTER AS
- Org.nr.
- 961 130 166
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 01.07.1991
- Registrert
- 12.03.1995
- Bransje
- Drift av idrettsanlegg 93.110
- Ansatte
- Under 5 ansatte
- Aksjekapital
- 3 348 000 kr
- Forretningsadresse
- Vargveien 21, 1488 HakadalÅpne i kart
- Postadresse
- Postboks 23, 1485 Hakadal
- Kommune
- Nittedal
- Telefon
- 67 07 56 49
- Nettsted
- varingskollen.no
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 11 492 | 11 957 | 13 658 | 12 412 | 12 471 | 7 958 | 12 023 | 14 400 | 9 503 | 6 320 |
| Driftsresultat | −160 | −1 627 | 488 | 273 | 2 195 | −2 037 | 160 | 2 098 | 602 | −9 949 |
| EBITDA | 880 | 2 959 | −1 224 | 1 115 | 2 953 | 1 176 | −1 605 | |||
| Resultat før skatt | −122 | −1 594 | 514 | 299 | 2 231 | −2 038 | 152 | 2 075 | 575 | −10 469 |
| Årsresultat | −122 | −1 594 | 514 | 299 | 2 231 | −2 038 | 152 | 2 075 | 575 | −10 469 |
| Sum eiendeler | 8 950 | 9 516 | 10 946 | 12 035 | 11 057 | 9 439 | 9 973 | 10 039 | 6 516 | 8 315 |
| Egenkapital | 7 864 | 7 985 | 9 579 | 9 065 | 8 766 | 6 534 | 8 105 | 7 954 | 4 374 | 3 800 |
| Gjeld | 1 086 | 1 531 | 1 367 | 2 970 | 2 291 | 2 905 | 1 868 | 2 085 | 2 142 | 4 515 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler8,9 mill. kr
Anleggsmidler77 %6,9 mill. kr
Omløpsmidler23 %2 mill. kr
Egenkapital og gjeld8,9 mill. kr
Innskutt egenkapital64 %5,8 mill. kr
Opptjent egenkapital23 %2,1 mill. kr
Kortsiktig gjeld12 %1,1 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 11 492 | 11 957 |
| Sum driftskostnader | 11 652 | 13 584 |
| Lønnskostnader | 4 980 | 5 015 |
| Driftsresultat | −160 | −1 627 |
| Finansinntekter | 41 | 41 |
| Finanskostnader | 3 | 9 |
| Netto finans | 38 | 33 |
| Resultat før skatt | −122 | −1 594 |
| Årsresultat | −122 | −1 594 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −1,4 % | −13,6 % | 3,6 % |
| Egenkapitalandel | 87,9 % | 83,9 % | 87,5 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,89 | 2,03 | 3,39 |
| Totalkapitalrentabilitet | −1,3 % | −15,5 % | 4,5 % |
Roller
Nå · 8 · Tidligere · 4
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Bjørn-Erik Graff | 1971 |
| Styremedlem | Ivar Manger | 1961 |
| Styremedlem | Erik Fjeldstad | 1976 |
| Styremedlem | Per Ole Thorsen | 1967 |
| Styremedlem | Magnus Harstad | 1980 |
| Styremedlem | Espen Sørvig | 1977 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Flyt Revisjon AS | |
| Regnskapsfører | AS Solregn |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Daglig leder | Johan Richard Palmgren | 1965 | til 09.03.2026 |
| Styremedlem | Per Kristen Gisleberg | 1955 | til 03.12.2025 |
| Styremedlem | Kaja Eidet Eikeland | 1973 | til 03.12.2025 |
| Revisor | R-NR AS | til 10.09.2025 |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Hakadal Idrettslag | 21 600 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Konsernstruktur
- Hakadal Idrettslag
- 100 %Varingskollen Alpinsenter AS
Enheter
HovedenhetVaringskollen Alpinsenter AS961 130 166
- Forretningsadresse
- Vargveien 21, 1488 Hakadal
Underenheter1
- Sted
- Hakadal
Historikk
69 hendelser siden 1991
- 2026
Flere ansatte
64 → 69
Færre ansatte
69 → 64
Ny bransje
93.190 → Drift av idrettsanlegg
- 2025
Endring av daglig leder
Hele kunngjøringen
- 2024
Endring av styre
Styret: leder Bjørn-Erik Graff, 4 medlemmer
Hele kunngjøringen
Endring av forretningsadresse
Kommune 3031 Nittedal → 3232 Nittedal
Hele kunngjøringen
Lignende bedrifter
Idrett og trening i Nittedal, nærmest i omsetning
Hakadal Golfdrift AS17 mill. kromsetning 202517ansatteASMyrens Nittedal AS17 mill. kromsetning 202544ansatteASHauger Golfbane AS2,6 mill. kromsetning 2025ASEchotrening AS964 186 kromsetning 2025ASNittedal Indoor Golf AS923 396 kromsetning 2025ASM.T.G AS730 550 kromsetning 2025ASAndersens Gym & Kaffe AS727 878 kromsetning 2025ASAstrid Wanja AS156 000 kromsetning 2025AS
Idrett og trening i NittedalAlle selskaper i Nittedal