Stolpestad Camping AS
Aktiv- Org.nr.958 503 385
- Aksjeselskap
- Camping, hytter og ferieleiligheter
- Larvik
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- 10 ansatte
- stolpestad.no
Stolpestad Camping AS er et aksjeselskap i Stavern i Larvik, stiftet 26. april 1990. Selskapet driver med drift av campingplasser og har 10 ansatte. Daglig leder er Jørn Anvik, og styrets leder er Jørn Anvik.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Færre ansatte · 11 → 10
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Nytt årsregnskap · 2023 → 2024
- Nytt årsregnskap · 2022 → 2023
- Endring av forretningsadresse · Kommune 3805 Larvik → 3909 Larvik
Lignende bedrifter
Camping, hytter og ferieleiligheter i Larvik, nærmest i omsetning
- Solplassen Camping ASCamping, hytter og ferieleiligheter · Stavern, Larvik7,9 mill. kromsetning 2025
- Brunvall Gård ASCamping, hytter og ferieleiligheter · Stavern, Larvik7 mill. kromsetning 2025
- Kjærstranda Camping ASCamping, hytter og ferieleiligheter · Stavern, Larvik6,5 mill. kromsetning 2025
- Stretere Camping ASCamping, hytter og ferieleiligheter · Stavern, Larvik5,4 mill. kromsetning 2025
- Kolbensrød Camping ASCamping, hytter og ferieleiligheter · Stavern, Larvik5 mill. kromsetning 2025
- Ula Camping ASCamping, hytter og ferieleiligheter · Tjodalyng, Larvik4,8 mill. kromsetning 2025
- Meløstranda Ferie og Fritid ASCamping, hytter og ferieleiligheter · Larvik3,5 mill. kromsetning 2025
- Anvikstranda og Donavall Camping ASCamping, hytter og ferieleiligheter · Stavern, Larvik12 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 7 632 | 7 098 | 6 949 | 7 168 | 7 063 | 6 511 | |
| 881 | 488 | 593 | 325 | 610 | 521 | |
| EBITDA | 756 | 1 008 | 859 | |||
| Resultat før skatt | 757 | 358 | 491 | 279 | 583 | 473 |
| 591 | 279 | 383 | 218 | 455 | 369 | |
| Balanse | ||||||
| 7 721 | 7 693 | 7 256 | 7 065 | 7 545 | 6 446 | |
| 4 659 | 4 068 | 3 789 | 3 406 | 3 188 | 2 733 | |
| 3 062 | 3 625 | 3 467 | 3 659 | 4 357 | 3 713 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 11,5 % | 6,9 % | 8,5 % | 4,5 % | 8,6 % | 8 % |
| Egenkapitalandel | 60,3 % | 52,9 % | 52,2 % | 48,2 % | 42,3 % | 42,4 % |
| Likviditetsgrad 1 | 2,05 | 2,08 | 1,58 | 1,61 | 1,65 | 1,64 |
| Totalkapitalrentabilitet | 11,5 % | 6,7 % | 5,3 % | 4,6 % | 8,9 % | 8,3 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler7,7 mill. kr
Anleggsmidler78 %6 mill. kr
Omløpsmidler22 %1,7 mill. kr
Egenkapital og gjeld7,7 mill. kr
Innskutt egenkapital1 %100 000 kr
Opptjent egenkapital59 %4,6 mill. kr
Kortsiktig gjeld11 %826 133 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 7 632 | 7 098 |
| Sum driftskostnader | 6 751 | 6 610 |
| Lønnskostnader | 2 259 | 2 073 |
| Driftsresultat | 881 | 488 |
| Finansinntekter | 2 | 12 |
| Finanskostnader | 126 | 142 |
| Netto finans | −124 | −130 |
| Resultat før skatt | 757 | 358 |
| Årsresultat | 591 | 279 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Jørn Anvik | 1968 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Jørn Anvik | 1968 | |
| Varamedlem | Aina Næss Anvik | 1965 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Evjen Revisjon AS | ||
| Regnskapsfører | Saga Regnskap og Rådgivning AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Jørn Anvik (født 1968) | 1 000 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetStolpestad Camping AS958 503 385
- Forretningsadresse
- Anvikveien 25, 3294 Stavern
Underenheter1
- Sted
- Stavern
- Ansatte
- 10
Historikk
31 hendelser siden 1990
- 2026
Færre ansatteNy
11 → 10
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3805 Larvik → 3909 Larvik
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021
Varsel om tvangsoppløsning
Hele kunngjøringen