Stensaas Reinsdyrslakteri AS
Org.nr. 954 463 028AksjeselskapMat- og drikkeproduksjonBearbeiding og konservering av kjøtt unntatt fjørfekjøttAktiv
Feragsveien 11, 7375 Rørosstensaas.no
Stensaas Reinsdyrslakteri AS er et aksjeselskap i Røros, stiftet 20. november 1989. Selskapet driver med bearbeiding og konservering av kjøtt unntatt fjørfekjøtt og har 98 ansatte. Daglig leder er Johanne Stensaas, og styrets leder er Johanne Stensaas.
Fakta om Stensaas Reinsdyrslakteri AS
- Daglig leder
- Johanne Stensaas (f. 1986)
- Styreleder
- Johanne Stensaas (f. 1986)
- Stiftet
- Kommune
- Røros
- Største eiere (2025)
- Arnstein Stensaas52 %
- Jan Harry Sorken24 %
- Magne Strickert24 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning129 mill. kr+25,2 % mot 2024
Driftsresultat10 mill. kr+150 % mot 2024
Årsresultat7,3 mill. kr+220 % mot 2024
Egenkapital25 mill. kr+4,6 % mot 2024
Ansatte98
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 128 818 | 102 915 |
| Driftsresultat | 10 478 | 4 184 |
| Resultat før skatt | 9 353 | 2 939 |
| Årsresultat | 7 269 | 2 272 |
| Sum eiendeler | 63 936 | 52 061 |
| Egenkapital | 25 318 | 24 199 |
| Gjeld | 38 618 | 27 862 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Flere ansatte · 96 → 98
- Nytt årsregnskap · 2025
- Flere ansatte · 89 → 94
- Styremedlem gikk ut · Magne Strickert
Konsernstruktur
Morselskap for 1 datterselskap.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Oppkjøp, foredling og salg av kjøttprodukter, fisk, bær og nærliggende produkter, samt annet som naturlig hører inn under dette, herunder eventuelle investeringer i andre selskap.
- Juridisk navn
- STENSAAS REINSDYRSLAKTERI AS
- Org.nr.
- 954 463 028
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 20.11.1989
- Registrert
- 12.03.1995
- Bransje
- Bearbeiding og konservering av kjøtt unntatt fjørfekjøtt 10.110
- Daglig leder
- Johanne Stensaas (f. 1986)
- Ansatte
- 98
- Aksjekapital
- 150 000 kr
- Forretningsadresse
- Feragsveien 11, 7375 RørosÅpne i kart
- Kommune
- Røros
- Telefon
- 72 41 90 50
- Nettsted
- stensaas.no
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 128 818 | 102 915 | 75 413 | 74 564 | 65 721 | 59 156 | 78 679 | 68 342 | 68 316 | 53 942 |
| Driftsresultat | 10 478 | 4 184 | 2 024 | 2 737 | 1 354 | 806 | 3 643 | 1 614 | 4 416 | 2 550 |
| EBITDA | 3 507 | 1 936 | 1 371 | 4 276 | 2 263 | 5 243 | 3 640 | |||
| Resultat før skatt | 9 353 | 2 939 | 1 553 | 2 528 | 1 253 | 795 | 3 174 | 1 380 | 4 178 | 2 424 |
| Årsresultat | 7 269 | 2 272 | 1 318 | 2 010 | 1 024 | 604 | 2 616 | 1 143 | 3 274 | 2 039 |
| Sum eiendeler | 63 936 | 52 061 | 52 087 | 35 029 | 30 788 | 29 737 | 33 070 | 35 078 | 37 187 | 32 198 |
| Egenkapital | 25 318 | 24 199 | 21 927 | 20 610 | 18 599 | 18 075 | 17 471 | 15 875 | 15 242 | 12 973 |
| Gjeld | 38 618 | 27 862 | 30 160 | 14 419 | 12 188 | 11 662 | 15 600 | 19 203 | 21 945 | 19 224 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler64 mill. kr
Anleggsmidler10 %6,3 mill. kr
Omløpsmidler90 %58 mill. kr
Egenkapital og gjeld64 mill. kr
Innskutt egenkapital0 %150 000 kr
Opptjent egenkapital39 %25 mill. kr
Kortsiktig gjeld46 %29 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 128 818 | 102 915 |
| Sum driftskostnader | 118 340 | 98 731 |
| Lønnskostnader | 23 209 | 22 008 |
| Driftsresultat | 10 478 | 4 184 |
| Finansinntekter | 120 | 135 |
| Finanskostnader | 1 245 | 1 379 |
| Netto finans | −1 126 | −1 245 |
| Resultat før skatt | 9 353 | 2 939 |
| Årsresultat | 7 269 | 2 272 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 8,1 % | 4,1 % | 2,7 % |
| Egenkapitalandel | 39,6 % | 46,5 % | 42,1 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,98 | 2,48 | 2,11 |
| Totalkapitalrentabilitet | 18,3 % | 8,3 % | 5 % |
Roller
Nå · 10 · Tidligere · 1
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Johanne Stensaas | 1986 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Johanne Stensaas | 1986 |
| Styremedlem | Jan Harry Sorken | 1955 |
| Styremedlem | Thu Sandbakken | 1981 |
| Styremedlem | Arnstein Stensaas | 1950 |
| Styremedlem | Magnus Fremstad Strickert | 1993 |
| Varamedlem | Gunnar Sorken | 1956 |
| Varamedlem | Sigrid Martine Jansen | 1968 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Revisorkonsult AS | |
| Regnskapsfører | Bergstadens Regnskapskontor AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Styremedlem | Magne Strickert | 1958 | til 28.06.2025 |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Arnstein Stensaas (født 1950) | 78 | |
| Jan Harry Sorken (født 1955) | 36 | |
| Magne Strickert (født 1958) | 36 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Konsernstruktur
- Stensaas Reinsdyrslakteri AS
Enheter
HovedenhetStensaas Reinsdyrslakteri AS954 463 028
- Forretningsadresse
- Feragsveien 11, 7375 Røros
Underenheter1
- Sted
- Røros
- Ansatte
- 98
Støtte og tilskudd
26 tildelinger
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 154 838,75 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 110 927,04 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 92 108,70 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 156 218,58 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 94 212,14 kr |
Historikk
37 hendelser siden 1989
- 2026
Flere ansatteNy
96 → 98
Flere ansatte
89 → 94
- 2025
- 2024
- 2023
Endring av styre
Styret: leder Johanne Stensaas, 4 medlemmer
Hele kunngjøringen
- 2022
- 2021
Endring av styre
Styret: leder Arnstein Stensaas, 4 medlemmer
Hele kunngjøringen
- 2020
- 2019
Endring av forretningsadresse
Feragsveien 11, 7374 Røros → Feragsveien 11, 7375 Røros
Hele kunngjøringen
Lignende bedrifter
Mat- og drikkeproduksjon i Røros, nærmest i omsetning
Røros Slakteri AS192 mill. kromsetning 202534ansatteASRørosbaker'n AS23 mill. kromsetning 202514ansatteASTrygstad Bakeri og Konditori AS22 mill. kromsetning 202535ansatteASGalåvolden Gård AS20 mill. kromsetning 202517ansatteASRøros Bryggeri og Mineralvannfabrikk AS19 mill. kromsetning 20258ansatteASRørosrein AS14 mill. kromsetning 202547ansatteASRøros Mat og Catering AS9,7 mill. kromsetning 202530ansatteASRørosfisk AS1,3 mill. kromsetning 20259ansatteAS
Mat- og drikkeproduksjon i RørosAlle selskaper i Røros