Østli Borettslag
Østli 26, 2054 Mogreina
Østli Borettslag er registrert som borettslag i Mogreina i Ullensaker, stiftet 23. mars 1956. Selskapet driver med aktiviteter i borettslag og boligsameier. Styrets leder er Marita Bergstrøm.
Fakta om Østli Borettslag
- Styreleder
- Marita Bergstrøm (f. 1993)
- Stiftet
- Kommune
- Ullensaker
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning2,2 mill. kr+19,3 % mot 2024
Driftsresultat635 587 kr+28,9 % mot 2024
Årsresultat399 039 kr+66,3 % mot 2024
Egenkapital−1,4 mill. kr+22,7 % mot 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 2 200 | 1 845 |
| Driftsresultat | 636 | 493 |
| Resultat før skatt | 399 | 240 |
| Årsresultat | 399 | 240 |
| Sum eiendeler | 3 272 | 2 983 |
| Egenkapital | −1 357 | −1 756 |
| Gjeld | 4 629 | 4 740 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Omsetningen økte · 1 845 108 kr → 2 200 432 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Styre
- Godkjente årsregnskap
Verdt å merke seg
- Negativ egenkapital i 2025: −1,4 mill. kr
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Borettslag.
- Juridisk navn
- ØSTLI BORETTSLAG
- Org.nr.
- 952 694 464
- Selskapsform
- Borettslag
- Stiftet
- 23.03.1956
- Registrert
- 19.02.1995
- Bransje
- Aktiviteter i borettslag og boligsameier 97.001
- Forretningsadresse
- Østli 26, 2054 MogreinaÅpne i kart
- Kommune
- Ullensaker
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 2 200 | 1 845 | 1 637 | 1 610 | 1 636 | 1 644 | 1 597 | 1 532 | 1 478 | 1 313 |
| Driftsresultat | 636 | 493 | 221 | 299 | −515 | 627 | 466 | 260 | 332 | −30 |
| EBITDA | −515 | 627 | 466 | 260 | 332 | −30 | ||||
| Resultat før skatt | 399 | 240 | 2 | 169 | −613 | 526 | 333 | 130 | 158 | −209 |
| Årsresultat | 399 | 240 | 2 | 169 | −613 | 526 | 333 | 130 | 158 | −209 |
| Sum eiendeler | 3 272 | 2 983 | 2 790 | 3 097 | 3 107 | 3 379 | 3 006 | 2 827 | 2 856 | 2 843 |
| Egenkapital | −1 357 | −1 756 | −1 996 | −1 999 | −2 168 | −1 554 | −2 080 | −2 413 | −2 543 | −2 701 |
| Gjeld | 4 629 | 4 740 | 4 786 | 5 096 | 5 275 | 4 933 | 5 086 | 5 239 | 5 399 | 5 544 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler3,3 mill. kr
Anleggsmidler61 %2 mill. kr
Omløpsmidler39 %1,3 mill. kr
Egenkapital og gjeld3,3 mill. kr
Innskutt egenkapital0 %4 000 kr
Opptjent egenkapital−42 %−1,4 mill. kr
Langsiktig gjeld137 %4,5 mill. kr
Kortsiktig gjeld4 %142 508 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 2 200 | 1 845 |
| Sum driftskostnader | 1 565 | 1 352 |
| Lønnskostnader | 91 | 91 |
| Driftsresultat | 636 | 493 |
| Finansinntekter | 28 | 18 |
| Finanskostnader | 264 | 271 |
| Netto finans | −237 | −253 |
| Resultat før skatt | 399 | 240 |
| Årsresultat | 399 | 240 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 28,9 % | 26,7 % | 13,5 % |
| Egenkapitalandel | −41,5 % | −58,9 % | −71,6 % |
| Likviditetsgrad 1 | 8,87 | 10,52 | 10,92 |
| Totalkapitalrentabilitet | 21,2 % | 17,7 % | 7,9 % |
Roller
Nå · 7 · Tidligere · 3
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Forretningsfører | Eidsiva Økonomi AS |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Marita Bergstrøm | 1993 |
| Styremedlem | Helene Otilie Bergstrøm | 1996 |
| Styremedlem | Agata Katarzyna Bakanowicz | 1979 |
| Varamedlem | Karen-Anine Vittrup Nielsen | 1977 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Fram Revisjon AS | |
| Regnskapsfører | Eidsiva Økonomi AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Styremedlem | Karen-Anine Vittrup Nielsen | 1977 | til 06.05.2026 |
| Varamedlem | Agata Katarzyna Bakanowicz | 1979 | til 06.05.2026 |
| Kontaktperson | Marita Bergstrøm | 1993 | til 09.03.2026 |
Organisasjon
Enheter
HovedenhetØstli Borettslag952 694 464
- Forretningsadresse
- Østli 26, 2054 Mogreina
Underenheter1
- Sted
- Mogreina
Historikk
44 hendelser siden 1956
- 2026
Omsetningen økte
1 845 108 kr → 2 200 432 kr
Nytt årsregnskap
2024 → 2025
Styre
- 2025
Godkjente årsregnskap
- 2024
Endring av styre
Godkjente årsregnskap
Endring av forretningsadresse
- 2023
Endring av styre
Godkjente årsregnskap
Endring av styre
- 2022
Godkjente årsregnskap
- 2021
Endring av styre
Godkjente årsregnskap
- 2020
Endring av styre
Godkjente årsregnskap
Lignende bedrifter
Borettslag og sameier i Ullensaker, nærmest i omsetning
Åsmosvingen Boligsameie2,1 mill. kromsetning 2025ESEKSameiet Pærehagen 42 mill. kromsetning 2025ESEKSørenstuen Borettslag1,9 mill. kromsetning 2025BRLRomsaas Torg Boligsameie1,9 mill. kromsetning 2025ESEKSameiet Pærehagen 31,8 mill. kromsetning 2025ESEKSameiet Manesjen Blokk 5 og 72,7 mill. kromsetning 2025ESEKTunbekkvegen Borettslag1,7 mill. kromsetning 2025BRLLysåsstubben 3 Boligsameie2,8 mill. kromsetning 2025ESEK
Borettslag og sameier i UllensakerAlle selskaper i Ullensaker