Sele Potet- og Grønnsakforedling AS
Selevegen 331, 4354 Voll
Sele Potet- og Grønnsakforedling AS er et aksjeselskap i Voll i Klepp, stiftet 2. januar 1989. Selskapet driver med bearbeiding og konservering av poteter og har 12 ansatte. Daglig leder er Johnny Voll, og styrets leder er Johnny Voll.
Fakta om Sele Potet- og Grønnsakforedling AS
- Daglig leder
- Johnny Voll (f. 1967)
- Styreleder
- Johnny Voll (f. 1967)
- Stiftet
- Kommune
- Klepp
- Største eiere (2025)
- Johnny Voll100 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning18 mill. kr+19,1 % mot 2024
Driftsresultat3,2 mill. kr+170 % mot 2024
Årsresultat2,6 mill. kr+162 % mot 2024
Egenkapital6,6 mill. kr+63,8 % mot 2024
Ansatte12
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 17 613 | 14 786 |
| Driftsresultat | 3 225 | 1 196 |
| Resultat før skatt | 3 295 | 1 257 |
| Årsresultat | 2 571 | 980 |
| Sum eiendeler | 10 023 | 8 835 |
| Egenkapital | 6 602 | 4 031 |
| Gjeld | 3 420 | 4 804 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Omsetningen økte · 14 785 841 kr → 17 612 734 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Å drive med potet- og grønnsakforedling samt hva herved står i forbindelse, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
- Juridisk navn
- SELE POTET- OG GRØNNSAKFOREDLING AS
- Org.nr.
- 952 106 619
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 02.01.1989
- Registrert
- 12.03.1995
- Bransje
- Bearbeiding og konservering av poteter 10.310
- Daglig leder
- Johnny Voll (f. 1967)
- Ansatte
- 12
- Aksjekapital
- 100 440 kr
- Forretningsadresse
- Selevegen 331, 4354 VollÅpne i kart
- Kommune
- Klepp
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 17 613 | 14 786 | 14 507 | 13 508 | 11 421 | 10 121 | 10 487 | 10 683 | 12 035 | 11 919 |
| Driftsresultat | 3 225 | 1 196 | 2 494 | 1 782 | 1 247 | 738 | −364 | −568 | 729 | 1 068 |
| EBITDA | 2 192 | 1 511 | 1 006 | −164 | −365 | 974 | 1 325 | |||
| Resultat før skatt | 3 295 | 1 257 | 2 522 | 1 752 | 1 220 | 705 | −390 | −573 | 740 | 1 082 |
| Årsresultat | 2 571 | 980 | 1 966 | 1 366 | 951 | 548 | −304 | −451 | 618 | 947 |
| Sum eiendeler | 10 023 | 8 835 | 10 054 | 8 832 | 7 293 | 4 908 | 5 019 | 4 242 | 6 021 | 5 358 |
| Egenkapital | 6 602 | 4 031 | 4 551 | 4 585 | 4 018 | 3 067 | 2 519 | 2 823 | 3 274 | 3 256 |
| Gjeld | 3 420 | 4 804 | 5 503 | 4 247 | 3 275 | 1 841 | 2 500 | 1 418 | 2 747 | 2 102 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler10 mill. kr
Anleggsmidler35 %3,5 mill. kr
Omløpsmidler65 %6,5 mill. kr
Egenkapital og gjeld10 mill. kr
Innskutt egenkapital1 %100 440 kr
Opptjent egenkapital65 %6,5 mill. kr
Langsiktig gjeld9 %942 825 kr
Kortsiktig gjeld25 %2,5 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 17 613 | 14 786 |
| Sum driftskostnader | 14 387 | 13 590 |
| Lønnskostnader | 5 886 | 5 521 |
| Driftsresultat | 3 225 | 1 196 |
| Finansinntekter | 146 | 156 |
| Finanskostnader | 76 | 94 |
| Netto finans | 70 | 62 |
| Resultat før skatt | 3 295 | 1 257 |
| Årsresultat | 2 571 | 980 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 18,3 % | 8,1 % | 17,2 % |
| Egenkapitalandel | 65,9 % | 45,6 % | 45,3 % |
| Likviditetsgrad 1 | 2,62 | 1,62 | 1,66 |
| Totalkapitalrentabilitet | 35,8 % | 14,3 % | 27,7 % |
Roller
Nå · 5 · Tidligere · 1
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Johnny Voll | 1967 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Johnny Voll | 1967 |
| Varamedlem | Jane Aga Voll | 1969 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Erga Revisjon AS | |
| Regnskapsfører | Jæren Regnskap AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Regnskapsfører | Ideka AS | til 06.08.2026 |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Johnny Voll (født 1967) | 648 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetSele Potet- og Grønnsakforedling AS952 106 619
- Forretningsadresse
- Selevegen 331, 4354 Voll
Underenheter1
- Sted
- Voll
- Ansatte
- 12
Historikk
28 hendelser siden 1989
- 2026
Omsetningen økte
14 785 841 kr → 17 612 734 kr
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
- 2019
- 2018
- 2017
- 2016
- 2015
Lignende bedrifter
Mat- og drikkeproduksjon i Klepp, nærmest i omsetning
Rygr Brygghus AS19 mill. kromsetning 202515ansatteASAustrått Kaffebrenneri AS7,4 mill. kromsetning 2025ASBrustadbakeren AS28 mill. kromsetning 202524ansatteASDS Produksjon AS6,5 mill. kromsetning 2025ASMalmin & Orre Kjøtt AS30 mill. kromsetning 202510ansatteASHåland Kjøtt AS34 mill. kromsetning 202544ansatteASOsteproduksjon AS798 154 kromsetning 2025ASNoumami AS519 481 kromsetning 2025AS
Mat- og drikkeproduksjon i KleppAlle selskaper i Klepp