Måneliheia Øst Borettslag
Aktiv- Org.nr.951 339 008
- Borettslag
- Borettslag og sameier
- Kragerø
- Ikke registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- kragero-bbl.no
- Ny revisor
Måneliheia Øst Borettslag er registrert som borettslag i Kragerø, stiftet 10. februar 1986. Selskapet driver med aktiviteter i borettslag og boligsameier. Styrets leder er Bente Tranberg.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Ny revisor · CEDRA NORGE AS
- Omsetningen økte · 947 136 kr → 1 127 904 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Endring av revisor · Ny revisor: TC Newco Norway IV AS
- Nytt varamedlem · Ellen Olaussen Mentzen
Lignende bedrifter
Borettslag og sameier i Kragerø, nærmest i omsetning
- Maistanga BorettslagBorettslag og sameier · Kragerø1,1 mill. kromsetning 2025
- Byfjellet BorettslagBorettslag og sameier · Kragerø1,1 mill. kromsetning 2025
- Bergmesteren BorettslagBorettslag og sameier · Kragerø1,2 mill. kromsetning 2025
- Bekkedalen 1 BorettslagBorettslag og sameier · Kragerø1,2 mill. kromsetning 2025
- Frydensborg III BorettslagBorettslag og sameier · Kragerø984 366 kromsetning 2025
- Sameiet Kragerø Golf og Spa Resort IBorettslag og sameier · Stabbestad, Kragerø1,3 mill. kromsetning 2025
- Solen SameieBorettslag og sameier · Kragerø951 588 kromsetning 2025
- Storbråten BorettslagBorettslag og sameier · Kragerø1,3 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 1 128 | 947 | 912 | 912 | 908 | 916 | |
| 203 | 102 | 3 | −3 974 | −229 | 337 | |
| Resultat før skatt | −122 | −203 | −4 082 | −227 | 340 | |
| −9 | −122 | −203 | −4 082 | −227 | 340 | |
| Balanse | ||||||
| 10 021 | 10 070 | 10 246 | 10 522 | 10 660 | 10 858 | |
| 4 164 | 4 173 | 4 295 | 4 499 | 8 581 | 8 808 | |
| 5 857 | 5 897 | 5 951 | 6 023 | 2 079 | 2 050 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 18 % | 10,7 % | 0,3 % | −435,8 % | −25,2 % | 36,8 % |
| Egenkapitalandel | 41,6 % | 41,4 % | 41,9 % | 42,8 % | 80,5 % | 81,1 % |
| Likviditetsgrad 1 | 3,46 | 9,68 | 19,46 | 23,44 | 27,86 | |
| Totalkapitalrentabilitet | 1,1 % | 0,1 % | −37,5 % | −2,1 % | 3,2 % | |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler10 mill. kr
Anleggsmidler99 %9,9 mill. kr
Omløpsmidler1 %132 438 kr
Egenkapital og gjeld10 mill. kr
Langsiktig gjeld58 %5,8 mill. kr
Kortsiktig gjeld0 %38 288 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 128 | 947 |
| Sum driftskostnader | 925 | 845 |
| Lønnskostnader | 34 | 34 |
| Driftsresultat | 203 | 102 |
| Finansinntekter | 10 | |
| Finanskostnader | 233 | |
| Netto finans | −212 | −223 |
| Resultat før skatt | −122 | |
| Årsresultat | −9 | −122 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Forretningsfører | Kragerø Bolig og Byggelag | ||
| Styret | |||
| Styrets leder | Bente Tranberg | 1968 | |
| Styremedlem | Stian Mentzen | 1970 | |
| Styremedlem | Åse Jorunn Nilsen | 1960 | |
| Varamedlem | Jan Baccerini | 1967 | |
| Varamedlem | Ellen Olaussen Mentzen | 1973 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Cedra Norge AS | ||
| Regnskapsfører | Kragerø Bolig og Byggelag | ||
Organisasjon
Enheter
HovedenhetMåneliheia Øst Borettslag951 339 008
- Forretningsadresse
- c/o Kragerø Bolig-og Byggelag, Torvgata 2, 3770 Kragerø
Underenheter1
- Sted
- Kragerø
Historikk
51 hendelser siden 1986
- 2026
- 2025
- 2024
Ny adresse
C/O Kragerø Bolig-og Byggelag Torvg 2, 3770, Kragerø → c/o Kragerø Bolig-og Byggelag, Torvgata 2, 3770, KRAGERØ
Hele kunngjøringen