Borettslaget Tangen II
c/o Halden Boligbyggelag, Niels Stubs gate 6, 1776 Halden
Borettslaget Tangen II er registrert som borettslag i Halden, stiftet 14. september 1971. Selskapet driver med aktiviteter i borettslag og boligsameier. Styrets leder er Stein Erik Murud.
Fakta om Borettslaget Tangen II
- Styreleder
- Stein Erik Murud (f. 1944)
- Stiftet
- Kommune
- Halden
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning4,2 mill. kr+4,5 % mot 2024
Driftsresultat1,8 mill. kr+4 % mot 2024
Årsresultat904 477 kr+18,7 % mot 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 4 173 | 3 994 |
| Driftsresultat | 1 805 | 1 735 |
| Resultat før skatt | 1 048 | |
| Årsresultat | 904 | 762 |
| Sum eiendeler | 11 247 | 11 120 |
| Egenkapital | −8 578 | |
| Gjeld | 18 920 | 19 697 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjente årsregnskap
- Styre
- Endring av styre
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Borettslag.
- Juridisk navn
- BORETTSLAGET TANGEN II
- Org.nr.
- 948 852 209
- Selskapsform
- Borettslag
- Stiftet
- 14.09.1971
- Registrert
- 19.02.1995
- Bransje
- Aktiviteter i borettslag og boligsameier 97.001
- Forretningsadresse
- c/o Halden Boligbyggelag, Niels Stubs gate 6, 1776 HaldenÅpne i kart
- Postadresse
- Niels Stubs gate 6, 1776 Halden
- Kommune
- Halden
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 4 173 | 3 994 | 3 378 | 3 210 | 3 172 | 3 092 | 3 003 | 2 871 | 2 726 | 2 103 |
| Driftsresultat | 1 805 | 1 735 | 992 | 1 212 | 1 512 | 1 637 | 1 464 | 1 060 | −7 323 | −9 688 |
| EBITDA | 1 237 | 1 538 | 1 652 | 1 470 | 1 066 | −7 317 | −9 682 | |||
| Resultat før skatt | 1 048 | 429 | 1 055 | 1 373 | 1 272 | 917 | 518 | −7 888 | −9 911 | |
| Årsresultat | 904 | 762 | 177 | 723 | 1 146 | 1 181 | 917 | 518 | −7 888 | −9 956 |
| Sum eiendeler | 11 247 | 11 120 | 11 149 | 11 705 | 11 877 | 11 649 | 11 580 | 11 404 | 11 899 | 10 850 |
| Egenkapital | −8 578 | −9 340 | −9 516 | −10 239 | −11 385 | −12 566 | −13 484 | −14 001 | −6 113 | |
| Gjeld | 18 920 | 19 697 | 20 489 | 21 222 | 22 115 | 23 034 | 24 146 | 24 888 | 25 900 | 16 963 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler11 mill. kr
Anleggsmidler91 %10 mill. kr
Omløpsmidler9 %1 mill. kr
Egenkapital og gjeld11 mill. kr
Innskutt egenkapital0 %4 000 kr
Opptjent egenkapital−68 %−7,7 mill. kr
Langsiktig gjeld168 %19 mill. kr
Kortsiktig gjeld1 %57 520 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 4 173 | 3 994 |
| Sum driftskostnader | 2 368 | 2 259 |
| Lønnskostnader | 70 | 68 |
| Driftsresultat | 1 805 | 1 735 |
| Finansinntekter | 54 | |
| Finanskostnader | 1 027 | |
| Netto finans | −900 | −973 |
| Resultat før skatt | 1 048 | |
| Årsresultat | 904 | 762 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 43,3 % | 43,4 % | 29,4 % |
| Egenkapitalandel | −77,1 % | −83,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 17,72 | 25,21 | 13,2 |
| Totalkapitalrentabilitet | 18,6 % | 11,4 % |
Roller
Nå · 8 · Tidligere · 1
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Forretningsfører | Halden Boligbyggelag |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Stein Erik Murud | 1944 |
| Styremedlem | Rune Marthinsen | 1980 |
| Styremedlem | Audun Vaaler | 1977 |
| Varamedlem | Kjell Arne Dalland | 1954 |
| Varamedlem | Stein Ingar Bisseberg | 1954 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Bdo AS | |
| Regnskapsfører | Halden Boligbyggelag |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Styremedlem | Karolina Kuktaite | 1995 | til 15.04.2026 |
Organisasjon
Enheter
HovedenhetBorettslaget Tangen II948 852 209
- Forretningsadresse
- c/o Halden Boligbyggelag, Niels Stubs gate 6, 1776 Halden
Underenheter1
- Sted
- Halden
Historikk
52 hendelser siden 1971
- 2026
Nytt årsregnskap
2024 → 2025
Godkjente årsregnskap
Styre
- 2025
Endring av styre
Godkjente årsregnskap
- 2024
Nye vedtekter
Endring av vedtektsdato
Godkjente årsregnskap
Endring av forretningsadresse
- 2023
Endring av styre
Godkjente årsregnskap
- 2022
Endring av styre
Godkjente årsregnskap
- 2021
Endring av styre
Godkjente årsregnskap
- 2020
Godkjente årsregnskap
Lignende bedrifter
Borettslag og sameier i Halden, nærmest i omsetning
Selv Bo Borettslag4 mill. kromsetning 2025BRLBL Stangeløkka II3,9 mill. kromsetning 2025BRLBL Stangeløkka I3,8 mill. kromsetning 2025BRLMåstad BRL4,5 mill. kromsetning 2025BRLGlenne II Borettslag4,5 mill. kromsetning 2025BRLBorettslag Refne4,8 mill. kromsetning 2025BRLNæridsrød III Borettslag4,8 mill. kromsetning 2025BRLRoligheten Allè Borettslag4,8 mill. kromsetning 2025BRL
Borettslag og sameier i HaldenAlle selskaper i Halden