Tangen II Borettslag
Aktiv- Org.nr.948 093 855
- Borettslag
- Borettslag og sameier
- Nordre Follo
- Ikke registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- usbl.no
Tangen II Borettslag er registrert som borettslag i Ski i Nordre Follo, stiftet 2. juli 1954. Selskapet driver med aktiviteter i borettslag og boligsameier. Styrets leder er Trine Skjæveland.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Styremedlem gikk ut · Ida Johanne Tálos
- Nytt styremedlem · Tanni Samantha Gurah Dahl
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Nytt styremedlem · Christian Magnusson
- Nytt styremedlem · Oliver Benjamin Lund Baum
Verdt å merke seg
- Negativ egenkapital i 2025: −15 mill. kr
Lignende bedrifter
Borettslag og sameier i Nordre Follo, nærmest i omsetning
- Museumsveien BorettslagBorettslag og sameier · Ski, Nordre Follo4,3 mill. kromsetning 2025
- Bjerkelund BorettslagBorettslag og sameier · Ski, Nordre Follo4,2 mill. kromsetning 2025
- Kolbotn Torg BorettslagBorettslag og sameier · Ski, Nordre Follo4,3 mill. kromsetning 2025
- Høyås BorettslagBorettslag og sameier · Ski, Nordre Follo4,3 mill. kromsetning 2025
- Ullerudåsen BorettslagBorettslag og sameier · Ski, Nordre Follo4,2 mill. kromsetning 2025
- Askheim BorettslagBorettslag og sameier · Ski, Nordre Follo4,3 mill. kromsetning 2025
- VESTHELLINGA Borettslag A/LBorettslag og sameier · Ski, Nordre Follo4,1 mill. kromsetning 2025
- Tangen IV BorettslagBorettslag og sameier · Ski, Nordre Follo4,4 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 4 249 | 4 149 | 3 831 | 3 439 | 3 306 | 3 029 | |
| 1 973 | 1 743 | 1 613 | 1 529 | 1 278 | −21 288 | |
| Resultat før skatt | 616 | 663 | 980 | 861 | −21 626 | |
| 912 | 616 | 663 | 980 | 861 | −21 626 | |
| Balanse | ||||||
| 7 134 | 6 670 | 6 374 | 6 545 | 5 903 | 5 664 | |
| −15 462 | −16 374 | −16 990 | −17 653 | −18 633 | −19 494 | |
| 22 596 | 23 045 | 23 365 | 24 198 | 24 536 | 25 158 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 46,4 % | 42 % | 42,1 % | 44,5 % | 38,7 % | −702,8 % |
| Egenkapitalandel | −216,7 % | −245,5 % | −266,5 % | −269,7 % | −315,7 % | −344,2 % |
| Likviditetsgrad 1 | 36,94 | 27,49 | 48,23 | 8,66 | 14,17 | 15,21 |
| Totalkapitalrentabilitet | 29,2 % | 26,9 % | 25,3 % | 22,1 % | −429,3 % | |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler7,1 mill. kr
Anleggsmidler32 %2,3 mill. kr
Omløpsmidler68 %4,8 mill. kr
Egenkapital og gjeld7,1 mill. kr
Innskutt egenkapital0 %5 400 kr
Opptjent egenkapital−217 %−15 mill. kr
Langsiktig gjeld315 %22 mill. kr
Kortsiktig gjeld2 %130 412 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 4 249 | 4 149 |
| Sum driftskostnader | 2 276 | 2 407 |
| Lønnskostnader | 119 | 103 |
| Driftsresultat | 1 973 | 1 743 |
| Finansinntekter | 159 | |
| Finanskostnader | 1 286 | |
| Netto finans | 1 061 | 1 127 |
| Resultat før skatt | 616 | |
| Årsresultat | 912 | 616 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Forretningsfører | Boligbyggelaget Usbl | ||
| Styret | |||
| Styrets leder | Trine Skjæveland | 1975 | |
| Styremedlem | Andreas Cappelen | 1972 | |
| Styremedlem | Erlend Nuland Østbø | 1978 | |
| Styremedlem | Christian Magnusson | 1977 | |
| Styremedlem | Marit Hjørdis Vigerust | 1966 | |
| Varamedlem | Oliver Benjamin Lund Baum | 1984 | |
| Varamedlem | Tanni Samantha Gurah Dahl | 1986 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | KPMG AS | ||
| Regnskapsfører | Boligbyggelaget Usbl | ||
Organisasjon
Enheter
HovedenhetTangen II Borettslag948 093 855
- Forretningsadresse
- Usbl Follo, Glynitveien 30, 1400 Ski
Underenheter1
- Sted
- Ski
Historikk
121 hendelser siden 1954
- 2026
- 2025
- 2024