Guro Ness & Co ANS
Org.nr. 940 375 940Ansvarlig selskap med solidarisk ansvarUtleie av fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendomAktiv
Parkvegen 2, 6856 Sogndal
Guro Ness & Co ANS er et ansvarlig selskap i Sogndal, stiftet 21. mai 1975. Selskapet driver med utleie av egen eller leid fast eiendom.
Fakta om Guro Ness & Co ANS
- Stiftet
- Kommune
- Sogndal
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning2,3 mill. kr+13,6 % mot 2024
Driftsresultat1,3 mill. kr+172 % mot 2024
Årsresultat8 220 kr+101 % mot 2024
Egenkapital−5,9 mill. kr+0,1 % mot 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 2 312 | 2 036 |
| Driftsresultat | 1 311 | 482 |
| Resultat før skatt | 8 | −781 |
| Årsresultat | 8 | −781 |
| Sum eiendeler | 18 037 | 17 269 |
| Egenkapital | −5 882 | −5 890 |
| Gjeld | 23 919 | 23 159 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Omsetningen økte · 2 035 534 kr → 2 312 451 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Styremedlem gikk ut · Anna Margrete Olstad Ellingsen
- Godkjente årsregnskap
Konsernstruktur
Morselskap for 1 datterselskap.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025
Verdt å merke seg
- Negativ egenkapital i 2025: −5,9 mill. kr
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Utleige av areal som selskapet disponerer.
- Juridisk navn
- GURO NESS & CO ANS
- Org.nr.
- 940 375 940
- Selskapsform
- Ansvarlig selskap med solidarisk ansvar
- Stiftet
- 21.05.1975
- Registrert
- 19.02.1995
- Bransje
- Utleie av egen eller leid fast eiendom 68.200
- Tidligere navn
- Guro Ness & Co
- Forretningsadresse
- Parkvegen 2, 6856 SogndalÅpne i kart
- Postadresse
- Postboks 294, 6852 Sogndal
- Kommune
- Sogndal
- Telefon
- 57 67 20 54
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 2 312 | 2 036 | 1 923 | 1 848 | 1 067 | 1 265 | 1 377 | 1 328 | 1 243 | 2 063 |
| Driftsresultat | 1 311 | 482 | 605 | 312 | −158 | 345 | 509 | 82 | 91 | 1 099 |
| EBITDA | 754 | 148 | 618 | 636 | 219 | 230 | 1 265 | |||
| Resultat før skatt | 8 | −781 | −445 | −331 | −458 | 168 | 325 | −90 | −91 | 876 |
| Årsresultat | 8 | −781 | −445 | −331 | −458 | 168 | 325 | −90 | −91 | 876 |
| Sum eiendeler | 18 037 | 17 269 | 17 376 | 17 810 | 11 540 | 4 228 | 1 552 | 1 688 | 1 709 | 2 188 |
| Egenkapital | −5 882 | −5 890 | −5 110 | −4 544 | −4 077 | −3 575 | −3 643 | −3 828 | −3 708 | −3 560 |
| Gjeld | 23 919 | 23 159 | 22 486 | 22 355 | 15 617 | 7 804 | 5 195 | 5 516 | 5 418 | 5 747 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler18 mill. kr
Anleggsmidler98 %18 mill. kr
Omløpsmidler2 %372 641 kr
Egenkapital og gjeld18 mill. kr
Innskutt egenkapital−24 %−4,4 mill. kr
Opptjent egenkapital−8 %−1,5 mill. kr
Langsiktig gjeld118 %21 mill. kr
Kortsiktig gjeld15 %2,7 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 2 312 | 2 036 |
| Sum driftskostnader | 1 001 | 1 553 |
| Lønnskostnader | 0 | 0 |
| Driftsresultat | 1 311 | 482 |
| Finansinntekter | 0 | 0 |
| Finanskostnader | 1 303 | 1 263 |
| Netto finans | −1 303 | −1 263 |
| Resultat før skatt | 8 | −781 |
| Årsresultat | 8 | −781 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 56,7 % | 23,7 % | 31,5 % |
| Egenkapitalandel | −32,6 % | −34,1 % | −29,4 % |
| Likviditetsgrad 1 | 0,14 | 0,07 | 0,08 |
| Totalkapitalrentabilitet | 7,4 % | 2,8 % | 3,4 % |
Roller
Nå · 4 · Tidligere · 1
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Deltaker med fullt ansvar | Geir Ellingsen | 1975 |
| Deltaker med fullt ansvar | Ove Ellingsen | 1971 |
| Deltaker med fullt ansvar | Parkvegen 2 AS |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | Aider AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Kontaktperson | Anna Margrete Olstad Ellingsen | 1945 | til 09.03.2026 |
Organisasjon
Enheter
HovedenhetGuro Ness & Co ANS940 375 940
- Forretningsadresse
- Parkvegen 2, 6856 Sogndal
Underenheter1
- Sted
- Sogndal
Historikk
26 hendelser siden 1975
- 2026
Omsetningen økte
2 035 534 kr → 2 312 451 kr
Nytt årsregnskap
2024 → 2025
Styremedlem gikk ut
Anna Margrete Olstad Ellingsen
- 2025
Godkjente årsregnskap
- 2024
Godkjente årsregnskap
- 2023
Godkjente årsregnskap
- 2022
Godkjente årsregnskap
- 2021
Godkjente årsregnskap
- 2020
Godkjente årsregnskap
Endring av forretningsadresse
- 2019
Godkjente årsregnskap
- 2018
Godkjente årsregnskap
- 2017
Godkjente årsregnskap
- 2016
Godkjente årsregnskap
- 2015
Godkjente årsregnskap
Lignende bedrifter
Utleie av fast eiendom i Sogndal, nærmest i omsetning
Hyning Eigedom AS2,3 mill. kromsetning 2025ASKonfeksjon AS2,4 mill. kromsetning 2025ASJeb Eigedom AS2,1 mill. kromsetning 2025ASBilsenteret AS2,1 mill. kromsetning 2025ASThe Mountain Lodge AS2,1 mill. kromsetning 2025ASBalestrand Vekst AS2,6 mill. kromsetning 2025ASEinarsen Eigedom Årdalstangen AS2,1 mill. kromsetning 2025ASSaften AS2,6 mill. kromsetning 2025AS
Utleie av fast eiendom i SogndalAlle selskaper i Sogndal