Høyer Odda AS er et aksjeselskap i Odda i Ullensvang, stiftet 4. juli 1986. Selskapet driver med oppføring av bygninger og har 108 ansatte. Daglig leder er Arve Kvåle, og styrets leder er Finn Kristoffersen.
Fakta om Høyer Odda AS
- Daglig leder
- Arve Kvåle (f. 1981)
- Styreleder
- Finn Kristoffersen (f. 1950)
- Stiftet
- Kommune
- Ullensvang
- Største eiere (2025)
- Oddvar Fredriksen20,7 %
- Tokheim Trelastforretning AS14,2 %
- Odda Mek Holding AS11,2 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning210 mill. kr−20,4 % mot 2024
Driftsresultat8,2 mill. kr−27,4 % mot 2024
Årsresultat9,3 mill. kr−25 % mot 2024
Egenkapital82 mill. kr+9,4 % mot 2024
Ansatte108
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 210 242 | 264 204 |
| Driftsresultat | 8 190 | 11 282 |
| Resultat før skatt | 10 920 | 14 731 |
| Årsresultat | 9 319 | 12 419 |
| Sum eiendeler | 165 648 | 141 673 |
| Egenkapital | 82 397 | 75 329 |
| Gjeld | 83 251 | 66 345 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Flere ansatte · 105 → 108
- Endring av styre · Styret: leder Finn Kristoffersen, 4 medlemmer
- Nytt årsregnskap · 2025
- Flere ansatte · 99 → 104
Konsernstruktur
Morselskap for 2 datterselskaper.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025
Verdt å merke seg
- Omsetningen falt 20,4 % i 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Entreprenørvirksomhet, samt hva herved står i forbindelse, herunder delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
- Juridisk navn
- Høyer Odda AS
- Org.nr.
- 939 685 154
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 04.07.1986
- Registrert
- 19.02.1995
- Bransje
- Oppføring av bygninger 41.000
- Daglig leder
- Arve Kvåle (f. 1981)
- Ansatte
- 108
- Aksjekapital
- 1 500 000 kr
- Forretningsadresse
- Vorravegen 72, 5750 OddaÅpne i kart
- Postadresse
- Postboks 153, 5751 Odda
- Kommune
- Ullensvang
- Telefon
- 53 64 80 80
- Nettsted
- hoyer-odda.no
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 210 242 | 264 204 | 209 962 | 190 532 | 149 280 | 123 875 | 134 987 | 143 048 | 139 116 | 119 492 |
| Driftsresultat | 8 190 | 11 282 | 14 663 | 12 187 | 4 541 | 3 286 | 17 410 | 4 587 | 4 969 | 5 289 |
| EBITDA | 17 012 | 9 552 | 8 037 | 22 068 | 9 368 | 9 418 | 9 301 | |||
| Resultat før skatt | 10 920 | 14 731 | 16 684 | 14 152 | 5 015 | 4 543 | 17 511 | 5 118 | 4 405 | 4 951 |
| Årsresultat | 9 319 | 12 419 | 13 523 | 11 450 | 4 006 | 3 805 | 13 690 | 4 117 | 3 301 | 3 692 |
| Sum eiendeler | 165 648 | 141 673 | 133 044 | 116 811 | 107 799 | 88 219 | 95 660 | 100 143 | 93 476 | 79 021 |
| Egenkapital | 82 397 | 75 329 | 66 660 | 56 887 | 49 187 | 47 430 | 45 876 | 35 186 | 32 570 | 30 768 |
| Gjeld | 83 251 | 66 345 | 66 385 | 59 924 | 58 612 | 40 788 | 49 784 | 64 956 | 60 906 | 48 252 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler166 mill. kr
Anleggsmidler48 %79 mill. kr
Omløpsmidler52 %87 mill. kr
Egenkapital og gjeld166 mill. kr
Innskutt egenkapital1 %1,5 mill. kr
Opptjent egenkapital49 %81 mill. kr
Langsiktig gjeld13 %22 mill. kr
Kortsiktig gjeld37 %62 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 210 242 | 264 204 |
| Sum driftskostnader | 202 052 | 252 922 |
| Lønnskostnader | 82 999 | 70 502 |
| Driftsresultat | 8 190 | 11 282 |
| Finansinntekter | 4 051 | 4 668 |
| Finanskostnader | 1 321 | 1 220 |
| Netto finans | 2 730 | 3 449 |
| Resultat før skatt | 10 920 | 14 731 |
| Årsresultat | 9 319 | 12 419 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,9 % | 4,3 % | 7 % |
| Egenkapitalandel | 49,7 % | 53,2 % | 50,1 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,41 | 1,4 | 1,28 |
| Totalkapitalrentabilitet | 8 % | 11,6 % | 14 % |
Roller
Nå · 9 · Tidligere · 4
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Arve Kvåle | 1981 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Finn Kristoffersen | 1950 |
| Styremedlem | Bjarte Røssland Nes | 1979 |
| Styremedlem | Bernt Christian Mikkelsen | 1973 |
| Styremedlem | Torgeir Sandvin | 1986 |
| Styremedlem | Gunn Mæland Dagestad | 1985 |
| Varamedlem | Asgeir Mannsåker | 1985 |
| Varamedlem | Marie Opheim | 1976 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Ullensvang Revisjon AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Varamedlem | Gunn Mæland Dagestad | 1985 | til 22.09.2026 |
| Styremedlem | Marit Eitrheim | 1948 | til 22.09.2026 |
| Styremedlem | Vidar Dagestad | 1952 | til 09.03.2026 |
| Varamedlem | Bernt Christian Mikkelsen | 1973 | til 09.03.2026 |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Oddvar Fredriksen (født 1944) | 3 100 | |
| Tokheim Trelastforretning AS | 2 128 | |
| Odda Mek Holding AS | 1 680 | |
| Vidar Dagestad (født 1952) | 1 000 | |
| Arve Kvåle (født 1981) | 952 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Konsernstruktur
- Høyer Odda AS
- 100 %Søndre Portalbygg AS
- 100 %Hovedlageret AS
Enheter
HovedenhetHøyer Odda AS939 685 154
- Forretningsadresse
- Vorravegen 72, 5750 Odda
Underenheter1
- Sted
- Odda
- Ansatte
- 108
Tillatelser og godkjenninger
Sentral godkjenning
- Status
- Godkjent
- Gyldig til
- 06.11.2027
| Funksjon | Fagområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Prosjekterende | Bygningsfysikk | 2 |
| Prosjekterende | Konstruksjonssikkerhet | 2 |
| Prosjekterende | Vannforsynings- og avløpsanlegg | 2 |
| Prosjekterende | Veg, utearealer og landskapsutforming | 2 |
| Ansvarlig søker | (for alle typer tiltak) | 2 |
| Utførende | Innmåling og utstikking av tiltak | 2 |
| Utførende | Landskapsutforming | 3 |
| Utførende | Montering av bærende metall- eller betongkonstruksjoner | 2 |
| Utførende | Murarbeid | 2 |
| Utførende | Plasstøpte betongkonstruksjoner | 3 |
| Utførende | Tømrerarbeid og montering av trekonstruksjoner | 2 |
| Utførende | Vannforsynings- og avløpsanlegg | 3 |
| Utførende | Veg- og grunnarbeider | 3 |
Støtte og tilskudd
12 tildelinger
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 244 521,52 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 210 857,95 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 312 246,75 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 476 681,12 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 237 538 kr |
Historikk
57 hendelser siden 1986
- 2026
Flere ansatteNy
105 → 108
Endring av styre
Styret: leder Finn Kristoffersen, 4 medlemmer
Hele kunngjøringen
Flere ansatte
99 → 104
Flere ansatte
91 → 99
- 2025
- 2024
Endring av styre
Styret: leder Finn Kristoffersen, 4 medlemmer
Hele kunngjøringen
Endring av formål
Formål: Entreprenørvirksomhet, samt hva herved står i forbindelse, herunder delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
Lignende bedrifter
Byggentreprenører i Ullensvang, nærmest i omsetning
Røynstrand Entreprenør AS245 mill. kromsetning 202466ansatteASNedrevåg AS47 mill. kromsetning 202523ansatteASLofthus Bygg AS41 mill. kromsetning 202520ansatteASUllensvang Bygg AS35 mill. kromsetning 202516ansatteASFossasete Holding AS16 mill. kromsetning 2025ASByggmeister Samson Kjoberg AS10 mill. kromsetning 20258ansatteASRiise & Paulsen Eiendom AS7,7 mill. kromsetning 2025ASKvåle Bygg og Anlegg AS5,8 mill. kromsetning 2025AS
Byggentreprenører i UllensvangAlle selskaper i Ullensvang