Hemsing Maskin AS
Hensåsvegen 74, 2975 Vang i Valdres
Hemsing Maskin AS er et aksjeselskap i Vang i Valdres i Vang, stiftet 30. september 1982. Selskapet driver med grunnarbeid. Daglig leder er Kai Rune Hemsing, og styrets leder er Kai Rune Hemsing.
Fakta om Hemsing Maskin AS
- Daglig leder
- Kai Rune Hemsing (f. 1975)
- Styreleder
- Kai Rune Hemsing (f. 1975)
- Stiftet
- Kommune
- Vang
- Største eiere (2025)
- Kai Rune Hemsing100 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning2,6 mill. kr+0,6 % mot 2024
Driftsresultat136 327 kr−1,4 % mot 2024
Årsresultat123 653 kr+13,8 % mot 2024
Egenkapital1,8 mill. kr+7,3 % mot 2024
AnsatteUnder 5
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 2 626 | 2 610 |
| Driftsresultat | 136 | 138 |
| Resultat før skatt | 129 | 109 |
| Årsresultat | 124 | 109 |
| Sum eiendeler | 2 521 | 2 615 |
| Egenkapital | 1 809 | 1 685 |
| Gjeld | 711 | 929 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2022
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Maskinentreprenørvirksomhet samt virksomhet forbundet med dette.
- Juridisk navn
- HEMSING MASKIN AS
- Org.nr.
- 933 316 211
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 30.09.1982
- Registrert
- 12.03.1995
- Bransje
- Grunnarbeid 43.120
- Daglig leder
- Kai Rune Hemsing (f. 1975)
- Ansatte
- Under 5 ansatte
- Aksjekapital
- 100 000 kr
- Tidligere navn
- Nils K Hemsing Maskinentreprenør AS
- Forretningsadresse
- Hensåsvegen 74, 2975 Vang i ValdresÅpne i kart
- Kommune
- Vang
- Telefon
- 61 36 72 12
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 2 626 | 2 610 | 2 476 | 2 182 | 3 127 | 2 439 | 2 201 | 1 822 | 2 120 | 2 097 |
| Driftsresultat | 136 | 138 | 28 | −121 | 664 | 213 | 55 | 77 | 225 | 337 |
| EBITDA | 130 | 738 | 470 | 340 | 362 | 510 | 588 | |||
| Resultat før skatt | 129 | 109 | 2 | −154 | 657 | 199 | 30 | 42 | 180 | 287 |
| Årsresultat | 124 | 109 | 25 | −177 | 562 | 120 | 4 | 30 | 138 | 217 |
| Sum eiendeler | 2 521 | 2 615 | 2 572 | 2 716 | 2 338 | 1 946 | 1 892 | 2 205 | 2 451 | 2 704 |
| Egenkapital | 1 809 | 1 685 | 1 577 | 1 552 | 1 729 | 1 167 | 1 047 | 1 043 | 1 013 | 875 |
| Gjeld | 711 | 929 | 995 | 1 164 | 609 | 778 | 845 | 1 162 | 1 438 | 1 829 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler2,5 mill. kr
Anleggsmidler39 %971 200 kr
Omløpsmidler61 %1,5 mill. kr
Egenkapital og gjeld2,5 mill. kr
Innskutt egenkapital4 %100 000 kr
Opptjent egenkapital68 %1,7 mill. kr
Langsiktig gjeld12 %305 478 kr
Kortsiktig gjeld16 %405 937 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 2 626 | 2 610 |
| Sum driftskostnader | 2 490 | 2 472 |
| Lønnskostnader | 1 028 | 930 |
| Driftsresultat | 136 | 138 |
| Finansinntekter | 14 | 13 |
| Finanskostnader | 21 | 43 |
| Netto finans | −7 | −30 |
| Resultat før skatt | 129 | 109 |
| Årsresultat | 124 | 109 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,2 % | 5,3 % | 1,1 % |
| Egenkapitalandel | 71,8 % | 64,5 % | 61,3 % |
| Likviditetsgrad 1 | 3,82 | 3,41 | 3,62 |
| Totalkapitalrentabilitet | 5,9 % | 5,9 % | 1,4 % |
Roller
Nå · 2
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Kai Rune Hemsing | 1975 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Kai Rune Hemsing | 1975 |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Kai Rune Hemsing (født 1975) | 50 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetHemsing Maskin AS933 316 211
- Forretningsadresse
- Hensåsvegen 74, 2975 Vang i Valdres
Underenheter1
- Sted
- Vang i Valdres
Støtte og tilskudd
9 tildelinger
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 6 401,16 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 6 392,62 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 6 430,12 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 7 829,51 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 6 425,27 kr |
Historikk
31 hendelser siden 1982
- 2026
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 0545 Vang → 3454 Vang
Hele kunngjøringen
- 2019
- 2018
Revisjon av årsregnskap
Hele kunngjøringen
Endring av revisor
Hele kunngjøringen
- 2017
- 2016
- 2015
Endring av forretningsadresse
→ Hensåsvegen 74, Vang i Valdres
Hele kunngjøringen
Lignende bedrifter
Grunnarbeid og graving i Vang, nærmest i omsetning
Valdres Entreprenør AS1,9 mill. kromsetning 2025ASStrand Service AS3,9 mill. kromsetning 2025ASTyin-Filefjell Transport & Maskin AS60 300 kromsetning 2025ASVang Grave- og Transport Service AS6,5 mill. kromsetning 2025ASNTH AS7,6 mill. kromsetning 2025ASVang Maskin AS14 mill. kromsetning 20256ansatteAS
Grunnarbeid og graving i VangAlle selskaper i Vang