Riktig Regnskap AS
Riktig Regnskap AS er et aksjeselskap i Skien, stiftet 12. april 2023. Selskapet driver med regnskapsføring og bokføring. Daglig leder er Emil Follaug, og styrets leder er Mattis Lantz Razmara.
Fakta om Riktig Regnskap AS
- Daglig leder
- Emil Follaug (f. 1997)
- Styreleder
- Mattis Lantz Razmara (f. 1992)
- Stiftet
- Bransje
- Regnskapsbyråer i Skien
- Kommune
- Skien
- Største eiere (2025)
- Riktig Utvikling AS50 %
- Byteflow AS50 %
Regnskap og nøkkeltall
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 2 652 | 1 154 |
| Driftsresultat | 351 | 61 |
| Resultat før skatt | 335 | 57 |
| Årsresultat | 261 | 43 |
| Sum eiendeler | 1 125 | 559 |
| Egenkapital | 324 | 63 |
| Gjeld | 801 | 496 |
Hva som har skjedd
- Endring av styre · Styret: leder Mattis Lantz Razmara, 1 medlem
- Nytt årsregnskap · 2025
- Endring av forretningsadresse · Gunnar Knudsens veg 144, 3712 Skien → Oscars gate 2B, 3725 Skien
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
Offisiell foretaksinformasjon
Selge tjenester og varer innen Regnskap - og annet som naturlig sammenfaller med dette - samt deltakelse i andre selskaper, investeringer og nærliggende virksomhet.
- Juridisk navn
- RIKTIG REGNSKAP AS
- Org.nr.
- 931 524 364
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 12.04.2023
- Registrert
- 06.06.2023
- Bransje
- Regnskapsføring og bokføring 69.202
- Daglig leder
- Emil Follaug (f. 1997)
- Ansatte
- Under 5 ansatte
- Aksjekapital
- 30 000 kr
- Forretningsadresse
- Oscars gate 2B, 3725 SkienÅpne i kart
- Kommune
- Skien
- Nettsted
- riktig-regnskap.no
- Status
- Aktiv
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 2 652 | 1 154 | 197 |
| Driftsresultat | 351 | 61 | −4 |
| Resultat før skatt | 335 | 57 | −4 |
| Årsresultat | 261 | 43 | −4 |
| Sum eiendeler | 1 125 | 559 | 99 |
| Egenkapital | 324 | 63 | 20 |
| Gjeld | 801 | 496 | 79 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 2 652 | 1 154 |
| Sum driftskostnader | 2 301 | 1 093 |
| Lønnskostnader | 1 565 | 714 |
| Driftsresultat | 351 | 61 |
| Finansinntekter | 2 | 0 |
| Finanskostnader | 18 | 4 |
| Netto finans | −16 | −4 |
| Resultat før skatt | 335 | 57 |
| Årsresultat | 261 | 43 |
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 13,2 % | 5,3 % | −2,3 % |
| Egenkapitalandel | 28,8 % | 11,3 % | 20,1 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,78 | 1,05 | 1,18 |
| Totalkapitalrentabilitet | 41,9 % | 18,5 % | −4,5 % |
Roller
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Emil Follaug | 1997 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Mattis Lantz Razmara | 1992 |
| Styremedlem | Emil Follaug | 1997 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Re Revisjon AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Styrets leder | Emil Follaug | 1997 | til 23.06.2026 |
| Styremedlem | Ådne Andengaard | 1997 | til 23.06.2026 |
Aksjonærer
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Riktig Utvikling AS | 15 000 | |
| Byteflow AS | 15 000 |
Endringer 2024–2025
| Aksjonær | Endring | Aksjer |
|---|---|---|
| Riktig Utvikling AS | Reduserte | 21 000 → 15 000 |
| Byteflow AS | Ny eier | 0 → 15 000 |
| Andengaard Invest AS | Solgte seg ut | 9 000 → 0 |
Organisasjon
Enheter
- Forretningsadresse
- Oscars gate 2B, 3725 Skien
- Sted
- Skien
Historikk
- 2026
Endring av styre
Styret: leder Mattis Lantz Razmara, 1 medlem
Hele kunngjøringen
Endring av forretningsadresse
Gunnar Knudsens veg 144, 3712 Skien → Oscars gate 2B, 3725 Skien
Hele kunngjøringen
- 2025
Endring av forretningsadresse
Gunnar Knudsens veg 144 → Gunnar Knudsens veg 144, Skien
Hele kunngjøringen
Endring av forretningsadresse
Mælagata sør 58, 3716 Skien → Gunnar Knudsens veg 144, 3712 Skien
Hele kunngjøringen
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3807 Skien → 4003 Skien
Hele kunngjøringen
- 2023
Endring av forretningsadresse
Østmo 9B, 3734 Skien → Mælagata sør 58, 3716 Skien
Hele kunngjøringen
Registrert i Enhetsregisteret
Hele kunngjøringen