Gråtenmoen Trening AS
Infanterivegen 18, 3734 Skien
Gråtenmoen Trening AS er et aksjeselskap i Skien, stiftet 5. mai 2023. Selskapet driver med treningssentervirksomhet. Styrets leder er Vegar Melby.
Fakta om Gråtenmoen Trening AS
- Styreleder
- Vegar Melby (f. 1974)
- Stiftet
- Bransje
- Idrett og trening i Skien
- Kommune
- Skien
- Største eiere (2025)
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning2,6 mill. kr+30,6 % mot 2024
Driftsresultat442 383 kr+1 410 % mot 2024
Årsresultat324 212 kr+691 % mot 2024
Egenkapital369 620 kr+714 % mot 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 2 584 | 1 979 |
| Driftsresultat | 442 | −34 |
| Resultat før skatt | 416 | −70 |
| Årsresultat | 324 | −55 |
| Sum eiendeler | 1 321 | 944 |
| Egenkapital | 370 | 45 |
| Gjeld | 952 | 898 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Omsetningen økte · 1 978 879 kr → 2 583 894 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Drive treningssenter.
- Juridisk navn
- GRÅTENMOEN TRENING AS
- Org.nr.
- 931 451 707
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 05.05.2023
- Registrert
- 26.05.2023
- Bransje
- Treningssentervirksomhet 93.130
- Aksjekapital
- 30 000 kr
- Forretningsadresse
- Infanterivegen 18, 3734 SkienÅpne i kart
- Postadresse
- Høyåsvegen 57, 3727 Skien
- Kommune
- Skien
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 2 584 | 1 979 | 290 |
| Driftsresultat | 442 | −34 | 107 |
| Resultat før skatt | 416 | −70 | 90 |
| Årsresultat | 324 | −55 | 70 |
| Sum eiendeler | 1 321 | 944 | 904 |
| Egenkapital | 370 | 45 | 100 |
| Gjeld | 952 | 898 | 804 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler1,3 mill. kr
Anleggsmidler43 %565 443 kr
Omløpsmidler57 %755 745 kr
Egenkapital og gjeld1,3 mill. kr
Innskutt egenkapital2 %30 000 kr
Opptjent egenkapital26 %339 620 kr
Langsiktig gjeld23 %297 941 kr
Kortsiktig gjeld49 %653 627 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 2 584 | 1 979 |
| Sum driftskostnader | 2 142 | 2 013 |
| Lønnskostnader | 0 | 197 |
| Driftsresultat | 442 | −34 |
| Finansinntekter | 0 | 0 |
| Finanskostnader | 27 | 37 |
| Netto finans | −27 | −37 |
| Resultat før skatt | 416 | −70 |
| Årsresultat | 324 | −55 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 17,1 % | −1,7 % | 37 % |
| Egenkapitalandel | 28 % | 4,8 % | 11,1 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,16 | 0,8 | 7,15 |
| Totalkapitalrentabilitet | 39,1 % | −3,6 % | 11,9 % |
Roller
Nå · 3
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Forretningsfører | Vegar Melby | 1974 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Vegar Melby | 1974 |
| Styremedlem | Daniel Austad Aas | 1988 |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| MPC Holding AS | 50 | |
| Vegar Melby Holding AS | 50 |
Organisasjon
Enheter
HovedenhetGråtenmoen Trening AS931 451 707
- Forretningsadresse
- Infanterivegen 18, 3734 Skien
Underenheter1
- Sted
- Skien
Historikk
6 hendelser siden 2023
- 2026
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3807 Skien → 4003 Skien
Hele kunngjøringen
- 2023
Registrert i Enhetsregisteret
Hele kunngjøringen
Lignende bedrifter
Idrett og trening i Skien, nærmest i omsetning
Klosterskogen Travbane AS2,4 mill. kromsetning 2025ASIf Skidar2,2 mill. kromsetning 2023FLIGulset Idrettsforening3 mill. kromsetning 2022FLITrim Grenland AS3,1 mill. kromsetning 202514ansatteASCage Grenland AS2 mill. kromsetning 2025ASMelby Trening AS3,3 mill. kromsetning 20255ansatteASIform Skien AS3,3 mill. kromsetning 2025ASGrenland Sykleklubb1,6 mill. kromsetning 2018FLI
Idrett og trening i SkienAlle selskaper i Skien