Snekker Maco AS
Kaptein Dreyers veg 736, 2280 Gjesåsen
Snekker Maco AS er et aksjeselskap i Gjesåsen i Åsnes, stiftet 9. januar 2023. Selskapet driver med oppføring av bygninger og har 5 ansatte. Daglig leder er Lukas Maco, og styrets leder er Damiána Hatnanciková.
Fakta om Snekker Maco AS
- Daglig leder
- Lukas Maco (f. 1982)
- Styreleder
- Damiána Hatnanciková (f. 1992)
- Stiftet
- Bransje
- Byggentreprenører i Åsnes
- Kommune
- Åsnes
- Største eiere (2025)
- Lukas Maco80 %
- Damiána Hatnanciková20 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning933 060 kr−14,1 % mot 2024
Driftsresultat−37 619 kr−2 720 % mot 2024
Årsresultat−34 164 kr−2 763 % mot 2024
Egenkapital−2 198 kr−107 % mot 2024
Ansatte5
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 933 | 1 086 |
| Driftsresultat | −38 | −1 |
| Resultat før skatt | −35 | 2 |
| Årsresultat | −34 | 1 |
| Sum eiendeler | 194 | 212 |
| Egenkapital | −2 | 32 |
| Gjeld | 196 | 180 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Nytt årsregnskap · 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Endring av daglig leder · Ny daglig leder: Lukas Maco
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
Verdt å merke seg
- Negativ egenkapital i 2025: −2 198 kr
- Omsetningen falt 14,1 % i 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Tømrerarbeid, oppføring, vedlikehold og maling av ulike bygninger. Kunne inneha eierandeler i andre selskaper.
- Juridisk navn
- SNEKKER MACO AS
- Org.nr.
- 930 738 964
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 09.01.2023
- Registrert
- 30.01.2023
- Bransje
- Oppføring av bygninger 41.000
- Daglig leder
- Lukas Maco (f. 1982)
- Ansatte
- 5
- Aksjekapital
- 30 000 kr
- Forretningsadresse
- Kaptein Dreyers veg 736, 2280 GjesåsenÅpne i kart
- Kommune
- Åsnes
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 933 | 1 086 | 656 |
| Driftsresultat | −38 | −1 | 7 |
| Resultat før skatt | −35 | 2 | 6 |
| Årsresultat | −34 | 1 | 6 |
| Sum eiendeler | 194 | 212 | 347 |
| Egenkapital | −2 | 32 | 31 |
| Gjeld | 196 | 180 | 317 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler193 667 kr
Omløpsmidler100 %193 667 kr
Egenkapital og gjeld193 667 kr
Innskutt egenkapital15 %30 000 kr
Opptjent egenkapital−17 %−32 198 kr
Kortsiktig gjeld101 %195 866 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 933 | 1 086 |
| Sum driftskostnader | 971 | 1 087 |
| Lønnskostnader | 492 | 608 |
| Driftsresultat | −38 | −1 |
| Finansinntekter | 5 | 4 |
| Finanskostnader | 2 | 1 |
| Netto finans | 3 | 3 |
| Resultat før skatt | −35 | 2 |
| Årsresultat | −34 | 1 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −4 % | −0,1 % | 1 % |
| Egenkapitalandel | −1,1 % | 15,1 % | 8,8 % |
| Likviditetsgrad 1 | 0,99 | 1,18 | 1,1 |
| Totalkapitalrentabilitet | −16,1 % | 0,9 % | 1,9 % |
Roller
Nå · 4
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Lukas Maco | 1982 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Damiána Hatnanciková | 1992 |
| Styremedlem | Lukas Maco | 1982 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | Frisikt Øst AS |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Lukas Maco (født 1982) | 80 | |
| Damiána Hatnanciková (født 1992) | 20 |
Organisasjon
Enheter
HovedenhetSnekker Maco AS930 738 964
- Forretningsadresse
- Kaptein Dreyers veg 736, 2280 Gjesåsen
Underenheter1
- Sted
- Gjesåsen
- Ansatte
- 5
Støtte og tilskudd
3 tildelinger
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 3 321,05 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 360,55 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 950,25 kr |
Historikk
5 hendelser siden 2023
- 2026
- 2025
- 2024
- 2023
Registrert i Enhetsregisteret
Hele kunngjøringen
Lignende bedrifter
Byggentreprenører i Åsnes, nærmest i omsetning
Mrlaft AS1 mill. kromsetning 2025ASArtur Byggentreprenør AS1,2 mill. kromsetning 2025ASÅsnes Bygg AS373 770 kromsetning 2025ASBbå Holding AS213 799 kromsetning 2025ASSolør Bygg & Vedlikehold AS1,8 mill. kromsetning 2025ASK.E.B Bygg AS54 915 kromsetning 2025ASHZ Bygg Jobs AS8 520 kromsetning 2025ASOslobolig Utvikling AS2,1 mill. kromsetning 2025AS
Byggentreprenører i ÅsnesAlle selskaper i Åsnes