Gneisen 2e AS
Gneisen 2e AS er et aksjeselskap i Stavanger, stiftet 10. oktober 2022. Selskapet driver med utleie av egen eller leid fast eiendom. Styrets leder er Johan Mølbach-Thellefsen.
Fakta om Gneisen 2e AS
- Styreleder
- Johan Mølbach-Thellefsen (f. 1960)
- Stiftet
- Kommune
- Stavanger
- Største eiere (2025)
- Teak AS100 %
Regnskap og nøkkeltall
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 3 293 | 2 796 |
| Driftsresultat | 2 254 | 1 310 |
| Resultat før skatt | 1 176 | 263 |
| Årsresultat | 917 | 205 |
| Sum eiendeler | 31 090 | 21 910 |
| Egenkapital | 1 983 | 3 510 |
| Gjeld | 29 106 | 18 400 |
Hva som har skjedd
- Omsetningen økte · 2 795 981 kr → 3 293 280 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Endring av forretningsadresse · Ringstabekkveien 35A, 1358 Jar → Nestunveien 33, 4026 Stavanger
- Endring av signatur · Signatur: To styremedlemmer i fellesskap.
Konsernstruktur
Del av et konsern: Teak AS eier 100 %.
Offisiell foretaksinformasjon
Eie og forvalte eiendommen i Gneisveien 2E med gnr. 91 bnr. 836 i Ytre Enebakk samt annen næringsvirksomhet som er i naturlig tilknytning til det ovennevnte.
- Juridisk navn
- GNEISEN 2E AS
- Org.nr.
- 930 377 627
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 10.10.2022
- Registrert
- 08.12.2022
- Bransje
- Utleie av egen eller leid fast eiendom 68.200
- Aksjekapital
- 167 800 kr
- Forretningsadresse
- Nestunveien 33, 4026 StavangerÅpne i kart
- Kommune
- Stavanger
- Status
- Aktiv
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 3 293 | 2 796 | 2 500 | 2 500 |
| Driftsresultat | 2 254 | 1 310 | 1 714 | 1 895 |
| EBITDA | 2 371 | |||
| Resultat før skatt | 1 176 | 263 | 829 | 1 053 |
| Årsresultat | 917 | 205 | 646 | 822 |
| Sum eiendeler | 31 090 | 21 910 | 20 142 | 20 466 |
| Egenkapital | 1 983 | 3 510 | 3 345 | 2 876 |
| Gjeld | 29 106 | 18 400 | 16 797 | 17 590 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 3 293 | 2 796 |
| Sum driftskostnader | 1 039 | 1 486 |
| Lønnskostnader | 20 | 0 |
| Driftsresultat | 2 254 | 1 310 |
| Finansinntekter | 152 | 170 |
| Finanskostnader | 1 230 | 1 218 |
| Netto finans | −1 078 | −1 047 |
| Resultat før skatt | 1 176 | 263 |
| Årsresultat | 917 | 205 |
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 68,5 % | 46,9 % | 68,6 % |
| Egenkapitalandel | 6,4 % | 16 % | 16,6 % |
| Likviditetsgrad 1 | 3,09 | 1,35 | 0,63 |
| Totalkapitalrentabilitet | 9,1 % | 7 % | 9,5 % |
Roller
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Johan Mølbach-Thellefsen | 1960 |
| Styremedlem | Knut Gramstad | 1990 |
| Styremedlem | Erik André Vee | 1981 |
| Styremedlem | Thomas Lindseth | 1979 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Bdo AS | |
| Regnskapsfører | Ecit Services AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Styrets leder | André Walle | 1978 | til 07.07.2026 |
Aksjonærer
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Teak AS | 167 800 |
Organisasjon
Enheter
- Forretningsadresse
- Nestunveien 33, 4026 Stavanger
- Sted
- Stavanger
Historikk
- 2026
Omsetningen økte
2 795 981 kr → 3 293 280 kr
Nytt årsregnskap
2024 → 2025
Endring av forretningsadresse
Ringstabekkveien 35A, 1358 Jar → Nestunveien 33, 4026 Stavanger
Hele kunngjøringen
Endring av signatur
Signatur: To styremedlemmer i fellesskap.
Hele kunngjøringen
Endring av styre
Styret: leder Johan Mølbach-Thellefsen, 3 medlemmer
Hele kunngjøringen
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Gneisveien 2E, 1914 Ytre Enebakk → Ringstabekkveien 35A, 1358 Jar
Hele kunngjøringen
Endring av forretningsadresse
Kommune 3028 Enebakk → 3220 Enebakk
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
Registrert i Enhetsregisteret
Hele kunngjøringen