Cermaq Norway Holding AS
Aktiv- Org.nr.930 152 358
- Aksjeselskap
- Fiske og havbruk
- Steigen
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- Under 5 ansatte
- Del av Cermaq Group AS
Cermaq Norway Holding AS er et aksjeselskap i Nordfold i Steigen, stiftet 1. oktober 2022. Selskapet driver med produksjon av fisk, bløtdyr, krepsdyr og pigghuder i sjø og brakkvann. Daglig leder er Kristin Vibeke Hurum, og styrets leder er Axel Ranang Gustavsen.
Nøkkeltall 2026
Omsetning 2023–2026
Siste hendelser
- Nytt årsregnskap · 2026
- Endring av kapital · Kapital 6 000 000 kr → 6 030 000 kr
- Endring av vedtektsdato · Vedtekter av 19.12.2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2025
- Varamedlem gikk ut · Torgeir Nilsen
Lignende bedrifter
Fiske og havbruk i Steigen, nærmest i omsetning
- Skogheim Fiskeri ASFiske og havbruk · Leines, Steigen2,1 mill. kromsetning 2025
- Per Egil ASFiske og havbruk · Leines, Steigen485 397 kromsetning 2025
- Breivei ASFiske og havbruk · Nordfold, Steigen54 000 kromsetning 2025
- Vestfjord Marin ASFiske og havbruk · Nordfold, Steigen0 kromsetning 2025
- Folden Akva ASFiske og havbruk · Leines, Steigen153 mill. kromsetning 2025
- Folla Alger ASFiske og havbruk · Nordfold, Steigen195 mill. kromsetning 2025
- Nordnorsk Stamfisk ASFiske og havbruk · Nordfold, Steigen196 mill. kromsetning 2025
- Cermaq Norway ASFiske og havbruk · Nordfold, Steigen6,7 mrd. kromsetning 2026
Omsetning 2023–2026
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||
| 15 224 | 6 497 | 7 159 | 1 162 | |
| 839 | −387 | 276 | 101 | |
| Resultat før skatt | 7 137 805 | 576 115 | 516 | 4 313 518 |
| 7 091 649 | 582 359 | 403 | 4 313 495 | |
| 1 | ||||
| Balanse | ||||
| 20 607 393 | 12 421 127 | 11 819 616 | 12 855 870 | |
| 20 047 900 | 11 746 822 | 11 164 463 | 12 854 060 | |
| 559 493 | 674 306 | 655 153 | 1 810 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||
| Driftsmargin | 5,5 % | −6 % | 3,9 % | 8,7 % |
| Egenkapitalandel | 97,3 % | 94,6 % | 94,5 % | 100 % |
| Likviditetsgrad 1 | 7,77 | 0 | 0,01 | 4,39 |
| Totalkapitalrentabilitet | 43,4 % | 5 % | 0 % | 33,6 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2026
Eiendeler20,6 mrd. kr
Anleggsmidler80 %16,4 mrd. kr
Omløpsmidler20 %4,2 mrd. kr
Egenkapital og gjeld20,6 mrd. kr
Innskutt egenkapital54 %11,1 mrd. kr
Opptjent egenkapital43 %8,9 mrd. kr
Langsiktig gjeld0 %24 mill. kr
Kortsiktig gjeld3 %536 mill. kr
Resultatdetaljer 2026
| Beløp i 1 000 kr | 2026 | 2025 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 15 224 | 6 497 |
| Sum driftskostnader | 14 386 | 6 885 |
| Lønnskostnader | 13 804 | 6 204 |
| Driftsresultat | 839 | −387 |
| Finansinntekter | 7 167 004 | 604 510 |
| Finanskostnader | 30 038 | 28 007 |
| Netto finans | 7 136 966 | 576 503 |
| Resultat før skatt | 7 137 805 | 576 115 |
| Årsresultat | 7 091 649 | 582 359 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Kristin Vibeke Hurum | 1968 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Axel Ranang Gustavsen | 1975 | |
| Styremedlem | Silvia Segnini | 1978 | |
| Styremedlem | Niels Georg Beer Holm | 1983 | |
| Styremedlem | Svein Hugo Hansen | 1970 | |
| Styremedlem | Sofie Urbrott Svendsen | 1995 | |
| Styremedlem | Julie Lien Tomassen | 2001 | |
| Varamedlem | Randi Rydland | 1973 | |
| Varamedlem | Ørjan Krüger | 1982 | |
| Varamedlem | Svenn-Inge Brattli | 1981 | |
| Varamedlem | Morten Holmvaag Mehus | 1985 | |
| Varamedlem | Karoline Aspevold | 1985 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Deloitte AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Cermaq Group AS | 3 000 |
Organisasjon
Konsernstruktur
- Cermaq Group AS
- 100 %Cermaq Norway Holding AS
- 100 %Cermaq Canada AS
- 100 %Cermaq Norway AS
- 100 %Cermaq Norway Salmon AS
- 100 %Cermaq Finnmark AS
- 60 %Ballangen Sjøfarm AS
- 100 %Cermaq Norway Holding AS
Enheter
HovedenhetCermaq Norway Holding AS930 152 358
- Forretningsadresse
- Nordfoldveien 165, 8286 Nordfold
Underenheter1
- Sted
- Nordfold
Historikk
38 hendelser siden 2022
- 2026
Endring av kapital
Kapital 6 000 000 kr → 6 030 000 kr
Hele kunngjøringen
- 2025